Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By Fryciak -  18 lut 2024, 13:23
 podkarpackie
#290909
Witajcie od razu mówie , ze jestem swieżakiem i to moj pierwszy poważniejszy projekt , sprawa mianowicie wygląda tak , zakupiłem niedawno samochód, jest on już po wymianie płynów/filtrów , po wymianie piast z łożyskami (bo były troszku wybite ) na rozrząd czekam (choć był wymieniany przy 209tys tak wskazuje książeczka ) , sworzni , klocków hamulcowych na nowe (tył ) przód lekkie zużycie , więc nie było sensu moim zdaniem wymieniać na nowe , zrobiłem też wymianę przewodów w peszlach na klapie bagażnika oraz wymieniłem zamek ( nie chciał sie domykać ) Auto przed zakupem sprawdzone na komputerze (0 błędów , wtryski utrzymuja prostą linie po dodaniu gazu też powracaja na swoj tor , test wykonywany przez ok 10 min) zrobiony test na uszczelkę wykonywany po ok 1.5h od odpalenia silnika i jezdzie testowej , uszczelka zdrowa , nie obyło sie też wjazdu na kanał by zaglądnąć tu i tam , silnik bez widocznych zacieków olejowych czy innych plynów , jak na swoje 299930 tys to widać ze było o auto dbane , podłoga zadbana wiec nie miałem sie do czego przyczepić heh :d Dobra chyba już wszystko opisałem , przejdzmy do konkretów mianowcie :
1. Co warto było by jeszcze wymienić/sprawdzić ?
2. Myślę nad delikatnym przyciemnieniem lamp tył
3. el.lusterka , chciałbym dodac je do pilota , lecz jestem swieżakiem w tym jak to wyżej napisane :D
4. Przy hamowaniu na malej prędkosci jest delikatny pisk ( gdy delikatnie skrece kierownice w lewo ) , coż to może być ?
5. Uchwyt na oryginalny telefon (tak mi sie wydaje ) przy schowku , czy jest mozliwosc jakoś sie go pozbycia ?
6. chciałbym zmienić dolot na filtr stożkowy , bo wiem ,ze w tych modelach "puszka " lubi czasem pękać i wydawać drażniący pisk
7. Jakaś porada na zarysowania felg po całusach z krawężkiem ?
A zapomniałem dodać jeśli zły temat , to proszę o wybaczenie i przeniesienie na poprawny ;)