Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By DABLJU -  27 sie 2010, 10:27
 -------
#29275
Zalałem jakies 1500km temu VERVE 98 i chyba byla jakaś trefna bo podczas przyspieszania w całym zakresie obrotów szarpie mi autem. jakbym jezdzil niesprawnym LPG. Wyjezdzilem bak do zera, zalałem VP Racing , potem jeszcze kolejny bak na SUPREMIE98 i DALEJ KUR** SZARPIE. Miał ktos taki problem. Złe paliwo mogło cos na stałe uszkodzic ?? Warto jechac na diagnoze do ASO ?? Latam po 100 km dziennie i nie chce zeby mi cos padło.
By DABLJU -  27 sie 2010, 12:41
 -------
#29285
świece były wymieniane 20 kkm temu , czyżby tak szybko sie zasyfiły ?? Wczesniej przez 60kkm nie bylo z nimi żadnego problemu. No nic widze ze bez ASO sie nie obejdzie - pytanie tylko jak podejdą do mojego wirusa ?? moze lepiej pojechac go zdjąć na zime i jesień :-)
By AdamekS -  27 sie 2010, 17:18
 -------
#29294
U mnie kiedyś silnik zanim osiągnął swoją właściwa temperaturę też trochę pulsacyjnie oddawał moc. Po rozgrzaniu silnika wszystko było OK. Lekarstwem było wgranie aktualnego softu sterującego pracą silnika, oczywiście wykonano to w ramach gwarancji. Tak więc jeśli masz możliwość to zgraj sobie swoją mapę bo w serwisie Ci ją na 99% wykasują :wink: Bez podłączenia do kompa nie będzie raczej wiadomo co jest grane.
By Jedi -  29 sie 2010, 23:00
 -------
#29354
DABLJU pisze:świece były wymieniane 20 kkm temu , czyżby tak szybko sie zasyfiły ?? Wczesniej przez 60kkm nie bylo z nimi żadnego problemu. No nic widze ze bez ASO sie nie obejdzie - pytanie tylko jak podejdą do mojego wirusa ?? moze lepiej pojechac go zdjąć na zime i jesień :-)
w ASO najwyżej Ci go wykasują i tyle, wykryć raczej nie dadzą rady. Może spróbuj zapytać CS co to może być albo najlepiej do nich podjedź niech Ci sprawdzą co jest grane.
Awatar użytkownika
By liroyek -  16 wrz 2010, 21:22
 -------
#30048
ja raz zalalem verwe i bez rewalacji, zalalem tez supreme - masakra jakas - zostaje przy shellu :) mowcie co chcecie ale wg mnie oni maja najlepsze paliwa :)
i jeszcze mala uwaga :) nie warto lac vpower nic nie daje :)
spalanie i reszta taka sama jak na zwyklym 95 :) roznica jest za to racingu :) tak po 2 baku widac :) autko sie lepiej zbiera i na trasie (autostrada niemiecka) spalanie mniejsze :) testowalem kilka razy srednia spalanie mneijsze o jakies 0.6-0.8 litra i autko zimne lepiej chodzi :)
a teraz mama dygresja - lalem w pl 95 i autko ok lalem racing czuc power :)
ale wjechalem do DE zalaalem zwtykle 95 i czulem ze autko idzie na na racingu w pl :>
tak wiec ponowie niestety jakos paliw daje jest jaka jest :(
By montyk -  04 wrz 2011, 23:19
 -------
#49318
Miałem to samo były takie delikatne szapnięcia podczas przyspieszania jakby tracił troche mocy poprzeciągałem go na biegach przez jakies 30km po miescie i pomogło, moze wtryskiwacze sie przytkały od naszego wspaniałego paliwa
By DABLJU -  05 wrz 2011, 18:55
 -------
#49355
montyk pisze:Miałem to samo były takie delikatne szapnięcia podczas przyspieszania jakby tracił troche mocy poprzeciągałem go na biegach przez jakies 30km po miescie i pomogło, moze wtryskiwacze sie przytkały od naszego wspaniałego paliwa
temat juz stary - ale w sumie bez podsumowania , wiec :

Problemem był czujnik ciśnienia doładowania - nie wiem gdzie on sie znajduje. Robili to na gwarancji wiec nie mam zadnego wglądu do dokumentacji.