Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By zuczek727 -  25 kwie 2019, 22:27
 pomorskie
#273732
Witam
Wycie jak na filmach.Jeden z zalozonym paskiem osprzetu,drugi bez paska.Zadnej roznicy .Rozrzad wymieniony wlasnie w powodu wycia,w calosci.Po wymianie rozrzadu,wymieniona jeszcze 2 razy rolka napinajaca pasek bo jedna lub nawet dwie mogly byc wadliwe.Nadal zadnej zmiany.Zmiana naciagu paska rozrzadu tez nie daje zadnej zmiany.
Pytanie na koniec.Ostatnim elementem obrotowym z przodu silnika ,ktory moglby wydawac taki dzwiek jest pompa oleju.Czy ktos spotkal sie z takim przypadkiem?
Pozdrawiam forumowiczow
By zuczek727 -  27 kwie 2019, 14:29
 pomorskie
#273772
Dzieki kolega za odp.Niestety,TTTM mnie nie przekonuje do konca,bo ten typ tak nie mial ;) . Zaczelo sie jakis rok temu,wczesniej slychac bylo tylko terkoczace wtryski i to jest faktycznie tttm ;) . Wymienie pompe oleju i chetnie sie podziele nowinami.Nie lubie nierozwiazanych zagadek ...pzdr :blush:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  27 kwie 2019, 15:38
 śląskie
#273777
U mnie taki odgłos wydaje jak sie nagrzeje . ale czasami jest tak że tego nie słychać.
też podejrzewam pompę oleju no bo nic tam innego nie ma w tym miejscu.
Miałem odkręcać miskę i zobaczyć lecz mija kolejny rok i nie mam weny.
Przy zmianie oleju jak sprawdzam stary filtr oleju to nic się nie błyszczy więc nic się nie zaciera
By zuczek727 -  27 kwie 2019, 21:34
 pomorskie
#273781
Na jakim oleju jezdzisz? Bo mi cos poczatek tego dzwieku kojarzy sie z przejsciem na 5W40 Motula. Nie sadze aby winna byla marka,ale moze lepkosc oleju.Chociaz to tez sie nie zgadza,bo u mnie tez dzwiek sie nasila przy rozgrzanym silniku czyli teoretycznie W40 powinien poprawic sytuacje w porownaiu do W30.Na wymiane pompy jestem zdecydowany wiec sie zobaczy.Jesli nic to nie da,to dziwek faktycznie trzeba bedzie dopisac do dlugiej listy TTTM tych silnikow ;)
Awatar użytkownika
By bOGDAN -  28 kwie 2019, 9:30
 dolnośląskie
#273788
Propumuję sprawdzić czy napinacz ( rolka) pracuje w płaszczyżnie z kołem rozrządu ,zdejmij pokrywę górną i zrób zdjęcie ,wiem,że rolki były wymieniane , ale właśnie wczoraj wymieniałem rozrząd w A38P i po założeniu było widać i słychać,że rolka napinająca jest przsunieta na zewnątrz o jakieś 1-2 mm ( Dayco) , w poniedziałek zmiana na inną i zobaczymy .
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 kwie 2019, 12:55
 śląskie
#273791
Rozrząd tez niema tu raczej do gadania.
Zmienialem na jesień teraz rozrząd i po wymianie jest identyko odglos. Przed wymiana pasek byl przesuniety w prawo jak na foto lecz może z 2mm mniej a po wymianie jest idealnie na równo z lewym bokiem koła zebatego.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 kwie 2019, 17:05
 śląskie
#273802
Hmmm tylko jest mała gwiazdka w tym projekcje.
Jesli dużo tych silników ma ten problem to trzeba by kupić nową pompę a to pewnie nie mały wydatek.
Pamietam że znajomy miał mk4 z tym motorem i tam nie było tego słychać .
Ale to nie znaczy ze tego problemu w akl chyba nie bylo.