Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By Grzechinio -  13 cze 2021, 13:53
 podkarpackie
#286403
Witam, Zapaliła mi się w moim Golfie V żółta kontrolka silnika i komunikat "Abgas werkstatt". Silnik 1.6 BSE z niedawno założoną instalacją gazową STAG. Tuż po założeniu instalacji wyglądało na to, że wszystko jest ok, aż po zrobieniu około 500km na gazie wyskoczyły powyższe komunikaty. Przed zapaleniem kontrolki zrobiłem 100km trasę, było dość ciepło, ok 28stC, prędkość 100-120km/h. Przed montażem instalacji wyczyszczona przepustnica, wymienione świece i kable WN. Wymieniony kolektor ssący ze względu na uszkodzenie klap wirowych. Po wszystkich wymianach, naprawach i montażu LPG wszystko było ok. aż do wczoraj. Dodatkowo zauważyłem, że komputer pokładowy od kilku dni pokazuje mi zwiększone zużycie paliwa, które często monitoruję. Do niedawna wskazywał średnie spalanie na poziomie 6,3l, po założeniu LPG przez chwilę było podobnie, natomiast w ostatnim czasie średnie spalanie wzrosło do 7,2l i nie mogę zejść niżej. Styl jazdy cały czas taki sam no i ostatnio jest cieplej więc teoretycznie nie powinno rosnąć a spadać. Auto nie straciło mocy, działa jak zawsze oprócz pojawienia się kontrolki i zwiększonego spalania.

Zrobiłem odczyt błędów VCDS i wyskoczył następujący błąd w blokach silnika:
"Znaleziono 1 błąd:
16555 - Zespół 1; system pomiaru paliwa
P0171 - 006 - system za ubogi
Ramka zamrożona:
Prędkość: 120.6 km/h
Wspł.Lambda: 0.984
Napięcie: 0.440 V
Lambda: 14.8 %
Prędkość: 72.4 km/h
Wspł.Lambda: 0.984
Napięcie: 0.080 V
Lambda: 14.1 %

Kody gotowości: 0000 0000"

Czytałem na temat podobnych problemów i ludzie pisali różnie jeśli chodzi o błąd P0171. Od problemów z przepustnicą, sondą lambda na kolektorze wylotowym, poprzez nieszczelny dolot. Dodatkowo pojawiały się im inne błędy, u mnie ten jeden.

Co oznacza błąd P0171? Na czym powinienem się skupić, żeby nie wymienić połowy samochodu i szukać igły w stogu siana? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
By Grzechinio -  13 cze 2021, 20:32
 podkarpackie
#286407
Wniosek z dwóch grup na Fb jest taki żeby zacząć od wizyty u gazownika. Podsumowując, na jednej z grup ktoś sugerował wymianę filtrów i ustawienie LPG na nowo. Jako, że syf z węży po montażu mógł ograniczyć przepływ. Druga grupa też odsyła mnie do gazownika na ustawienie LPG wg korekt ECU. I tu podejrzewam, że to właśnie rada od Ciebie Dexter23pl :)??? Tak czy siak zaczynam od wizyty u gazownika. Będę informował co i jak.
By lichy92 -  31 sie 2021, 19:21
 śląskie
#286997
malina998 pisze:
30 sie 2021, 14:31
I jak? Pomogło coś? Bo ja mam ten problem od 2 lat co prawda auto bez gazu ale chętnie się dowiem czy usterka usunięta i w jaki sposób 🙂
Jeśli nie masz LPG, to u Ciebie może być brak szczelności. Szczególną uwagę zwrocilnym na uczelni na kolektorze. Od tego bym zaczął. Czyszczenie przepustnicy nie zaszkodzi.