Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By jaggen -  06 cze 2023, 7:21
 pomorskie
#290390
Cześć,
Jako, że dostęp do filtra w tym silniku jest wymarzony, postanowiłem odessać olej przez bagnet. Ku mojemu zdziwieniu zostało około 0,8L w środku. Wiecie co może być powodem? Czyżby bagnet nie sięgał na dno miski a na tę "półeczkę?". Jest jeszcze opcja, że po prostu giętki przewód mi się zawinął, stąd problem. Wymienia ktoś olej tą metodą?

Pozdrówka!
By seebst -  10 cze 2023, 22:35
 lubuskie
#290398
Ja cały czas odsysam samemu olej, co prawda w 1.9 tdi i za każdym razem pełne 4 litry wchodzi i jest poziom prawie że Max. Oprócz oleju z miski odsysam również z obudowy filtra i chłodniczki oleju. Stosuję do tego wysysarkę podciśnieniową korzystając ze zwężki venturiego połączonej bezpośrednio pod sprężarkę. Coś tam na dnie na pewno zostanie, ale myślę, że tak z pół szklanki nie więcej, bo nie wiem jak wygląda konstrukcja miski od środka. Kilka lat już tak robię w poprzednim aucie i obecnym i jest wszystko OK.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 cze 2023, 12:44
 pomorskie
#290412
W ramach jakiegoś wyjątku mógłbym się pokusić o taką wymianę ale na pewno nie jako reguła, żeby zostawiać syf w misce olejowej. Są warsztaty które oferują darmową wymianę przy zakupie od nich oleju i filtrów

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
jaggen pisze:
06 cze 2023, 7:21
Wymienia ktoś olej tą metodą?
Na pewno żaden miłośnik motoryzacji :tooth: któremu na sercu leży dobro silnika
By seebst -  13 cze 2023, 14:26
 lubuskie
#290414
Poprzednie auto wytrzymało że mną 12 lat i poszło sprawne dalej w świat, w tym drogi rok wymieniam tą metodą i również nic złego się nie dzieje, a leży mi dobro silnika, więc nie wymieniam oleju co 15 czy 10 tysięcy km, tylko znacznie częściej - co 8, co 7 tysięcy czy nawet i częściej. Olej nie jest taki drogi, a co zrobię samemu to wiem że dobrze zrobiłem.