Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By sko.piotrek -  24 lis 2023, 0:47
 mazowieckie
#290729
Witam wszystkich, przyszła zima i nastał znów problem z Gofrem :censored: Całkowity brak paliwa na listwie wtryskowej jak i przed nią.
- Pompa paliwa działa lecz nie wiem jakie ma ciśnienie
- Błędów brak
Wymieniłem dzisiaj filtr paliwa no i nic się nie zmieniło. Teraz czytam i widzę że jest kilka rodzai filtrów. Koleś w sklepie po VIN dobrał mi filtr i jedyne na co zwróciłem uwagę to napis na wejściu "4 BAR", zamontowałem i bez zmian wciąż brak paliwa. Mój filtr oryginalny (nigdy nie wymieniony :eek: ) ma wypinany regulator ciśnienia (nr. 10 ze zdjęcia) ale zakładam że nowy filtr ma wbudowany.
Podobno ten łącznik z drugiego zdjęcia (wybaczcie jakość) to też regulator ciśnienia który gdy wykryje za słabe ciśnienie nie "puszcza" dalej paliwa. Czy ktoś może to potwierdzić? Bo jeśli tak to jutro wleci nowa pompa a chciałbym uruchomić Golfa na weekend :hmmm:
https://imgur.com/a/DLSNGhz
https://imgur.com/a/6Ymin3x
By sko.piotrek -  28 lis 2023, 21:44
 mazowieckie
#290740
Ogólnie sytuacja opanowana ale jest na tyle absurdalna że aż ciężko w nią uwierzyć. W dużym skrócie: filtr paliwa od zawsze (nigdy nie zmieniałem a auto mam 3-4 lata) był źle zamontowany tzn. Powrót był na zasilaniu :eek: zawór na powrocie musiał być uszkodzony i dlatego ciągle to działało a filtr puszczał brudne paliwo :fluff: aż w końcu zawór się „odciął” i zablokował dopływ paliwa. Tak to sobie tłumaczę bo specjalnie rozebrałem stary filtr i mimo 20 lat jest jak nowy :sleepy:
By gawronik -  15 gru 2023, 17:43
 mazowieckie
#290768
To ja się podepnę pod temat, bo trochę dotyczy "mojej działki", tj. zagadnienia, które chcę zgłębić ;)
Otóż, gdzie w BSE jest powrót paliwa z listwy wtryskowej? Chcę przepłukać/przeczyścić wtryskiwacze i gdzie zasilanie jest to widzę, ale gdzie powrót/nadmiar?
Czy w ogóle ktoś robił płukanie wtrysków? Może znacie jakiś tutorial? ;)

Pozdrawiam,
Maciej.