Volkswagen Golf MK5

Wszystko o młodszym bracie /z problemami technicznymi prosimy pisać w działach technicznych/
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  28 gru 2006, 11:42
 -------
#1005
Ostatnio zmieniony 21 gru 2015, 21:46 przez PotaS, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Poprawa "krzaczków" zamiast liter w tytule
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  28 gru 2006, 12:30
 kujawsko-pomorskie
#1007
Podoba mi sie :P :P
Awatar użytkownika
By Bruce -  28 gru 2006, 16:28
 mazowieckie
#1010
Co do zdjec nowego Golfa IV, to sa to zdjecia studyjne, nie wiadomo ktore z nich sa sciema, a ktore maja zarys prawdziwego wygladu VI'tki...
Byly te zdjecia swojego czasu na okladce Auto Swiata i wsrodku tego pisemka...
Artykul byl lakoniczny, w pewnych momentach zauwazylem sprzeczne informacje.
Nie sugerowalbym sie informacjami, ze w 2008 roku wyjdzie Golf VI.
Mysle, ze bedzie to 2009r.
Ale do tego czasu pozostaje rozkoszowac sie nowymi zdjeciami VI'tki :)

Wiec, jedno takie :)

Obrazek

Drugie takie :)

Obrazek

Trzecie takie :)

Obrazek

Czwarte takie :)

Obrazek

Piate takie :)

Obrazek

Szoste takie :)

Obrazek
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  28 gru 2006, 17:12
 kujawsko-pomorskie
#1011
Patrz±c na historiê Golfa to widaæ :
Golf I 1974
Golf II 1983
Golf III 1991
Golf IV 1997
Golf V 2003
Golf VI wychodzi mi ze 2009 r chocia¿ pomiêdzy I i II by³o 9 lat a pomiêdzy II i III by³o 8 lat to pomiedzy pozosta³ymi by³o 6 lat i moze tym razem tak bedzie :P
Pomijaj±c daty i to ¿e moze to propozycje studyjne to i tak by³aby ³adna.
Awatar użytkownika
By fali22 -  28 gru 2006, 20:02
 -------
#1016
Ogulnie jak patrze na te wszystkie fotki VI to niebardzo mi podchodzi .
Ciekawa jake bedzie cena za najtanszy egzemplasz , i jakie silniki ?
Awatar użytkownika
By malydaras -  30 lip 2007, 9:09
 mazowieckie
#6081
kilka nowych zdjêæ 6-ki

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
By LeszekR -  30 lip 2007, 12:41
 wielkopolskie
#6083
malydaras pisze:kilka nowych zdjêæ 6-ki

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Juz nie mogê siê doczekac premiery :) Oby by³ tañszy od V
Awatar użytkownika
By Bruce -  31 lip 2007, 18:22
 mazowieckie
#6086
maluszek pisze:Koszty obetna, ceny nie.
Zgadzam sie z Maluszkiem.
Golf VI ma spore szanse modelu wadliwego... stukanie, pukanie, trzeszczenie, wieksza awaryjnosc etc...
Do palety silnikow upychaja wszedzie turbiny...
Vw wprowadza skladanie aut o 2 generacje wyzej, chce dogonic Toyote... Do tego beda bardziej odchudzac auta, czytalem wywiad z nowym prezesem Volkswagena.
Mniej materialow na wygluszenia, ciecia kosztow etc...
Wiec wedlug tego co przeczytalem szykuje sie bubel VI'tka :lol:
By LeszekR -  01 sie 2007, 8:06
 wielkopolskie
#6088
Z tego co czytam do¶c wysoko oceniacie V pod wzglêdym jako¶ciowym.Czy tak rzeczywioscie jest?Czy V ma tendencje do wspomnianych stuków puków itp?
Awatar użytkownika
By miszi -  01 sie 2007, 13:27
 -------
#6089
Mnie siê ten VI niezbyt podoba, ale na pocz±tku V te¿ mi siê nie podoba³...
LeszekR pisze:Z tego co czytam do¶c wysoko oceniacie V pod wzglêdym jako¶ciowym.Czy tak rzeczywioscie jest?Czy V ma tendencje do wspomnianych stuków puków itp?
Taki ma³y OT, ale w moim by³y ma³e stuki. Po wizycie w serwisie ucich³y. Nie by³y one spowodowane przez wadliwe elementy ale przez niezbyt dobry monta¿ po poprawce jest wszystko si :D Jako¶æ w porównaniu z Leonem i Stilo jest znacznie wy¿sza wg moich do¶wiadczeñ
Awatar użytkownika
By maluszek -  01 sie 2007, 16:24
 mazowieckie
#6090
Bruce pisze:
maluszek pisze:Koszty obetna, ceny nie.
Zgadzam sie z Maluszkiem.
Golf VI ma spore szanse modelu wadliwego... stukanie, pukanie, trzeszczenie, wieksza awaryjnosc etc...
Do palety silnikow upychaja wszedzie turbiny...
Vw wprowadza skladanie aut o 2 generacje wyzej, chce dogonic Toyote... Do tego beda bardziej odchudzac auta, czytalem wywiad z nowym prezesem Volkswagena.
Mniej materialow na wygluszenia, ciecia kosztow etc...
Wiec wedlug tego co przeczytalem szykuje sie bubel VI'tka :lol:
Ja czyta³em ze ciêcie kosztów ma siê odbyæ g³ównie przez zmniejszenie ilo¶ci wariantów danego modelu. Z tego co rozumiem, oznacza to mniej wiêcej tyle, ¿e zamiast mieæ 30 ró¿nych wariantów na ró¿ne kraje i kontynenty, bêdzie na przyk³ad 7. Raz, ¿e pro¶ciej to potem serwisowaæ, dwa: mam nadzieje skoñcz± siê co niektóre debilne ró¿nice w budowie i wyposa¿eniu. Mnie to nie przeszkadza. I w sumie mo¿e siê okazaæ, ¿e nie bêdzie takie z³e. Mniej wariantów, mniej mo¿liwych pomy³ek.

Przyrostów stuków i puków nie spodziewam siê du¿o wiêkszego ni¿ tych przy wprowadzaniu pi±tki. Na pewno bêd± b³êdy konstrukcyjne, ale rok, dwa i usun±. Nie mog± sobie pozwoliæ na brakoróbê. Zw³aszcza, ¿e pakuj± te same rozwi±zania do kilku modeli.

Te turbiny te¿ jako¶ mi nie przeszkadzaj±. Skoro mo¿na mieæ mniejszy silnik, mniejsze spalanie i tak± sam± dynamikê, to czemu nie? Technologia budowy silników idzie do przodu. £azi³em 3 lata temu po hali Fiata w Bielsku, widzia³em jak siê teraz robi ma³e silniczki diesla.

Chocia¿ uwa¿am, ¿e vw trochê przegina z moc± (lub raczej jej brakiem) w silnikach do Golfa/Jetty, szczególnie, ¿e ka¿da kolejna generacja jest coraz ciê¿sza. Moim zdaniem piatka jest za s³aba do swojej masy (mo¿e z wyj±tkiem GTI/GLI i GT). Do bezpiecznej i komfortowej jazdy (przynajmniej Jetta, chocia¿ Golf te¿) przydaloby sie przynajmniej 170-200KM. Szczytem marzeñ by³by jaki¶ fajny turbo diesel'owski odpowiednik benzynowego silnika 3.2 vr6. Niestety, przy obecnych trendach nale¿y siê raczej spodziewaæ 1.0 TDI z turbin± i sprê¿ark±...
Awatar użytkownika
By Bruce -  04 sie 2007, 16:36
 mazowieckie
#6139
Nowa VI'tka ?

Obrazek

Obrazek
By LeszekR -  05 sie 2007, 16:06
 wielkopolskie
#6142
[quote="Bruce"]Nowa VI'tka ?

Chyba nie :wink: