Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
#273755
Witajcie, od jakiegoś czasu podczas przyspieszania i wtrakcie spokojnej jazdy auto ma delikatne ścinki, jakby sekundowe zadławienia. Dodam, że na zimnym silniku przed przełączeniem się na gaz potrafił mi sypnąć błędem silnika i esp, po podłączeniu do vcds pokazyłało wypadanie zapłonu cewka nr 4. Miałem sprawdzane przez mechanika cewki, świece, kable zapłonowe nawet kompresja była robiona i wszystko w normie. W odmie miałem trochę masła i wody więc poprosiłem o wyczyszczenie. Pomogło, ale nadal odczuwam przy przyspieszaniu ścinki. Mechanik zasugerował mi, że może to być czujnik położenia wałka i że mam do elektromechanika się udać aby to sprawdzić. Mogę prosić o instrukcję gdzie to się znajduje, gdzieś czytałem że to może być zabrudzony czujnik wałka/wału. Ktoś miał podobny problem?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

#273776
No u mnie na 6 lat jak mam lpdzi to tylko raz czek wyskoczył jak padł wtrysk od lpg.
tak to sporadycznie błedy od mieszanki lecz mam ustawione przez 360dni w roku lpg on na 24C.
innych błedów nie ma.
co do kolegi @szynowak to masz korekte na -30% .
czyli leje wtrysk pb lub lpg.
przy chyba +- 35% zapala się czek na desce jak dłużej się to utrzymuje.
#273780
szynowak pisze:
26 kwie 2019, 23:13
Witajcie, od jakiegoś czasu podczas przyspieszania i wtrakcie spokojnej jazdy auto ma delikatne ścinki
u mnie poszarpywał jak iska przeskakiwała przy świecy na blok silnika (przebiła się izolacja od ściągania), zaizolowałem kilka razy i jest ok - był właśnie błąd z wypadaniem zapłonu na danej świecy.
Mettenoos pisze:
27 kwie 2019, 13:04
Ze świecą szukać aut z LPG które nie sypią błędami
U mnie log praktycznie czysty, jedynie jak była słaba mapa to był błąd zbyt bogatej / ubogiej mieszanki,
#273863
No i stało się, wczoraj wieczorem po krótkiej jeździe auto zaczęło chodzić jak traktor, telepie silnikiem i strzela. Check engine i wyłączenie się esp. Na postoju również tak chodzi, błąd P0302 cylinder 2, czyli mechanik mi fajki zamieniał żeby sprawdzić co jest uszkodzone, wcześniej miałem błąd na 4, ale jakoś dawało radę po skasowaniu błędu. A miałem jutro wyjazd na wczasy... Może przeczyszczę i jakoś auto przeżyje. Po weryfikacji zauważyłem iskrę przy świecy nr 2, wygląda to tak jakby gumowa izolacja była lekko naderwana od ściągania z metalowego trzpienia

#274158
Wymieniam gdyż szarpie na praktycznie każdym biegu, jak wcisne gaz do dechy to tak go szarpie że wywala błąd P0303. Wczoraj zabrałem sie za sprawdzenie wszystkiego i zwróciłem uwage że na cewce były fajki zamienione z drugiego i trzeciego cylindra. Wymusilem wywalenie błędu i teraz wyszedł błąd P0302, także mam pewność że cewka do wymiany.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 23