Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
#33680
No i byłem w ASO. Zostawiłem samochód na noc, rano przyjechałem i z kierownikiem serwisu odpaliliśmy samochód.
Coś tam warknęło i się uspokoiło, jak zwykle.
Kierownik stwierdził, że tak ma być i że to jest normalne. Przez te 2-3 sekundy ciśnienie oleju jest za małe i stąd turkot.
Dostałem przyjęcie auta na serwis na piśmie, w komentarzu wpisano "usterki nie stwierdzono".

No więc niech tak zostanie.
Nie panikuję za bardzo bo u mnie ten dźwięk słychać tylko po całonocnym postoju, kiedy silnik jest ciepły bądź nawet częściowo wystudzony nic takiego nie ma miejsca.
#33694
AdamekS pisze:No i byłem w ASO. Zostawiłem samochód na noc, rano przyjechałem i z kierownikiem serwisu odpaliliśmy samochód.
Coś tam warknęło i się uspokoiło, jak zwykle.
Kierownik stwierdził, że tak ma być i że to jest normalne. Przez te 2-3 sekundy ciśnienie oleju jest za małe i stąd turkot.
Dostałem przyjęcie auta na serwis na piśmie, w komentarzu wpisano "usterki nie stwierdzono".
tam Ci nie powiedza nic innego dopoki po podlaczeniu do kompa nie bedzie bledu :) w aso nie ma mechanikow tylko Wymieniacze i najlepiej zeby nic nie trzeba bylo kombinowac i szukac usterki
ja mialem tak samo ale ze zwyklym 1,4 - jakies dzwonienie po zapaleniu zimnegosilnika
zostawilem na noc, rano odsluchalismy z kierownikiem i mechanikiem
stwierdzili ze on tak ma ze i koniec ;)
liroyek pisze:w jettcie (1,6mpi) chodzi 2-3 sek glosniej po calej nocy stania
By darkownik -  14 gru 2010, 12:51
 świętokrzyskie
#33788
Panowie, sytuacja Wasza była omawiana w ostatnim odcinku ( tydzień temu)na TVN TURBO w poniedziałek ok 22godz program - TURBO KAMERA. ASO stwierdziło tam, że jest to napinacz i trzeba go wymienić - jakaś wada fabryczna ale nie chcieli się do tego przyznać. ASO uważa , że przypadki są sporadyczne. Śmieszne bo wygląda , że sprawa dotyczy dziesiątek osób.
Pozdrawiam
#48983
Generalnie ta wada chyba jest związana z nastawnikiem wałka rozrządu. Że niby nie ma ciśnienia oleju przy starcie. Poniżej zdjęcia nastawnika i wałka. To jest element który się obraca.
To którędy dostaje niby ten olej? Czy ktoś zna zasadę jego działania?
Jedyna droga, to mógłby dostawać olej poprzez wałek, ale tam nie ma żadnego kanału zasilającego olejem.
Chyba, dopóki hałas trwa 2-3 s, to trzeba się pogodzić że TTTM. Tak naprawdę w końcu nie wiadomo co jest przyczyną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
#49206
Ja tez oddałem auto do ASO bo za każdym odpaleniem na zimno słychać turkot i to coraz głośniej.

Dodam ze w zeszłym miesiącu wymienili mi czujnik ciśnienia doładowania bo cos szarpało , w zeszłym roku rozrząd z wałkiem a teraz ten turkot.

Mi tez odpowiedzieli ze to chodzi o ciśnienie i że gówno można z tym zrobić , TSI tak mają i w niczym to nie przeszkadza. Mało tego. Jak w zeszłym roku pani z obsługi mówiła ze to niemozliwe ze TSI sie psuje bo to przeciez VW i nie moze sie psuc , to teraz zmieniła zdanie i jak zobaczyła ze przyjechałem po gofera kugą - to zapytała czy zmieniłem na forda dlatego ze jest lepszy niż VW , bo coraz wiecej ich klientów przechodzi na fordy. I bądź tu mądry :?


P.S. Dodam ze wszystkko mam wymieniane na LifeTime;ie za darmoche :-)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16