Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By predki -  02 lis 2015, 21:33
 dolnośląskie
#198908
Witam mam problem u znajomego w aucie skoda z silnikiem bse z gazem , wszystko jest zrobione glowica zawory niby powinno byc ok ale jest maly problem auto nie równo pracuje więc wymienione swiece przewody dalej to samo na lpg i pb w kompie wypadanie zaplonu w blokach pomiarowych na 4 cylindrze, co to moze byc cewka do wymiany .ma ktoś opis bloków pomiarowych w tym silniku chodzi mi o cewki tam sa dwie ?
#206092
U mnie zawieszajace obroty wyglądają tak:
https://youtu.be/PCtUrUQoaWk

Dodatkowo zaobserwowalem ze:

- auto kopci na biało na ciepłym i zimnym silniku (nie ubywa płynu chłodzącego)
- delikatnie podszarpuje silnikiem co kilka sekund (mechanik mowił ze to świecie)

I pytanie brzmi czy te wszystkie objawy mogą być powodowane przez świecie?

Błedów nie ma na komputerze.
Przepustnica jest wyczyszczona z zaadaptowana ale nic to nie pomoglo
#208212
samochód stał podczas tych mrozów z 3 dni, dziś było -13 odpaliłem bez problemu i czułem spadek mocy. Po kilku km przełączyło mi na gaz i jeszcze większy spadek mocy, aż kontrolkę silnika wywaliło. Zatrzymałem się, gaszę silnik, odpalam i już wszystko wróciło do normy. To normalne (zimy gaz, zbiornik itp.) czy powinienem się niepokoić ?
#208217
carolsz pisze:samochód stał podczas tych mrozów z 3 dni, dziś było -13 odpaliłem bez problemu i czułem spadek mocy. Po kilku km przełączyło mi na gaz i jeszcze większy spadek mocy, aż kontrolkę silnika wywaliło. Zatrzymałem się, gaszę silnik, odpalam i już wszystko wróciło do normy. To normalne (zimy gaz, zbiornik itp.) czy powinienem się niepokoić ?
A jak świece i kable?
Kiedyś tak miałem w starszym golfie 1.6 - pomimo tego, że temperatura już pozwalała na przełączenie na gaz to po przełączeniu auto zamuliło i zgasło. Na początku winiłem mróz (było chyba z -10 stopni), do tego jak się później okazało miałem świece już wysłużone, więc poleciały na wymianę razem z kablami (janmory miałem, kilkuletnie już, miały przebicia - do tego czasu jakoś mi to umknęło, dopiero jak je wyjąłem i się przyjrzałem to zobaczyłem pęknięcia na izolacji). Od tego czasu jeździłem całą zimę bezproblemowo (później z resztą też).
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 23