Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By marioh -  22 kwie 2011, 19:08
 -------
#42673
Witam
PotaS pisze:...Jak spróbowałem ecodrivingu to spalił mi 5,15l na setkę...
No tyle to nigdy nie udało mi się uzyskać, ale te 5,6l/100 km już w trasie miałem kilkukrotnie. Oczywiście tylko i wyłącznie udało się to przy naprawdę spokojnej i mało dynamicznej jeździe...

Pozdrawiam.
By Pidzers -  22 kwie 2011, 19:28
 dolnośląskie
#42678
Jak tak czytam te wywody na temat spalania.... to albo ja nie umiem ekonomicznie, albo każdy sobie zaniża, żeby pokazać jakie to oszczędne ma auto :)
Mi mk5 1.6 pali 9-9.5 głównie miasto, jeździłem sporo a3 2.0tdi '05 i poniżej 8 w mieście nie zszedłem, aczkolwiek jestem młody/gniewny hehe :mrgreen:
Poza tym wolę dołożyć pare złotówek i mieć większą przyjemność z jazdy, niż toczyć się za ciężarówką w trasie muskając gaz żeby mfa wskazał 4.5l/100km 8)
By pszczolek -  22 kwie 2011, 19:32
 mazowieckie
#42679
Mi moje 1.9 TDI przy dynamicznej jezdzie pali tak ~7,5litra
Przy dziadkowaniu a to sie rzadko zdarza 5,5-6 litra
Predkosc przelotowa 160km/h 7,3l ost ;)
By maverick -  22 kwie 2011, 19:42
 lubelskie
#42683
Pidzers pisze:Jak tak czytam te wywody na temat spalania.... to albo ja nie umiem ekonomicznie, albo każdy sobie zaniża, żeby pokazać jakie to oszczędne ma auto :)
Mi mk5 1.6 pali 9-9.5 głównie miasto, jeździłem sporo a3 2.0tdi '05 i poniżej 8 w mieście nie zszedłem, aczkolwiek jestem młody/gniewny hehe :mrgreen:
Poza tym wolę dołożyć pare złotówek i mieć większą przyjemność z jazdy, niż toczyć się za ciężarówką w trasie muskając gaz żeby mfa wskazał 4.5l/100km 8)
Racja.5 litrow to pali na trasie o dlugosci od 100 kilometrow w gore.
A realne zuzycie na dojazdy do roboty po 15 kilometrow w kazdą strone to 6.5 litra.I nikt mi nie powie ze nie.Fakt,komp pokazuje czasem 5.1 litra na 100,ale po zatankowaniu i przeliczeniu w domu wychodzi wlasnie 6.5 litra.
Zresztą,zeby ta turbina jako tako chodzila,to jazda 70km/h jej wcale nie pomaga.
Sorki za off top.
Awatar użytkownika
By PotaS -  22 kwie 2011, 22:54
 warmińsko-mazurskie
#42703
marioh pisze:Witam
PotaS pisze:...Jak spróbowałem ecodrivingu to spalił mi 5,15l na setkę...
No tyle to nigdy nie udało mi się uzyskać, ale te 5,6l/100 km już w trasie miałem kilkukrotnie. Oczywiście tylko i wyłącznie udało się to przy naprawdę spokojnej i mało dynamicznej jeździe...

Pozdrawiam.
Stosowałem wszystkie zalecenia ecodriving: wykorzystywanie ukształtowania terenu, 6 bieg i 2k obroty, maksymalnie wykorzystywanie hamowania silnikiem, przewidywanie tego co się wydarzy na drodze. Naprawdę się starałem i uważam że wtedy mógłbym zejść poniżej 5l/100km gdybym kilka razy wytrzymał ciśnienie i nie nacisnął mocnej przy wyprzedzaniu, no i miałem mały wyścig ze Smartem :D
Pamiętam jak dziś tą trasę ponad 300km drogami wojewódzkimi z Jędrzejowa do Sierpca ;)
Zresztą można kliknąć w moje staty w stopce i sobie popatrzeć jak to u mnie ze spalaniem wygląda :P
By maciej551 -  07 lip 2011, 8:57
 -------
#47112
A moja niedawna wyprawa z Poznania do Wrocławia skończyła się takim spalaniem:

Obrazek

Ja widać wyzerowałem licznik i po 172 km było 6,3 litra/100km :lol: . Ale to tylko i wyłącznie dlatego, że jechałem z kumplem a on powiedział żebym jechał mega ECO bo płacił za bene :lol: .

Niższego spalania w moim gtiku jeszcze nie odnotowałem ale jeśli chodzi o np. jazde w samym mieście to zdarzyło mi sie kilkukrotnie zejść do 10,5 l.

A normalne spalania to trasa ok 7,5 a miasto 13.
By maciej551 -  07 lip 2011, 14:22
 -------
#47118
speedbass pisze:gdybyś miał cały czas z górki i jechał na biegu może by ci się udało jeszcze zaoszczędzić :mrgreen: :lol:
pewnie tak i jeszcze do tego będę sprawdzał pogodę czy wiatry zgodnie z moim kierunkiem jazdy będą wiały, żeby urwać jeszcze to 0,1 l :lol:
By stefdeath -  14 lip 2011, 9:39
 -------
#47411
maciej551 pisze:A moja niedawna wyprawa z Poznania do Wrocławia skończyła się takim spalaniem:

Obrazek

Ja widać wyzerowałem licznik i po 172 km było 6,3 litra/100km :lol: . Ale to tylko i wyłącznie dlatego, że jechałem z kumplem a on powiedział żebym jechał mega ECO bo płacił za bene :lol: .

Niższego spalania w moim gtiku jeszcze nie odnotowałem ale jeśli chodzi o np. jazde w samym mieście to zdarzyło mi sie kilkukrotnie zejść do 10,5 l.

A normalne spalania to trasa ok 7,5 a miasto 13.
:shock: :shock: mi w trasie nawet przy bardzo oszczędnej jeździe nigdy nie udało się zejść do poziomu 7,5l. Przyznaj się jechałeś poboczem 50km/h na 6b? :D
By maciej551 -  14 lip 2011, 12:31
 -------
#47415
Taaaak cały czas poboczem max przy dobrym wietrze i z górki 60 km/h hehe :D , kilka traktorów nawet ominąłem ale ledwo im dawałem rade :lol:.


A tak na serio to większość trasy jechałem 90-95 km/h 8)

I jeszcze co ważniejsze tak w połowie trasy wyprzedził mnie koleś w czarnym nissanie GT-R który chyba z 2 paki naginał i potem spotkałem go ponownie przy wjezdzie do Wrocławia gdzie zaczęły się korki :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 lip 2011, 17:50
 pomorskie
#47427
Mario V pisze:A mi przy nawet ostrej jeździe pali 6L/100km :mrgreen: mam na myśli w trasie, nie ma to jak TDI :lol:

też mam BRU i pewnie zależy kto jak rozumuje "ostrą jazdę" bo dla jednych 100 km/h to juz ostra jazda, mi przy ostrej jeździe na kaszubskich krętych trasach spala około 7 litrów, ale wtedy trasę z chaty do Gdyni robię w 40-45 minut /65 kilometrow/ i musi to być niedzielny lub świąteczny poranek, bo w innym przypadku nie ma szans, przy normalnej lajtowej jeździe - czyli ponad godzina - wychodzi około 5,0-5,2m litra,
Awatar użytkownika
By malydaras -  14 lip 2011, 19:01
 mazowieckie
#47433
Mario V pisze:Ekspresówka 150-160km/h na tempomacie tyle mi wyszło
To ja mam chyba zepsuty egzemplarz :lol:, przy stałych 160km/h pali mi ok.8L (też na ekspresówce 7).

Chyba, że jadę z prędkościami do 160km/h to wtedy pali mi 5-6L/100km :wink: .