Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By dziii -  25 lis 2011, 21:24
 wielkopolskie
#55183
nie nie jest konieczne trzeba sprawdzić jej stan ale nic nie zaszkodzi to zrobić. Kiedyś jak byłem na praktykach jak mieliśmy wymianę uszczelki to praktycznie zawsze planowaliśmy do tak zw świętego spokoju:)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  26 lis 2011, 13:17
 małopolskie
#55227
ja bym się nawet nie zastanawiał, "liznął" bym ją delikatnie, koszta niewielkie ok 40pln - 80pln
By stefan-16 -  26 lis 2011, 13:34
 -------
#55232
Od czerwca dolałem jakieś 300ml. Muszę sprawdzić czy wina nie leży po stronie korka zbiornika płynu. Bo jakoś dziwnie się zachowuje. Ładnie się wkręca, natomiast jak go odkręcam do idzie delikatnie a później stawia duży opór i następnie już luźno do końca. U was też tak jest?? Może ktoś sprawdzić w swoim GTI jak się odkręca ten korek?? Dodam że nie widać plam oleju w płynie, będę teraz obserwował uważnie ten płyn prze okres zimowy.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2011, 13:40 przez stefan-16, łącznie zmieniany 1 raz.
By kostecki -  26 lis 2011, 13:37
 mazowieckie
#55233
jak jest ciepło to czasem parę mm ubywa w zimę nie powinno nic uciekać to jak na taki czas to może nic mu niedolegać
być może przez korek ucieka
Awatar użytkownika
By Tyson -  26 lis 2011, 16:38
 mazowieckie
#55241
stefan-16 pisze:Dodam że nie widać plam oleju w płynie
Od zawsze myślałem, że chyba odwrotnie, czyli płynu w oleju. Płyn po rozgrzaniu silnika jest pod dużo większym ciśnieniem, niż olej i jak jest mikro szczelinka w uszczelce to przenika do oleju = ubywa ze zbiorniczka.
Pewnie się machnąłeś :wink:
By stefan-16 -  26 lis 2011, 16:40
 -------
#55242
Z tego co przegrzebałem net. To może być płyn w oleju i widać to na bagnecie lub pod korkiem tzw. masło, lub mogą się pojawić tłuste plamy w zbiorniku. U mnie nie występuje żaden z tych objawów. Więc w przyszłym tygodniu kupię nowy korek bo z tym chyba jest coś nie tak.
Awatar użytkownika
By krz_p -  26 lis 2011, 16:54
 wielkopolskie
#55247
stefan-16 pisze:Od czerwca dolałem jakieś 300ml. Muszę sprawdzić czy wina nie leży po stronie korka zbiornika płynu. Bo jakoś dziwnie się zachowuje. Ładnie się wkręca, natomiast jak go odkręcam do idzie delikatnie a później stawia duży opór i następnie już luźno do końca. U was też tak jest?? Może ktoś sprawdzić w swoim GTI jak się odkręca ten korek?? Dodam że nie widać plam oleju w płynie, będę teraz obserwował uważnie ten płyn prze okres zimowy.
u mnie tak samo się go wkręca i odkręca, także korek masz ok.
By dziii -  26 lis 2011, 23:53
 wielkopolskie
#55284
stefan-16 pisze:Od czerwca dolałem jakieś 300ml. Muszę sprawdzić czy wina nie leży po stronie korka zbiornika płynu. Bo jakoś dziwnie się zachowuje. Ładnie się wkręca, natomiast jak go odkręcam do idzie delikatnie a później stawia duży opór i następnie już luźno do końca. U was też tak jest?? Może ktoś sprawdzić w swoim GTI jak się odkręca ten korek?? Dodam że nie widać plam oleju w płynie, będę teraz obserwował uważnie ten płyn prze okres zimowy.

na moje to wszystko masz ok przecież to bardzo mały ubytek przez taki czas...
By FlorekGTI -  27 lis 2011, 11:47
 -------
#55293
Od wymiany rozrządu razem z płynem 2 lata temu nic nie dolewałem, robię jakieś 15-20 tys rocznie