Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By pagong -  05 lis 2010, 14:19
 podlaskie
#31741
mam pytanie do posiadaczy golva V 1.4 75KM przy wlaczonym ESP ile czasu wam sie rozpedza od 0 do 100?? ja uzyskalem wynik przy wlaczonym esp na prostej drodze 12.3s a gdzies czytalem ze niby okolo 17s z tym silnikiem sie rozpedza samochod i stad mam pytanie jakie u was czasy tak samo czy moze u mnie jakos lekko podniesiona moc?bo slyszalem ze golfy 90 KM uzyskuja wyniki na poziomie 12s i mnie to zaczelo zastanawiac...
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  05 lis 2010, 18:05
 pomorskie
#31746
pagong pisze:mam pytanie do posiadaczy golva V 1.4 75KM przy wlaczonym ESP ile czasu wam sie rozpedza od 0 do 100?? ja uzyskalem wynik przy wlaczonym esp na prostej drodze 12.3s a gdzies czytalem ze niby okolo 17s z tym silnikiem sie rozpedza samochod i stad mam pytanie jakie u was czasy tak samo czy moze u mnie jakos lekko podniesiona moc?bo slyszalem ze golfy 90 KM uzyskuja wyniki na poziomie 12s i mnie to zaczelo zastanawiac...

coś nie tak z twoim pomiarem chyba :shock: , miałem Mk4 z motorem 1.4 16V 75 KM i rozpędzanie się nim to tak jakby rozpędzać się VW Polo 1.9 SDI którego również miałem, mooooooocno optymistyczny ten czas 12 sec ci "wyszedł"
Awatar użytkownika
By Tyson -  05 lis 2010, 18:07
 mazowieckie
#31747
albo stoper jakiś szybszy :lol:
a tak poważnie, to ile robiłeś pomiarów?
By pagong -  06 lis 2010, 9:50
 podlaskie
#31778
2 pomiary i wyszlo minej wiecej 12.3 pzy wlaczonym esp na youtubie znalazlem jeden filmik golf v 1.4 75KM i tez mu wyszlo 12 s wiec mam pytanie moze mam tzw fabryczny gift w aucie?? bo to ze wychodzi 12 s nie mam watpliwosci i na pewno pomiar nie jest zly...

moze najlepoiej byloby wybrac sie na hamownie?:)dodam ze przy robieniu pomiarow sam nie mierzylem czasu tylko siedziala w aucie ze stoperem druga osoba ktora wykonywala pomiar. a rozpedzenie do 100 bylo na prostej drodze a nie z gorki dlatego mowie zastanawiajace to dla mnie jest bo nie mam watpliwsoci ze 12s a niby 17s sie rozpedza golf z takim motorem
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  06 lis 2010, 23:22
 pomorskie
#31824
pagong pisze:2 pomiary i wyszlo minej wiecej 12.3 pzy wlaczonym esp na youtubie znalazlem jeden filmik golf v 1.4 75KM i tez mu wyszlo 12 s wiec mam pytanie moze mam tzw fabryczny gift w aucie?? bo to ze wychodzi 12 s nie mam watpliwosci i na pewno pomiar nie jest zly...

moze najlepoiej byloby wybrac sie na hamownie?:)dodam ze przy robieniu pomiarow sam nie mierzylem czasu tylko siedziala w aucie ze stoperem druga osoba ktora wykonywala pomiar. a rozpedzenie do 100 bylo na prostej drodze a nie z gorki dlatego mowie zastanawiajace to dla mnie jest bo nie mam watpliwsoci ze 12s a niby 17s sie rozpedza golf z takim motorem

jak jesteś z 3miasta to możemy sprawdzić przytśpieszenie VCDS-em, po drugie prędkościomierz zawyża więc spokojnie tę 1 sekundę /conajmniej/ możesz doliczyć