Volkswagen Golf MK5

tapatalk Zmiany na tapatalku tapatalk

W zwi膮zku z przej臋ciem konta forum na tapatalku, prosimy wszystkich u偶ytkownik贸w o usuni臋cie starego profilu oraz wyszukanie go ponownie po frazie Forum VW Golf V. Stare konto przestanie by膰 aktywne.

Wszystko o m艂odszym bracie /z problemami technicznymi prosimy pisa膰 w dzia艂ach technicznych/
przez jurgeen -  
 pomorskie
Tak jak w temacie - czym r贸偶ni膮 si臋 te silniki? Samym programem?
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 8:36 przez jurgeen, 艂膮cznie zmieniany 1 raz.
przez Jedi -  
 -------
1.4 TSI 122KM ma tylko turbin臋 i samym chipem zrobisz z niego ok 150KM, 1.4 TSI 160KM ma turbin臋 i kompresor i tutaj programem mo偶esz uzyska膰 ok 200KM
przez jurgeen -  
 pomorskie
O, no to rzeczywi艣cie zasadnicza r贸偶nica jest, my艣la艂em 偶e sam program. B臋d臋 si臋 wobec tego sk艂ania艂 ku 160tce. Jakie艣 jeszcze r贸偶nice? Hamulce? Zawieszenie?

Ma kto艣 do艣wiadczenie jak takie cudo sprawuje si臋 z DSG? Czy przy wi臋kszej mocy nie b臋dzie problem贸w?
przez Jedi -  
 -------
160KM z tego co pami臋tam to ma chyba wi臋ksze tarcze z przodu, z ty艂u s膮 chyba takie same dla obu wersji. Zawieszenie nie jestem pewien, ale chyba jest takie samo.

Z silnikami 160KM na pocz膮tku by艂y jakie艣 problemy, nie pami臋tam wtryski czy co艣, no i popiskiwa艂y sprz臋g艂a elektromagnetyczne, ale w chwili obecnej VW chyba upora艂 si臋 ju偶 z obiema problemami.
przez speedbass -  
 pomorskie
liroyek pisze:ja mam 35 tys i nie mam piskow :) tak wiec to nie regula ;)

to niewiele, oby ci dzia艂a艂o
jestem ciekaw jak b臋dzie za 60-90 tys km

mo偶e to jak z DSG w TDI u kumpla
znajomy m贸wi艂 u niego wszystko ok, jak zapyta艂em czy ma problem?
艣mia艂 si臋 偶e ma 50 ty艣 i dzia艂a wszystko ok, to by艂o kilka miesi膮cy temu, dzi艣 si臋 okazuje, 偶e ju偶 w serwisie czeka na wymian臋 DSG przy 60 ty艣
trudno przewidzie膰 te maszyny VW
ale dzi艣 znajomi go艣cie od dilera m贸wili, 偶e VW ma problem z TSI i s膮 k艂opoty z nimi, 偶e by mi po znajomo艣ci nie polecili, czyli co艣 jest na rzeczy, chodzi o te z 160KM
3 takie silniki maj膮 w serwisie wyj臋te
przez bm_pl -  
 -------
Panowie,to jak kto jest w chwili obecnej z tymi silnikami? Za艂贸偶my od rocznik贸w 2011 - s膮 one poparawione/zmienione, zniwelowano te wady o kt贸rych si臋 pisze itd?
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 13:51 przez bm_pl, 艂膮cznie zmieniany 1 raz.
przez korzen88 -  
 -------
Z tego co czyta艂em 1.4 160ps jest to dosy膰 skomplikowany silnik, wiadomo jak co艣 jest bardziej skomplikowane to jest bardziej awaryjne, powoli VW si臋 wycofuje z tych silnik贸w. Co do wra偶e艅 z jazdy to testowa艂em scirocco 1.4 160ps i pomimo sporej mocy i momentu sza艂u nie robi. Por贸wnywa艂em scirocco 160ps (nowego) i golfa gti 3latka (podobna cena) i stane艂o na GTI, r贸偶nica w przyspieszeniu straszna.
przez anto艣 -  
 艂贸dzkie
Ja mam por贸wnanie 1,4 160 do 2.0 200 i jak kto艣 my艣li czy kupi膰 nowe 1,4 czy u偶ywane 2.0 to niech si臋 nie zastanawia i bierze to drugie. R贸偶nica w spalaniu praktycznie 偶adna, a osi膮gi dzieli przepa艣膰.
Awatar u偶ytkownika
przez liroyek -  
 -------
w moim przypadku duzego wybory nie mialem bo bralem demo ;)
wtedy 160 to byla dla mnie rakieta, gdybym dzis mial jeszcze raz brac to raczej 2,0 :)
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos -  
 pomorskie
liroyek pisze: 55 tys km i narazie odpukac wszystko ok

phi, nie ma si臋 czym chwali膰 :D jak b臋dziesz mia艂 razy 5 to owszem