Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By npb -  22 lut 2008, 19:01
 -------
#8216
Jak w temacie, od pewnego czasu silnik gdy rozgrzany, przyk³adowo gdy nie jestem w ruchu potrafi bujn±æ ca³ym autem, widaæ tak¿e ¿e i ¶wiat³a troche przygasaj±, moja jednostka to 1.4 FSI, nie by³o jakiego¶ zdarzenia które mog³o by co¶ spowodowaæ, dodatkowo auto jest ¶wierzo po wymianie oleju i wszystkich filtrów, nie da³o to nic, w czasie jezdy nie odczuwam momentów ¿e brakuje mocy pod poeda³em, tylko na postoju i rozgrzanym silniku, zadna lampka na tablicy nie swieci. Ma kto¶ jakie¶ pomys³y co sprawdziæ, tankuje g³ównie na ORLEN czasem STATOIL, nie zauwa¿y³em ró¿nicy w pracy ze wzgledu na marke paliwa, w ks serw widzialem wpis czyszczenie przepustnicy, gdy ostatnio wymienialem filtr powietrza by³a, wlot przepustnicy byl troche okopcony, troche oczyscilem ale roznicy takze nie zauwazylem. jakies pomysly, sugestie?? chetnie wyslucham
Awatar użytkownika
By tygrysek -  22 lut 2008, 19:20
 -------
#8217
Podobny Efekt mia³em w Polo 1,2 ale wtedy w³a¶nie pomog³o czyszczenie przepustnicy
Awatar użytkownika
By Bruce -  23 lut 2008, 14:10
 mazowieckie
#8223
npb pisze:Jak w temacie, od pewnego czasu silnik gdy rozgrzany, przyk³adowo gdy nie jestem w ruchu potrafi bujn±æ ca³ym autem, widaæ tak¿e ¿e i ¶wiat³a troche przygasaj±, moja jednostka to 1.4 FSI, nie by³o jakiego¶ zdarzenia które mog³o by co¶ spowodowaæ, dodatkowo auto jest ¶wierzo po wymianie oleju i wszystkich filtrów, nie da³o to nic, w czasie jezdy nie odczuwam momentów ¿e brakuje mocy pod poeda³em, tylko na postoju i rozgrzanym silniku, zadna lampka na tablicy nie swieci. Ma kto¶ jakie¶ pomys³y co sprawdziæ, tankuje g³ównie na ORLEN czasem STATOIL, nie zauwa¿y³em ró¿nicy w pracy ze wzgledu na marke paliwa, w ks serw widzialem wpis czyszczenie przepustnicy, gdy ostatnio wymienialem filtr powietrza by³a, wlot przepustnicy byl troche okopcony, troche oczyscilem ale roznicy takze nie zauwazylem. jakies pomysly, sugestie?? chetnie wyslucham
Tankuj na Statoil 95 bezsiarkowa.
FSI - maja zalecane bardzo dobre paliwo inaczej ciagle sie cos chrzani.
Olej Orlen, zadko kiedy maja dobre paliwo.
Staraj sie jak wspomnialem tankowac bezsiarkowe paliwo, daj znac czy problem zniknal ?
By Jedi -  24 lut 2008, 0:20
 -------
#8225
a z ciekawosci zapytam jaki Twoje auto ma przebieg? szczerze mowiac nie mam pomyslow, ale moze to wina paliwa.
By lisik -  24 lut 2008, 9:24
 -------
#8226
Jaki przebieg i rok?
Powinienes podlaczyc pod VAG- moze jest jakis blad, wiem ze brak cyklu spalania wyswietla, bo u mnie pokazal taki blad- wiec idac tym tropem jezeli coz z zaplonem to chyba bys sie dowiedzial co.
Awatar użytkownika
By npb -  25 lut 2008, 15:34
 -------
#8229
przebieg to 110'000 km, 2004 rok (marzec), ostatnio troche poeksperymentowa³em i zauwa¿y³em ¿e tak jak poprzednio na postoju gdy zaczne naciskaæ pulsacyjnie peda³ hamulca to pojawiaj± sie te objawy, gdy naciskam bez koñca to i silnik pracuje nie równomiernie, ¶wiat³a przygasaja co oko³o 1 do 2 sekund, wczesniej tak nie probowa³em ale w³a¶nie g³ównie zauwa¿a³em to np po zatrzymaniu sie na ¶wiat³ach, czyli hamowa³em a silnik schodzi³ na ja³owe obroty, w czwartek jade do mechaniorów, maj± w³a¶nie pod³±czyc pod vag, tankuje ostatnio g³ównie na statoil, ale tam mam w³a¶nie tylko zwyk³± 95, bo rozumiem ze ta o obnizonej zawartosci siarki istnieje pod nazw± "suprema 95". Nastêpnym razem zapytam obs³ugê czy maj± takie paliwo ale zauwa¿y³ bym.

Kto¶ ma pomys³y po moich odkryciach z hamulcem
By lisik -  25 lut 2008, 23:23
 -------
#8230
Mialem identyczne auto z kwietnia 2004- na wlewie paliwa bylo napisane zeby lac 95 i lalem zawsze najtansza benzyne- nigdy problemow nie bylo z autem i zadnej roznicy oprocz wiekszego spalania na 98 nie bylo w porownaniu z 95, takze mysle ze to nie wina paliwa.
Awatar użytkownika
By npb -  28 lut 2008, 19:12
 -------
#8250
jestem po wizycie w warsztacie, mechanik stwierdzi³ ¿e to normalne gdy pompuje hamulcem to zabieram powietrze z kolektora dolotowego do silnika i takie d³awienie to norma, jak radzicie, zostawiæ to czy poszukaæ bardziej ambitnego go¶cia, wzrokowo sprawdzili przewody do wspomagania hamulców, przy okazji gdy juz tam by³em wymieni³em silent bloki (tuleje gumowo-aluminiowe wahaczy zawieszenia przedniego) super sprawa, wczesniej spod pod³ogi dociera³y do mnie ró¿ne d¼wiêki, pukanie, stukanie a tak¿e skrzeczenie (jest gdzie¶ topic o tym) teraz zupe³na cisza, polecam, koszt w moim przypadku to 450 z wymiana, producent silent bloków FEBI
By Jedi -  28 lut 2008, 23:49
 -------
#8255
npb pisze:jestem po wizycie w warsztacie, mechanik stwierdzi³ ¿e to normalne gdy pompuje hamulcem to zabieram powietrze z kolektora dolotowego do silnika i takie d³awienie to norma,
:shock: takie d³awienie to norma :] pewnie kazdy vw tak ma :] nie no ale g³upota niektórych nie przestaje zaskakiwaæ. skoro wczesniej bylo ok, a teraz sa problemy to chyba nie jest to norma. Poza tym jak moze byc cos takiego norm±, jak mogliby cos takiego wypu¶ciæ z fabryki?! jak piszesz, ze potrafi nawet bujn±c ca³ym autem a facet mowi, ze to norma...

Zdecydowanie zalecam udanie siê do jakiego¶ kompetentnego mechanika czy do warsztatu, ktory wykryje i usunie usterke.
Awatar użytkownika
By npb -  13 paź 2008, 13:09
 -------
#12575
odgrzeje kotleta :D

nierównomiera praca jak by³a tak jest, w miedzyczasie bylem jeszcze u kiku magików, bez efektu, st±d moje pytanie, mo¿e to ¶wiece??

autko ma 116 tys km i wg ks serwis nie by³y wymieniane

a moze to jednak przepustnica, by³a czyszczona i adoptowana (regulowana) po czyszceniu ale z opisu na ponizeszj aukcji wynika i¿ 100tys km to ich koniec ¿ywota
http://moto.allegro.pl/item440319908_pr ... _nowa.html
By pietrekth7 -  28 sty 2010, 10:23
 łódzkie
#21044
Witam
Mam pytanko jaka może być przyczyna jeśli silnik się zagrzeje i np. stojąc na światłach czuje nie równomierne drganie raz mocniej raz słabiej (jakby silnik nie równo pracował) . 2 masu brak ,paliwo 98 statoil, obrotomierz nie faluje, filtr paliwa wymieniony, świece wymienione.

może poduszka silnika sam nie wiem ?????

Czy to normalne czy coś jest nie tak .

Dzięki z góry :)

Pozdrawiam
By DABLJU -  28 sty 2010, 11:22
 -------
#21046
Mi sie wydaje ze to sie dzieje w momencie dodatkowego obciązenia silnika - ja tak mialem kilka razy jak na klimie stałem zarówno w moim golfie jak i renault Clio. Ale tez u mnie nic nie drżało - jedynie nierówno pracował delikatnie.
By pietrekth7 -  28 sty 2010, 17:18
 łódzkie
#21059
Hulaj pisze:U mnie jest tak samo tzn.coś jakby nierówna praca, nie przejmuję się tym tylko ,że u mnie nic nie drży po prostu tak sobie pracuje.

Witam wibracje czuć na pośladkach najbardziej na wolnych obrotach nie cały czas tylko w odstępie ok 2 sekund bez żadnego obciążenia .

może to jest spowodowane jakby nierówną pracą silnika jak piszecie :wink:
By Hulaj -  28 sty 2010, 17:36
 mazowieckie
#21062
pietrekth7 pisze:
Hulaj pisze:U mnie jest tak samo tzn.coś jakby nierówna praca, nie przejmuję się tym tylko ,że u mnie nic nie drży po prostu tak sobie pracuje.

Witam wibracje czuć na pośladkach najbardziej na wolnych obrotach nie cały czas tylko w odstępie ok 2 sekund bez żadnego obciążenia .

może to jest spowodowane jakby nierówną pracą silnika jak piszecie :wink:
Czyli to coś innego musi być, bo ja na pośladkach nic nie odczuwam, w ogóle nic nie czuć na ciele.