Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
By kwiatos -  24 sie 2012, 10:20
 mazowieckie
#80129
Panowie, prosba o pomoc... Ostatnio pojawil sie dziwny dzwiek - delikatne wcisniecie gazu powoduje taki odglos metalicznego stukania, im wiecej gazu tym stukanie jest glosniejsze, nie szybsze..... na 1 biegu nie slychac, na 2 mam wrazenie ze slychac, na 3,4 bardzo wyraznie, 5 i 6 tez slychac chociaz jest zagłuszony przez szum opon itd....
Jak spuszcze noge z gazu to jest ok... jak wrzuce na luz tez jest ok.... przygazowanie na postoju tez nie wykazuje tego dzwieku

Pojechalem na serwis, mechnicy pojezdzili i stwierdzili ze trzeba robic skrzynie biegów.....az mi sie nie chce wierzyc....
Prosze o wasze sugestie co to moze byc....
By kwiatos -  29 sie 2012, 9:34
 mazowieckie
#80478
Witam, mam 120000 przejechane.... Wczoraj byłem w ASO i podobno niestety cos slychac ze skrzyni biegów - prawdopodobnie któreś z łozysk jest na wykończeniu...Dziwne jest to ze od kilku dni ten dzwiek jest mało wyczuwalny... juz tak nie stuka głosno (metalicznie) tylko bardziej slychac takie rytmiczne turkotanie..... Zalecili na razie jezdzic i obserowac co sie bedzie dzialo.....
By kwiatos -  17 kwie 2013, 14:47
 mazowieckie
#96369
600 demontaż i montaż skrzyni + 1300 za robocizne i komplet łożysk. Ale i tak jest źle po przy wrzucaniu 5 biegu jest słyszalny świst ale podobno to już wyrobiony wałek (ma luzy) od piątego biegu z powodu wcześniejszych luzów na łożyskach, i jego koszt to około 1500 zł podobno i nawet sie nie zapytali czy to zmieniamy czy nie tylko złozyli skrzynie i mam tak jeździć (bo podobno to nie wpłynie już na dalsze użytkowanie bo dali jakieś zabezpieczenia żeby sie nie przesuwał i mam się przyzwyczaić).......za długo jeżdziłem z tym stukaniem..... także czekam aż za niedługo się znowu rozleci i bedzie ponowna naprawa :)