Volkswagen Golf MK5

Wszystko o młodszym bracie /z problemami technicznymi prosimy pisać w działach technicznych/
By krisv -  27 mar 2010, 22:27
 mazowieckie
#23186
z tego pamietam jest o niecale 100kg ciezsza. mimo to powiinien spritn porownywalne wypasc :P ale opel jak zwykle stoi w cieniu VW :)w aktualnym Auto Swiecie jest porownanie Astry OPC vs MK5 GTI :) zaraz sie zabieram za lekture :)
By Hulaj -  28 mar 2010, 11:39
 mazowieckie
#23198
krisv pisze:z tego pamietam jest o niecale 100kg ciezsza. mimo to powiinien spritn porownywalne wypasc :P
Nie powinien. Dobrze wyszło.Można, bez dużego błędu, powiedzieć że 100kg to około 40KM . Nie bagatelizujcie masy aut bo ta jest najważniejsza, a nie moc.

MK5 już tak ładnie by mu nie odchodziło.

Swoją drogą, Opel fajne auta teraz robi, wróżę mu, że się odbije i przetrwa złe dla marki czasy.

PS. co tam piszą o aucie kolegi PiTT.
By speedbass -  28 mar 2010, 13:52
 pomorskie
#23204
czytałem już w pn i wiedziałem, że gdzieś te autko widziałem
wyszło ładnie... najgorzej że V GTI już do dostania od 35tyś zł... zobaczyłem sobie tabele z cenami poszczególnych roczników :cry:
powoli się od tych V GTI zaroi na ulicach :o będzie się działo
Awatar użytkownika
By MaArek -  30 mar 2010, 20:46
 -------
#23304
Trochę odeszliście od tematu głównego.

Porównanie obu aut nie jest łatwe. Golf VI tak naprawdę to golf V po liftingu, ma ta sama płytę podłogową no i nie grzeszy urodą, jak dla mnie Astra jest znacznie ładniejsza, elegantsza i finezyjna (detale, przetłoczenia nadwozia, lampy). No i bardziej agresywna i sportowa. Oba auta nie maja listew bocznych, przez to sa niepraktyczne (polskie hamstwo parkingowe) i ciężkie wizualnie. Astra ma słabą widoczność

1:0 dla Astry
................................................................................................................................................................................
Podobno opel nie dorównuje VW jakością materiałów i montażu - owszem Golf VI ma znacznie lepsze jakościowo wnętrze od swojego poprzednika, jest lepiej wyciszony - ale to samo dotyczy Astry IV generacji. Ale Vw ma tutaj bliżej do jakości audi (plastiki, spasowanie)

remis 1:1 z małym plusem dla Golfa
.................................................................................................................................................................................
Jazda - nie miałem okazji porównać ale wielowachaczowe zawieszenie Golfa jest klasą dla siebie, Astra to to belka skrętna, chociaż podobno w prowadzeniu dorównuje Golfowi, komfortu w obu autach brak, są sztywne.

remis 1:1
..................................................................................................................................................................................

Silniki. vw ma swoje TSI, opel też próbuje z silnikami benzynowymi turbo. Ale tutaj jak już koledzy zauważyli opel jest ok 100-120 kg cięższy więc porównywalne moce silników i momenty obrotowe działają na korzyść vw.

W dieslach też Vw ma przewagę - nowe silniki Common-rail a u opla starocie 1.7 pamiętające Astrę drugiej generacji, owszem z nowszymi systemami wtrysku. Vw ma wielki minus za bezsensowny DPF z którym wiele osób ma kłopoty, opel bodajże oferuje silniki diesla bez filtra cząstek stałych.
No i wielki wstyd u VW, silnik 1.6 TDI wyłącznie z 5 biegową skrzynią, w poprzedniej generacji była dostępna 6 biegowa, Astra ma w każdym wariancie mocy oprócz silnika 1.3 skrzynię 6 biegową.

remis 1:1 z małym plusem dla Golfa
.................................................................................................................................................................................

Aspekt ceny i wyposażenia - tutaj warto poruszyć - opel jest prawie w identycznych cenach jak vw - to ewenement, zawsze był tańszy, przy tym oba auta są podobnie wyposażone, chociaż na polskim rynku Astra robi sobie wstyd z 4 poduszkami w standardzie, gdzie golf V miał sześć. Tutaj minus dla opla za to że jest tak samo drogi lub droższy niż Vw

1:0 dla Golfa
................................................................................................................................................................................
Podsumowując - mamy remis ale Golf jak zaznaczyłem zyskał w dwóch kategoriach "maly plus".
Jak dla mnie rozsądek przemawia za Vw ale emocje za Astrą.

Ja wybrałbym Astrę - golf nigdy nie porywał, był stateczny i elegancki, po niemiecku uporządkowany i ponadczasowy. W tym tkwi jego siła ale obecne wcielenie jest w porównaniu do Golfa V i Astry nudne i dlatego wybieram auto ładniejsze. Tył z Touarega nie przemawia do mnie.
Ale to tylko moja opinia :)
Awatar użytkownika
By Tyson -  30 mar 2010, 23:08
 mazowieckie
#23322
przeczulem Twoje zakonczenie testu dwoch rywalizujacych kompaktow, a dokladnie to 50% sprawdzilo sie moje przeczucie (wspomniales tylko o lampach mk6), bo zapomniales dodac, ze najpiekniejszy, najzajebistszy i wogole achh i ochh jest golf v w kolorze srebrnym :lol: :mrgreen: to nie moja wina, ze praktycznie w kazdym poscie, w ktorym jest mowa o wygladzie golfa V i VI takie rzeczy piszesz.
sorry za OT :wink:
Awatar użytkownika
By MaArek -  31 mar 2010, 19:49
 -------
#23349
No niestety - każdy ma swój gust i tak już jest.Mnie podoba się Passt B5, po liftingu już nie, Golf 5, a 6 już nie, Passat CC a nowy Superb nie, a w kombi tak :)

No a kolor - nie trawie ciemnych (czarny, granat), uznaję tylko jasne (beżowy, srebrny, grafit) - w autach sportowych w tym GTI może być czerwony.

Dla niektórych najpiękniejszym i najwspanialszym autem jest golf 3, bo taki maja. Ale dobrze ze każdy ma inny gust, inaczej wszyscy jeździliby srebrnymi golfami i byłoby nudno, bo przecież wyczyszczony czarny na pięknych alusach nie wygląda brzydko :)

No ale chyba nadchodzi czas kiedy Opel podoba sie bardziej niż Vw, Astra bije wyglądem Golfa a kupujący bardzo zwracają uwagę na wygląd
Awatar użytkownika
By Tyson -  31 mar 2010, 20:20
 mazowieckie
#23351
MaArek pisze: No ale chyba nadchodzi czas kiedy Opel podoba sie bardziej niż Vw, Astra bije wyglądem Golfa a kupujący bardzo zwracają uwagę na wygląd
zapomniales dodac ze Tobie!
Czlowieku, po cholere w kazdym poscie podkreslasz swoj gust, jak kazdy by tak robil wyobraz co to by bylo....
Kilka razy juz niektórzy zwracali Ci uwage, ale widac ze jak grochem o sciane. Dialog z Toba to szkoda klawiszy, najlepiej zostawic Twoja wypowiedz bez komentarza, wtedy sie nie rozkrecasz, ale wez tu sie czlowieku powstrzymaj... :mrgreen: