Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
#221939
Po uszczelnieniu kolektora (krotkoterminowa korekta dawek wtrysku reagowala na psikanie plakiem faktycznie w miejscu laczenia kolektora z silnikiem) jest lepiej bo auto sie nie dusi na zimnym. Generalnie chodzi idealnie.

Ale chcialbym sie upewnic czy Wasze 1.6 tez tak pracuja zaraz po uruchomieniu po nocy ?

Link do mojego:

http://www.fileshark.pl/pobierz/1160126 ... 063604-mp4
#226533
witam, może nie jest to odpowiedni temat ale nie wiem gdzie mógłbym zadać swoje pytanie.

Silnik VW 1.6 8V występuję w kilku wersjach jak wyżej: BSE, BGU, BSF. Po czym poznać która wersja kiedy była montowana w golvie V bo jak narazie jak patrzyłem po golfach to za każdym razem znajduję wersję BSE a czytałem ,że lpg lepiej nie zakładać do wersji BSE. podobno cyt. "Jednostki te mają "słabszą" pochodzącą z meksykańskiej fabryki głowicę, która na gazie dość szybko się poddaje"
Czy to prawda czy mit?
#233573
Witam,

Do swojego nowego zakupu mk5 1.6 102 km założyłem gaz brc sequent 32 około 5 dni temu. Nie wiem czy to wina gazu, ale problem mam następujący jadę sobie zatrzymam sie na chwilę np. Do bankomatu wsiadam chce odpalić i strasznie długo nim kręci aż zaskoczy a czasem musze pomoc mu pedalem gazu. Taka sytuacje miałem dwukrotnie, przed instalacją lpg nie zauważyłem tego objawu lecz samochód mam raptem 20 dni ;-). Przejechane nim około 700km innych problemów nie zauważyłem. Rano odpala od strzała i jak wystygnie też, a tu kręcenie niepokojące mnie. Na szybko w Google znalazłem podobny problem z odpalaniem na ciepłym mk5 , ale to dotyczyło silników TDI. Ktoś miał z was podobny problem lub może go rozwiązał ? :-).
#233588
W przyszłym tygodniu bede dzwonil do nich . A warsztat to energy gaz polska.kolejki po miesiąc na instalację heh, oby podeszli do tego profesjonalnie , a nie zwalali winę na inne podzespoły samochodu :-) ( może przesadzam ). Dzis objawilo się to w nastepujacy sposób przejechałem 5km zaparkowalem, zgasilem silnik, po czym stwierdzilem, że przeparkuje odpali od strzała , zgasilem poszedłem do bankomatu wracam i wtedy zaczal długo kręcić.Wiec za trzecim razem, pierwszy raz stało się tak za drugim razem - reguły brak. No nic bede dzwonil do tych gaziarzy rozleklamowanych dość mocno ;-).
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 23