Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By dex -  11 lis 2019, 19:45
 śląskie
#278391
Witam dawno tu nie zaglądałem ale jeśli chodzi o nagar w TSI to przerabiałem temat w moim Bmy 140 km po przebiegu 135 tys jest co czyścić bez odpowiednich wyciorow kamerki endoskopowej nawet się za to nie zabierajcie silnik jest tak ustawiony że kanały są odwrocone do grodzi i nic tam nie widać praca zajęła mi kilka godzin żeby to oczyścić trzeba leżeć na silniku kanały małe i przegrodzone przegródka na stałe masakra przy okazji wyciągacie wtryski zmieńcie uszczelki oringi i teflonu po zabiegu silnik nie szarpie na wolnych ale robota nie polecam chyba że silnik wyciągnięty :thank_you:
By samsung18 -  26 lis 2019, 21:38
 pomorskie
#278757
czysciłem nagar w silniku byd i poszlo szybko najpierw skrobanie nagaru by byl osad 3mm potem chemia szczotki i pedzle . no i problem jest taki po sciagnieciu kolektora okazalo sie ze nie ma juz tych blaszek ci sie wklada w glowice i teraz czy ktos je juz wczesniej wywalil albo nie w kazdym silniku byly jest ktos kto odpowie na to:))
Awatar użytkownika
By martinnoo -  22 sty 2020, 15:19
 wielkopolskie
#279646
Na fejsbooku wyskoczyło mi takie coś, podaję link - https://www.facebook.com/doktorwodor/ z ciekawości napisałem do 2.0 FSI koszt 220zł.


Co o tym myślicie?

Kopiuję opis jaki z strony co i jak z tym zabiegiem.

🔔🔔 WODORUJEMY SILNIKI 🔔🔔
ZMNIEJSZ SPALANIE A ZWIĘKSZ MOC W AUCIE
✅Wodorowanie jest procesem bezinwazyjnym. ✅Nie wymaga rozbierania silnika, czyli demontażu głowicy.
✅Proces polega na wprowadzeniu do dolotu silnika mieszaniny gazów, która zwiększa temperaturę spalin. Przez to dochodzi do zjawiska pyrolizy, podczas której nagar zostaje zamieniony w gaz i wydalony przez układ wylotowy.

✅Wodór ma właściwości rozpuszczania nagaru. Przez to, że jest w postaci gazowej mamy pewność, iż nie doprowadzi on do "zapchania" istotnych kanałów w silniku. Kolejną zaletą z przeprowadzenia tego typu procesu jest fakt, że po jego wykonaniu nie trzeba wymieniać żadnych filtrów, co należy wykonać np. po płukance.

✅Urządzenie nie używa chemii
✅Nie musisz wymieniać oleju po zabiegu
✅Obniżamy emisję spalin do 70% poprzez redukcję emisji cząsteczek stałych PM 2.5 i PM 10. Dzięki temu otrzymujesz czysty układ spalania

❇️Poza tym:

✅Przywrócisz pierwotną moc pojazdu, wejście na wyższe obroty nie będzie już stanowiło więcej problemów
✅Wyrównasz pracę silnika przez co serce Twojego auta będzie cicho pracować
✅Poprawisz elastyczność pracy silnika
✅Polepszysz wkręcania się na obroty
✅Zmniejszysz dymienie pojazdu
✅Obniżysz spalanie paliwa
✅Dzięki zabiegowi zyskasz nie tylko prawidłową pracę silnika ale i komfort jazdy a także przyczynisz się po poprawy jakości środowiska.

❇️Czyścimy przede wszystkim:

✅Zawory i gniazda zaworowe
✅Końcówki wtrysków
✅Turbinę od strony spalin
✅Zawór EGR
✅Wypalamy DPF / F.A.P.
✅ i wiele więcej podzespołów silnika..