Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  20 lut 2014, 14:46
 lubelskie
#121144
Jak myślicie ?

http://allegro.pl/69-emulator-drugiej-s ... 94056.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy gdyby to zastosować, takie kolanko czy może NOx mniej wariować ? Dodatkowo podobno świetnie działa jak się wymontuje katalizator :threaten:

Ma ktoś jakieś doświadczenia lub coś o tym ktoś słyszał ?
Ostatnio zmieniony 21 lut 2014, 14:45 przez Lukasz89, łącznie zmieniany 1 raz.
#122871
Lukasz89 pisze:Jak myślicie ?

http://allegro.pl/69-emulator-drugiej-s ... 94056.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy gdyby to zastosować, takie kolanko czy może NOx mniej wariować ? Dodatkowo podobno świetnie działa jak się wymontuje katalizator :threaten:

Ma ktoś jakieś doświadczenia lub coś o tym ktoś słyszał ?
Gdzieś czytałem, że można sondę NOX wyłączyć w kompie tak jakby jej wcale nie było, ale podobno to zależy jakiego masz softa . Też mam problem z NOX'em i będę próbował go wyłączyć, ale zabiorę się za niego dopiero jak uporam się z innymi problemami :)
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  07 mar 2014, 20:12
 lubelskie
#122874
vwgolfsportline pisze:
Lukasz89 pisze:Jak myślicie ?

http://allegro.pl/69-emulator-drugiej-s ... 94056.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy gdyby to zastosować, takie kolanko czy może NOx mniej wariować ? Dodatkowo podobno świetnie działa jak się wymontuje katalizator :threaten:

Ma ktoś jakieś doświadczenia lub coś o tym ktoś słyszał ?
Gdzieś czytałem, że można sondę NOX wyłączyć w kompie tak jakby jej wcale nie było, ale podobno to zależy jakiego masz softa . Też mam problem z NOX'em i będę próbował go wyłączyć, ale zabiorę się za niego dopiero jak uporam się z innymi problemami :)
Kontaktowałem sie z "tunerami" i za 500-700 zł są w stanie wyłaczyć. Nikt nie pytał o soft itp. podobno da się w każdym to usunąć.

Zastanawia mnie ta tulejka dystansowa czy na NOxa działa - teoretycznie powinna ale może ktoś testował i się podzieli informacjami ;)
#122882
Nie są to małe pieniądze, ale w porównaniu z ceną nowego NOX'a wydaje się atrakcyjna. Tylko, jeżeli jest możliwość usunięcia NOX'a tak jak czytałem to będzie wystarczyło pojechać do dobrego elektromechanika, który podłączy się do samochodu i w ustawieniach wyłączy sondę tak jakby jej nie było i podejrzewam, że będzie to mniej kosztowało . Postaram się znaleźć gdzie o tym czytałem i podeślę linka :) Pytałeś może tych "tunerów" na czym będzie polegało usunięcie NOX'a tzn. czy będzie to ingerencja w kompie czy jakaś przeróbka? No i co najważniejsze czy nie odbije się to na spalaniu?
#122912
vwgolfsportline pisze:Nie są to małe pieniądze, ale w porównaniu z ceną nowego NOX'a wydaje się atrakcyjna. Tylko, jeżeli jest możliwość usunięcia NOX'a tak jak czytałem to będzie wystarczyło pojechać do dobrego elektromechanika, który podłączy się do samochodu i w ustawieniach wyłączy sondę tak jakby jej nie było i podejrzewam, że będzie to mniej kosztowało . Postaram się znaleźć gdzie o tym czytałem i podeślę linka :) Pytałeś może tych "tunerów" na czym będzie polegało usunięcie NOX'a tzn. czy będzie to ingerencja w kompie czy jakaś przeróbka? No i co najważniejsze czy nie odbije się to na spalaniu?
Wyłączenie NOxa w kompie, później można go nawet wywalić na śmietnik. Dodatkowo NOx sprawdza drugi katalizator, więc kat tez można ostatni wyrzucić ;) - ale na przeglądzie jak ktoś się uczepi... ;)
#124586
To nie jest kwestia "wyłączenia"
Jest to kwestia poszukania w sofcie sterownika silnika (med 9) sekcji obslugującej czujnik ( w tym przypadku NOx ) i usunięcia (łącznie z tabelą błędów itp)
Każdy prawdziwy majster od chiptuningu jest w stanie spreparować taki wsad do sterownika.
#125302
zygus2 pisze:To nie jest kwestia "wyłączenia"
Jest to kwestia poszukania w sofcie sterownika silnika (med 9) sekcji obslugującej czujnik ( w tym przypadku NOx ) i usunięcia (łącznie z tabelą błędów itp)
Każdy prawdziwy majster od chiptuningu jest w stanie spreparować taki wsad do sterownika.
No właśnie byłem wczoraj u takiego majstra od chiptuningu zgrał sobie softa i dzisiaj ma mi wgrać już zmodyfikowane oprogramowanie :) Jak będzie zrobione to zdam relacje :D
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  25 mar 2014, 18:09
 lubelskie
#125333
vwgolfsportline pisze:
zygus2 pisze:To nie jest kwestia "wyłączenia"
Jest to kwestia poszukania w sofcie sterownika silnika (med 9) sekcji obslugującej czujnik ( w tym przypadku NOx ) i usunięcia (łącznie z tabelą błędów itp)
Każdy prawdziwy majster od chiptuningu jest w stanie spreparować taki wsad do sterownika.
No właśnie byłem wczoraj u takiego majstra od chiptuningu zgrał sobie softa i dzisiaj ma mi wgrać już zmodyfikowane oprogramowanie :) Jak będzie zrobione to zdam relacje :D
Zapytasz czy da się wyłączyć sondę drugą tak by móc wywalić oba katalizatory ? :threaten: :tooth:
#125337
Lukasz89 pisze:
vwgolfsportline pisze:
zygus2 pisze:To nie jest kwestia "wyłączenia"
Jest to kwestia poszukania w sofcie sterownika silnika (med 9) sekcji obslugującej czujnik ( w tym przypadku NOx ) i usunięcia (łącznie z tabelą błędów itp)
Każdy prawdziwy majster od chiptuningu jest w stanie spreparować taki wsad do sterownika.
No właśnie byłem wczoraj u takiego majstra od chiptuningu zgrał sobie softa i dzisiaj ma mi wgrać już zmodyfikowane oprogramowanie :) Jak będzie zrobione to zdam relacje :D
Zapytasz czy da się wyłączyć sondę drugą tak by móc wywalić oba katalizatory ? :threaten: :tooth:
No i po robocie :) NOX wyłączony, CHECK nie świeci :D cały zabieg trwał dosłownie chwilę. Koszt 350 zł. Zrobiłem sobie trip ok 25km i spalanie nie wzrosło, a wydaję mi się, że nawet jest nieco mniejsze. Nie pytałem się o wywalenie katalizatorów i "wyłączenie" drugiej sondy bo przeczytałem post już po robocie, ale sam wspomniał, że jest taka możliwość i u mnie się tego nie tykał bo obie działają prawidłowo, także tylko NOX poleciał out :)
#125610
Uwaga do wcześniejszego postu. Po "wyłączeniu" NOX'a pojawił się błąd EGR'u, którego nie da się wyłączyć... Myślałem, że to zbieg okoliczności i EGR po prostu wysiadł, ale miałem możliwość sprawdzić zawór montując drugi, sprawny i błąd występuje dalej. W sobotę umówiłem się z tunerem na poprawkę softu :threaten: Taka wskazówka dla tych co zamierzają przeprowadzić modyfikację oprogramowania celem wywalenia NOX'a :)