Volkswagen Golf MK5

Wszystko o młodszym bracie /z problemami technicznymi prosimy pisać w działach technicznych/
By speedbass -  11 lis 2009, 15:41
 pomorskie
#18072
dzięki za info :shock: :shock: :shock: :?:
o kurczaki gotowane :twisted: to sobie dali, jak s3 ale to było do przewidzenia, że tanio nię będzie: top model magia golfa, magia R, golf 4X4 5,5 do setki swoje kosztuje :cry: :twisted:

wszędzie golf R w cennikach nawet w CZ stał w okolicach ceny passata 2.0 TSI z full wypasem wiec liczyłem na 130-135 zł, no okolice s3 czyli 136tyś, ale 140tyś i jeszcze dokupić DSG za 10tyś i LEDy i... (a ksenony?, skórka zawieszenie, kolorek fajny, radyjko RNS....) to mama mija, bardziej to elitarne od s3 będzie :mrgreen: :cry: na drogach; w mentalności audi s3 stoi wyżej - premium, więc poza fanami golfa i tajniakami dla świętego spokoju zazdrosnych sąsiadów, żeby nie audi to kto to kupi?
toć za tyle można mieć i s3 i audi Q5 170KM, a5 211KM czyli cena zaporowa, tu i tam za dodatki trzeba i tak słono płacić :?:
gdyby nie te 4X4 to golf GTI taniej wyjdzie + ekstremalny tuning na s3, a gdzie skóry i inne pierdoły...
cena ta dla fanatyków i zapaleńców bądź zdesperowanych miłośników i fanów golfa co nawet sprzedadzą ostatnie skarpetki by ją mieć... z ubezpieczeniem i dodatkami z 18otyś wyjdzie oby :mrgreen: za tę cenę ludziska szukają już czegoś w salonie audi

a już mi mój przechodził i się znudził i myślałem co by było gdybym go sprzedał i za ile by poszedł :lol:
ale widzę żeby mieć autko jednak na naszym poziomie to będzie trzeba zapłacić słono w salonie :mrgreen:
pamiętam jak siedziałem w golfie R we Frankfurcie w tej wersji full wypas i tamtą cenę przeliczałem czyli co najmniej 190tyś zł wychodziło tym wyposażeniem, to może poza 4X4 i adaptacyjnym zawieszeniem (opcja) wiem jak mam porządnie autko zrobione i doinwestowane to wcale mnie nie ciśnie na tego nowego golfa i gdyby nie to, że 4X4 co brakuje przy trakcji i lepsze przyśpieszenie i elitarność że R :shock: :shock: :shock: to wcale mnie te autko nie pociągało i nie zniewalało, ale problem zawsze tkwi w szczegółach :mrgreen: czyli j.w. :wink:
może kiedyś :cry: ale jak dozbieramy do tej sumy to VII będzie :lol: :lol: :lol: :lol:
By teedee -  11 lis 2009, 17:05
 -------
#18075
Dla mnie to i tak jakoś ta nowa Rka stała się bardziej GTI, chodzi mi o te 4 cylindry, mogli pójść o krok dalej i popracować nad 6cilindrówką może nawet bez turba ale by czymś sie od GTI odróżniała, bo moim zdaniem w V-tej generacji widać było większe różnice między GTI a Rką a teraz w VI-tej różnica się zmiejszyła. Chodź nie powiem, że przejechałbym sie Rką VI generacji :D
By speedbass -  11 lis 2009, 22:47
 pomorskie
#18092
różnica jest taka, że golf R ma 4X4 i właściwie to w budzie VW --->>> audi s3
zatraciła się trochę idea golfa R, bo ostatnio zawsze był 6cyl i jak ktoś nie lubił turbo miał V6
teraz właściwie golf VI R mógłby być GTI żeby znaczek magia tradycja była i konkurenci nie odjechali w stylu renault megane RS 250KM, mazda MPS 260KM, czy inni, ale to R ma z założenia być najmocniejszym kompaktem VW.
Nowa audi s3 (2012) mówią że ma mieć te 270KM jak obecny golf R czy audi TTS a nowa RS3 ma mieć silnik R5 z audi TT 340 KM. Szkoda że nie wsadzono silnika V6 3.0TFSI 333KM z audi s4 czy TTRS 5cyl (tradycja audi) ale za nowy silnik i ekskluzywny musi być przez jakiś czas :idea:
mówią że VII generacja golfa (2011-2012-2013?) ma mieć 300KM ale teraz nie wiadomo czy z 2.0TFSI co jest możliwe i ma być według plotek zastosowane w nowym małym modelu porsche, czy chodzi o silnik 2.5TFSI (TTRS -->> miodzio) czy 3.0TFSI z s4; jak zwykle domysły dziennikarzy, pożyjemy zobaczymy :roll:
a co do jazdy, GTI po dobrych modach objeżdża lekko standardowe V R32, oczywiście najlepiej jak jest sucho, silnik w R32 swoje z przodu waży i układ 4x4 swoje zabiera i spalanie większe V6
By Jedi -  12 lis 2009, 0:09
 -------
#18100
myśle, że gdyby R-ka miała V6 pod maską to pewnie cena byłaby jeszcze wyższa, tak jest na poziomie S3, które jak na klasę premium wychodzi moim zdaniem całkiem przyzwoicie cenowo, porównując je np. z BMW 130i, które kosztuje 163tyś zł.

co do silnika, wg mnie też szkoda troche, że nie ma już w ofercie wolnossącego Golfa V6, ale taki trend, wszyscy idą w turbo ostatnio. Z drugiej strony R-ka z 2.0TSI pod maską jest pewnie przez to tańsza, mniej spala, w dodatku będzie można stosunkowo łatwo podnieść moc, więc podkręcone GTI nie będą już ją tak lekko objeżdzać, ale wiadomo, brzmieć tak jak V6 raczej nigdy nie będzie, no i charakterystyka też będzie zupełnie inna, cóż takie czasy :wink:

ciekaw jestem ceny Scirocco R
By Jedi -  12 lis 2009, 21:21
 -------
#18125
mam już w rękach oficjalny cennik Golfa R na polski rynek wraz z wyposażeniem

Manual - 131 990zł
DSG - 139 890zł

LED'y z tyłu są już w standardzie, bi-ksenony też, najdroższy dodatek to kubełkowe siedzenia "Motorsport" ... 15 990zł
By Jedi -  12 lis 2009, 23:31
 -------
#18131
speedbass pisze:30 tyś dopłaty do GTI za 60KM i 4X4 i xenony
GTI też ma bi-ksenony w standardzie, ale cena faktycznie jest całkiem niezła i jednak mniejsza od S3.

cena Scirocco R nie jest jeszcze znana, ale jak można się domyślać i w salonie też tak mówili, że będzie na pewno mniejsza od Golfa R.
By speedbass -  12 lis 2009, 23:40
 pomorskie
#18133
Jedi pisze:
speedbass pisze:30 tyś dopłaty do GTI za 60KM i 4X4 i xenony
GTI też ma bi-ksenony w standardzie, ale cena faktycznie jest całkiem niezła i jednak mniejsza od S3.

cena Scirocco R nie jest jeszcze znana, ale jak można się domyślać i w salonie też tak mówili, że będzie na pewno mniejsza od Golfa R.
porównując do golfa R - scirocco R będzie kosztował jakieś 115-118 tyś znając życie
By Jedi -  13 lis 2009, 13:55
 -------
#18174
misiek pisze:
Jedi pisze:mam już w rękach oficjalny cennik Golfa R na polski rynek wraz z wyposażeniem
Możesz mi powiedzieć u którego dealera byłeś?
VW Brusiak w Łodzi, specjalnie pojechałem, żeby się przejechać VI GTI, bo jako jedyni w Polsce mają to auto do jazd testowych dla klientów, mają także Golfa GTD, a przy okazji dowiedziałem się, że jest już cennik Golfa R, więc poprosiłem i mi wydrukowali :)
By Jedi -  13 lis 2009, 14:17
 -------
#18177
misiek pisze:A mozesz napisać co jest w standardzie a co jest płatną opcją? Zastanawiam się jak standardowe wyposażenie w porównaniu z GTI wypada. Po sam cennik do Łodzi raczej sie nie wybiorę :lol:
pisania jest dość sporo, ale wieczorem najwyżej zeskanuje cennik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11