Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By kwiatos -  28 mar 2011, 10:47
 mazowieckie
#40608
Witam, wiem ze temat sie powtarzał wiele razy ale mam dylemat. Golf V 1.6 FSI przebieg okolo 100.000 km. W tej chwili zalazny olejem Castrol Edge 5W30. Niestety na wolnych obrotach silnik wyje. Poczytalem na forum i wyszło na to żeby zmienic olej.
Teraz tak - oleje Elfa zgodne z norma 504/507 to tylko ELF SOLARIS LLX 5W30. Niestety ciężki do kupienia - najporościej drogą internetową - ma go kilka sklepów. Rozumiem ze np ELF Evolution 5W30 będzie nieodpowiedni bo nie spełnia norm VW. Pod uwagę wchodzi też MOTUL - chwalony na tym forum.

Moja prośba - co polecacie ?? Jaki olej, czy mogę go też zalać np ELF EXCELLIUM LDX 5W40 ??
By pietrekth7 -  28 mar 2011, 11:01
 łódzkie
#40611
Witam
Silnik nie wyje tylko pompa oleju !!!
Mam podobnie nawet wymieniłem na nową pompę oleju 900zł. wrrr bo nie dawało mi to spokoju ale nic nie pomogło czyli ten typ tak ma a ha ja też na początku zmieniłem z castrola na elf i przez jakieś 100km była cisza ale powróciło wycie.

Pozdro
By kwiatos -  28 mar 2011, 12:14
 mazowieckie
#40617
miałem oczywiście na myśli pompe oleju.... czyli pozostaje przyzwyczajenie sie do tego dźwięku ?? troche mi sie to nie podoba....w ASO powiedzieli ze nie wiedzą co to jest i że tak ma byc i żeby sie nie przejmowac...
Awatar użytkownika
By PotaS -  28 mar 2011, 14:04
 warmińsko-mazurskie
#40624
Panowie ten typ tak nie powinien mieć!
U mnie nie ma żadnego wycia (71 000 km).
Zalewam od początku jak go mam (4,5 roku) - Motul specific 504/507 5w-30.
Co drugą wymianę oleju stosuje http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-26.html" onclick="window.open(this.href);return false; i jak na razie nie mam problemów o jakich piszecie.
By Mario V -  28 mar 2011, 17:08
 pomorskie
#40636
Mój gofer od nowości zalany olejem ELF SOLARIS LLX 5W30 jak narazie na blacie 160k i silnik chodzi jak malina :mrgreen: A MOTUL hmm olej ponoć dobry (bardzo dobrze rozreklamowany przez sprzedawców w sieci 8) ) tylko czego nie leja go w ASO tak jak M1 CASTROL czy ELF - to mnie zastanawia? bo jeśli chodzi o koszta to taka sama półka
Awatar użytkownika
By PotaS -  28 mar 2011, 18:43
 warmińsko-mazurskie
#40642
Mario V pisze:Mój gofer od nowości zalany olejem ELF SOLARIS LLX 5W30 jak narazie na blacie 160k i silnik chodzi jak malina :mrgreen: A MOTUL hmm olej ponoć dobry (bardzo dobrze rozreklamowany przez sprzedawców w sieci 8) ) tylko czego nie leja go w ASO tak jak M1 CASTROL czy ELF - to mnie zastanawia? bo jeśli chodzi o koszta to taka sama półka
Motul kolego jest robiony i rozlewany we Francji. to daje podstawę aby sądzić że jest jakościowo OK.
VW co do olei patrzy na specyfikację a później na cenę.Widać Castrol i ELF dają lepsze stawki VW-owi. Także fakt że motula nie ma w VW-enie nie oznacza że jest do dupy. Jak ostatnio wymieniałem w ASO olej to mechanik pogratulował wyboru.
By Mario V -  28 mar 2011, 19:42
 pomorskie
#40648
PotaS pisze:
Mario V pisze:Mój gofer od nowości zalany olejem ELF SOLARIS LLX 5W30 jak narazie na blacie 160k i silnik chodzi jak malina :mrgreen: A MOTUL hmm olej ponoć dobry (bardzo dobrze rozreklamowany przez sprzedawców w sieci 8) ) tylko czego nie leja go w ASO tak jak M1 CASTROL czy ELF - to mnie zastanawia? bo jeśli chodzi o koszta to taka sama półka
Motul kolego jest robiony i rozlewany we Francji. to daje podstawę aby sądzić że jest jakościowo OK.
VW co do olei patrzy na specyfikację a później na cenę.Widać Castrol i ELF dają lepsze stawki VW-owi. Także fakt że motula nie ma w VW-enie nie oznacza że jest do dupy. Jak ostatnio wymieniałem w ASO olej to mechanik pogratulował wyboru.
Nie to żebym sie czepiał ale gdzie jest robiony i rozlewany to raczej nie ma znaczenia olej ma spełniać określone normy jakości lepkości itp ... hmm wcześniej zastanawiałem sie właśnie by kupić i zmienić na Motula (w sieci każdy praktycznie go chwali najlepszy the best ) ale.... skoro jest taki bardzo dobry to czego największe koncerny samochodowe jak np VW-AUDI BMW czy TOYOTA itp.. w żadnych modelach nawet sportowych go nie stosują? to mnie dziwi a może sie mylę . Poza tym nie słyszałem by jakiś producent samochodowy liczący się na rynku stosował ten olej nawet reklam w TV nie ma :o wiec....PS jak ja zapytałem sie mechaniura w ASO o motula to powiedział mi ze za dużo spędzam czasu w necie :lol: i skoro producent stosuje określony olej to raczej to było poddane nie jednym testa a nie jakieś widzimisię
By marioh -  29 mar 2011, 0:59
 -------
#40681
Witam.

Włączając się do tej dyskusji również i ja mogę potwierdzić (przynajmniej teraz), że chyba nie wszystkie "typy" z tymi silnikami zawsze tak muszą mieć.... U mnie na razie jest z tym spokój przy przebiegu 77 tyś. km. i mam nadzieję, że tak pozostanie jak najdłużej.
Teraz sprawa oleju - kierując się poradami z forum także i ja zalałem swojego golfa olejem Motul specific 5w-30 (oczywiście razem z wymianą filtrów). Po tym zabiegu ku mojemu zdziwieniu zniknęła (mimo iż tylko sporadycznie, to mocno wkurzała :? ) nierówna/szarpiąca/wyjąca praca, która występowała jedynie na zimnym silniku zaraz po jego uruchomieniu... Kierując się dlatego wnioskami mojego przypadku widocznie olej Motul całkiem nieźle sprawdza się w mojej piąteczce sugerując przy tym, że szczerze mogę go polecić innym użytkownikom "odmiany" FSI :lol:

Pozdrawiam.
By pietrekth7 -  29 mar 2011, 11:07
 łódzkie
#40697
PotaS pisze:Panowie ten typ tak nie powinien mieć!
U mnie nie ma żadnego wycia (71 000 km).
Zalewam od początku jak go mam (4,5 roku) - Motul specific 504/507 5w-30.
Co drugą wymianę oleju stosuje http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-26.html" onclick="window.open(this.href);return false; i jak na razie nie mam problemów o jakich piszecie.
Witam ponownie

Oczywiście wycie nie jest bardzo głośne ale słyszalne
Po wizycie u wielu mechaników jedynie jeden nasłuchiwał stetoskopem i padło na 100% pompę oleju . Wymieniłem na nową i zalałem elfem . Problem wrócił po ok 100km. Moja golfina ma 105000km. Więc w moim przypadku tak jest i tego nie zmienię. A czy we wszystkich widocznie nie .
Oto link do wycia w moim golfie jest nagrany w garażu więc wyraźniej go słychać http://pietrekth7.wrzuta.pl/film/9Gcf6Tvx6ZQ/wycie" onclick="window.open(this.href);return false;





a wracając do odpowiedzi
Panowie ten typ tak nie powinien mieć!
U mnie nie ma żadnego wycia (71 000 km).
Zalewam od początku jak go mam (4,5 roku) - Motul specific 504/507 5w-30.
Co drugą wymianę oleju stosuje http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-26.html" onclick="window.open(this.href);return false; i jak na razie nie mam problemów o jakich piszecie.

Czy mogę zmienić na ten olej jeśli już zmieniłem z castrola(od nowości) na elfa(10tyś. km. na elfie) a teraz chciałbym na motul z tym preparatem ??????

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By PotaS -  29 mar 2011, 16:42
 warmińsko-mazurskie
#40725
pietrekth7 pisze:
Czy mogę zmienić na ten olej jeśli już zmieniłem z castrola(od nowości) na elfa(10tyś. km. na elfie) a teraz chciałbym na motul z tym preparatem ??????

Pozdrawiam
Przed wymianą oleju wlewasz preparat do silnika tak jak olej i 15 min na wolnych obrotach niech silnik popracuje. Następnie zlewasz olej, wymieniasz filtr zalewasz Motulem i tyle.
Dla mnie nie ma żadnego problemu ze zmianą oleju jeśli jest to full syntetyk i w podobnych specyfikacjach.
By pietrekth7 -  30 mar 2011, 8:37
 łódzkie
#40779
kwiatos pisze:witam. wyje identycznie jak u mnie. u mnie na zimnym silniku nic nie słychac, dopiero na rozgrzanym zaczyna sie delikatne wycie.

Dokładnie jak piszesz :)
By kwiatos -  08 kwie 2011, 9:49
 mazowieckie
#41353
witam. czy jest ktoś na forum kto mógłby się wypowiedzieć w sprawie tego wycia.... co jest przyczyną i jak temu zaradzić..

pietrekth7 - wymieniłeś ten olej na motula ?? jaki efekt po zalaniu ??
By pietrekth7 -  08 kwie 2011, 12:13
 łódzkie
#41358
Wymieniony na motul . Na razie cisza lecz bedzie wyci na 100% po ok 200km. Ten temat juz przerabiałem u mechaników wymieniłem pompe oleju koszt 900zł. i nie pomogło. Więc daj sobie spokój bo wydasz kaske i nic nie pomoże .

pozdro