Volkswagen Golf MK5

Wszystko o młodszym bracie /z problemami technicznymi prosimy pisać w działach technicznych/
przez dDARNOKk -  06 pa┼║ 2019, 1:29
 spoza Polski
Witam
M├│j ostatni projekt Audi a3 8P 2.0 TFSI zosta┼é sprzedany po tym jak zda┼éem sobie spraw─Ö, ┼╝e jednak nie na darmo profesjonalne warsztaty tuningowe nazywaj─ů si─Ö profesjonalne ;-) hehe no i pojawi┼é si─Ö ma┼éy problem, mam nadzieje, ┼╝e jeste┼Ťcie rozmowni i doradzicie koledze troch─Ö.
Mianowicie problem polega na wyborze Golfa 6ki pomi─Ödzy 6 GTD 4motion a 6k─ů R.
Jedyne czego jestem pewny to silnika 2.0 turbo no i oczywi┼Ťcie nap─Ödu 4 motion... w moim ostatnim audi by┼é wielki b┼é─ůd czyli nap─Öd na prz├│d, wiem, ┼╝e wielu to mo┼╝e rozdra┼╝ni─ç z g├│ry przepraszam ale moim zdaniem w aucie powy┼╝ej 250 hp quattro 4 motion powinno by─ç.
I tutaj dochodzimy do sedna mojego problemu poniewa┼╝ zastanawiam si─Ö nad 6k─ů GTD ale jak pewnie wszyscy si─Ö orientujecie Unia Europejska oszala┼éa ostatnio na punkcie emisji spalin... mam na oku ┼éadn─ů grafitow─ů 6ke 2.0 TDI 140koni 4 motion, skrzynia 6o biegowa manualna. Pytanie czy podkr─Öca┼é ju┼╝ kto┼Ť jako┼Ť konkretniej tutaj silnik TDI? Jak wygl─ůda sprawa emisji spalin i przegl─ůdu. Wi─Öksza dawka ropy powoduje przys┼éowiowy dym za samochodem a nie chce wtapia─ç znowu kilkunastu tysi─Öcy euro. Z drugiej strony nie chce te┼╝ kupowa─ç znowu 2.0 TFSI bo ┼Ťrednio je┼║dzi mi si─Ö tym na codzie┼ä plus koszta to oko┼éo 19 ty┼Ť euro u mnie za Rke.
Przeczyta┼éem ju┼╝ mas─Ö materia┼éu i wiem, ┼╝e bez problemu da si─Ö zrobi─ç z 2.0 TDI na skrzyni 6ce oko┼éo 250hp ale nigdzie nie ma informacji o emisji spalin i przegl─ůdach... oczywi┼Ťcie nie chce wycina─ç filtra DPF ani kata. Orientujecie si─Ö mo┼╝e w takich projektach? To b─Ödzie m├│j pierwszy diesel ;-)
Du┼╝o si─Ö ostatnio m├│wi o wymuszanej ┼Ťmierci silnik├│w diesla... zastanawia mnie czy nie wejd─ů jakie┼Ť nowe chore zaostrzone normy oraz op┼éaty. Pracuj─Ö dla BMW i widz─Ö jak spada produkcja diesla
Pozdrawiam
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos -  06 pa┼║ 2019, 12:35
 pomorskie
dDARNOKk pisze: ÔćĹ
06 pa┼║ 2019, 1:29
Większa dawka ropy powoduje przysłowiowy dym za samochodem
Sk─ůd taka opinia? Ja w swoim 2.0 TDI mam 210 koni i ┼╝adnego dymu nawet przy maksymalnym obci─ů┼╝eniu, je┼Ťli masz DPF sprawny to dymu nie b─Ödzie
wiem, że bez problemu da się zrobić z 2.0 TDI na skrzyni 6ce około 250hp
M├│wisz o silniku czy skrzyni? Bo je┼Ťli o silniku to na seryjnych gratach tylko programem i to z DPF raczej kiepsko to widz─Ö, EGT nie podo┼éa

Poza tym nie bardzo rozumiem o co pytasz w tym po┼Ťcie, temat o chiptuningu jest, w PL normy emisji spalin w TDI to fikcja, ka┼╝dy przejdzie bo normy s─ů zawy┼╝one, je┼Ťli mieszkasz za granic─ů to jak mamy ci pom├│c? Tam pytaj o szczeg├│┼éy
przez dDARNOKk -  06 pa┼║ 2019, 15:06
 spoza Polski
Sorry pisa┼éem posta o 2ej w nocy mo┼╝e troszk─Ö zakr─Öci┼éem ;-) Zastanawiam si─Ö czy po podniesieu do┼Ť─ç drastycznym mocy w takim 2.0 TDI nie b─Ödzie prolem├│w z przej┼Ťciem przegl─ůdu. W dieslach sprawdzaj─ů zadymienie podobno, ostatnimi czasy jest wielki szum w sprawie diesli i ich szkodliwo┼Ťci. Nie ma problem├│w z emisj─ů spalin przy tuningu diesla... nie m├│wi─Ö o chipie tylko ale bardziej o wi─Ökszej turbinie, IC, wtryskach, remapie.
przez dDARNOKk -  09 pa┼║ 2019, 0:42
 spoza Polski
Mettenoos a mierzy┼ée┼Ť mo┼╝e jaki masz czas do 100ki przy takim setupie??? Jecha┼éem w ten weekend golfem 5k─ů z 200 konnym dieslem i ci─ůgnie bardzo bardzo ┼éadnie... interesuje mnie czy 2.0 TDI 4 motion da rade dotrzyma─ç kroku modelowi R... co s─ůdzisz???