Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By dzaspargti -  26 maja 2022, 12:16
 małopolskie
#288970
Witam! Borykam się z problemem z moim GTI AXX z 2005r. Samochód kupiłem ok 7 miesięcy temu. Silnik był wyremontowany przez poprzedniego właściciela i docierany dla mnie przed sprzedażą, w moim zadaniu była tylko wymiana oleju po dotarciu. No i od tamtej pory widzę małe problemy… pierwsze była uszkodzona uszczelka pompy vacum i trochę wyrzucało olej wiec to zrobiłem, później zauważyłem wyciek z filtra oleju wiec uszczelkę filtra oleju i chłodnicy oleju tez wymieniłem… w styczniu zauważyłem ze turbo jest delikatnie zapocone ale można powiedzieć ze trochę zlałem temat, 2 miesiące temu zrobiłem pops&bangs i zaczęły się delikatne problemy, ubytek oleju to ok 400ml na 1k km i zauważyłem duże ilości oleju w róże od IC na oko 150ml wylało się jak woda z rury. Samochód po dłuższym postoju lub jak stoi odpalony przez chwile puszcza szaro niebieski dymek ale widoczny tylko dla osoby która stoi za samochodem.. ja obstawiam że strzały już zabiły turbo i że to ono tak pije ten olej ale chciałem zapytać bardziej doświadczonych ludzi gdzie ewentualnie szukać problemu? Dodam że podczas robienia logów tuner powiedział że komputer zadaje jakąś wartość turbinie ale ostatecznie jest ona delikatnie niższa różnica gdzieś 0.1 bara… Pozdrawiam i dziękuje za każda odpowiedź! :friends: