Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
#33119
dzisiaj oglądałem na tvn turbo w turbo kamerze przypadek Golfa V 1.4TSI z 2007r, w którym przy 72000km zerwał się łańcuch, silnik do remontu. Auto było po gwarancji - koszt naprawy 13 200zł, właściciel dostał...10% rabatu i stwierdzili, że to niby odosobniony przypadek.
#33187
Jedi pisze:dzisiaj oglądałem na tvn turbo w turbo kamerze przypadek Golfa V 1.4TSI z 2007r, w którym przy 72000km zerwał się łańcuch, silnik do remontu. Auto było po gwarancji - koszt naprawy 13 200zł, właściciel dostał...10% rabatu i stwierdzili, że to niby odosobniony przypadek.
ale urwał !!!

Zacytuje mechanika : " dziwie się ludziom kupującym auta bez LifeTime'a :lol: " .
dlatego nauczony w/w do swojej kugi kupiłem jeszcze 2 lataka gwary :-)
#33283
Ostatnio zacząłem się baczniej przysłuchiwać odgłosom silnika po starcie na zimno.
No i doszedłem do wniosku, że turkotu tam nie ma, jest jednak coś w rodzaju krótkiego "warknięcia" zaraz po tym jak silnik zaskoczy. Jak znajdę chwile i kogoś do pomocy to nagram ten dźwięk. Za to wydaje mi się, że trochę głośno pompa paliwa u mnie pracuje. Hmmm, muszę to porównać z innym egzemplarzem.

Gwarę mam jeszcze przez miesiąc, i praktycznie zero czasu na to by auto oddać do ASO, żeby posłuchali czy z silnikiem wszystko w porządku...
#33420
MK5TSI pisze:Link - film z nagranymi odgłosami po zapaleniu silnika

http://www.youtube.com/watch?v=a3tBTDoWqSQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Przeważnie po drugim odpaleniu, gdy silnik ostygnie po kilkugodzinnej przerwie. Nie występuje to zawsze.
Przez 2 lata eksploatacji wszystko było OK. Przebieg samochodu to 30 000 KM

Co może być przyczyną takich odgłosów???
dzisiaj na tvn turbo byl omowiony ten samochodzik i byly tez screeny z forum :)
gosc mowil ze wstydzi sie zapalac silnik :)
ogolnie Kulczyk zaproponowal mu rabat 10% od sumy 2000-2500zl
#33492
snap pisze:
MK5TSI pisze:Link - film z nagranymi odgłosami po zapaleniu silnika

http://www.youtube.com/watch?v=a3tBTDoWqSQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Przeważnie po drugim odpaleniu, gdy silnik ostygnie po kilkugodzinnej przerwie. Nie występuje to zawsze.
Przez 2 lata eksploatacji wszystko było OK. Przebieg samochodu to 30 000 KM

Co może być przyczyną takich odgłosów???
dzisiaj na tvn turbo byl omowiony ten samochodzik i byly tez screeny z forum :)
gosc mowil ze wstydzi sie zapalac silnik :)
ogolnie Kulczyk zaproponowal mu rabat 10% od sumy 2000-2500zl

to jest masakra u mnie chodzi ciut glosniej niz normalnie ale nie az tak ;)

wiec mowicie ze taki dzwiek to oznaka ze lancuh do wymany ??
#33557
dex pisze:koszt napinacza nr03C109507Q do silnika bmy blg 141 zł łancuch nr03C109158A 231zł + koszty robocizny koszt samych czesi nie duzy ale robocizna zeby sie do tego dostac
Hmm tanio dość, chyba DABLJU pisał, że u niego koszty naprawy wyniosłyby około 5tys zł gdyby nie gwarancja.
Robocizna 4,5tys zł?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16