Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
#240108
ibis pisze:
Mettenoos pisze:
ibis pisze:Nikt nic nie pomoże
a czy chociażby podstawową czynność jaką jest diagnostyka komputerowa zrealizowałeś?
Nie.
no to kto i o czym ma z tobą rozmawiać? To jest podstawowa rzecz od której należy rozpocząć tę całą zabawę aby ewentualnie potwierdzić lub wykluczyć pewne przyczyny chociażby niesprawności czujników, które również mogą mieć wpływ na takie zachowanie silnika

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
ibis pisze:
Niestety od dwóch tygodni po odpaleniu auta pojawia się dziwny i głośny dźwięk w postaci trzeszczenia/turkotania. Trwa to około 10 sekund w tym czasie spalanie auta wynosi do 4,5L a obroty wskakują do 1200.
sam fakt turkotania może wskazywać faktycznie na rozciągnięcie łańcucha ale już podwyższone obroty niekoniecznie, poza tym wpływ ma napinacz ma również olej silnikowy
#255471
Raczej napinacz, jak łańcuch się rozciągnie to będzie tak odpalał za każdym razem a dodatkowo będzie czuć drgania/bujanie na luzie.

Najlepiej wymienić kompletny zestaw i co istotne upewnić się, że w zestawie jest napinacz w poprawionej wersji.

Jeżeli rzadko słychać łańcuch przy rozruchu to możesz wymienić olej na świeży i na jakiś czas będzie spokój.
#257953
Rutra23 - Czyli coś w tym jest .
soil pisze:
04 sie 2017, 19:58
Raczej napinacz, jak łańcuch się rozciągnie to będzie tak odpalał za każdym razem a dodatkowo będzie czuć drgania/bujanie na luzie.

Najlepiej wymienić kompletny zestaw i co istotne upewnić się, że w zestawie jest napinacz w poprawionej wersji.

Jeżeli rzadko słychać łańcuch przy rozruchu to możesz wymienić olej na świeży i na jakiś czas będzie spokój.

Wydaje mi się, że czuję takie delikatne, lecz wyraźne wibracje, kiedy stoję na światłach bez wrzuconego biegu, ale odpala ładnie bez żadnych dziwnych dźwięków. Dokładnie tak jak tu lub bardzo podobnie. Ostatnio zalałem Castrola Edge 5W-30 w lutym br. i co mnie trochę dziwi do dzisiaj oleju wcale nie ubywa. Poziom sprawdzam dość rzadko, ale za każdym razem jest on ten sam czyli max.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16