Volkswagen Golf MK5

Aktualizacja forum

Nast─ůpi┼éa bardzo du┼╝a aktualizacja forum. Zosta┼é zaktualizowany ca┼éy core wraz z wszystkimi modu┼éami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid┼éowo┼Ťci w dzia┼éaniu forum u┼╝ytkownicy proszeni s─ů w pierwszej kolejno┼Ťci o wyczyszczenie pami─Öci podr─Öcznej przegl─ůdarki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo┼╝e o zg┼éoszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy
Wszystko o młodszym bracie /z problemami technicznymi prosimy pisać w działach technicznych/
przez KriSSo -  28 lip 2010, 1:53
 zachodniopomorskie
Ello,

Zobaczcie, jak pi─Öknie reaguje na soft okrojona (kastrat, co┼Ť jak BRU) wersja 2,0 TDI, czyli 110 konna jednostka CR. Okazuje si─Ö, ┼╝e jej mo┼╝liwo┼Ťci w sensie podatno┼Ťci na remap dzieli przepa┼Ť─ç w stosunku do np remapa w 1,9 TDI BXE. Samo wgranie softu seryjnego, bez ┼╝adnych kompletnie zmian z wersji 140 KM, da┼éo wynik 146 KM i 330 Nm. Po remapie wysz┼éo takie co┼Ť:

limitery (58mg i 1,4 bara)
Obrazek
przez KriSSo -  28 lip 2010, 19:21
 zachodniopomorskie
Tak, brawo Tommy. Specjalnie o tym nie pisa┼éem wcze┼Ťniej, liczy┼éem, ┼╝e kto┼Ť si─Ö zorientuje. Kr├│tko pisz─ůc, zapas na turbinie i mapach jest spory, ale w ┼╝yciu nigdy nie ma nic za darmo. Tam jest skrzynia 5, wi─Öc dupa zbita. Osobi┼Ťcie, zdj─ů┼ébym mu momentu i mocy i ustawi┼é na poziomie np 150 KM i 320-330 Nm. Wi─Öcej nie ma sensu, bo V max ograniczony, a sprz─Ög┼éo i dwumas do┼Ť─ç lichy.
przez remik71 -  30 wrz 2013, 20:59
 -------
Poje┼║dzi┼éem tak─ů wersj─ů 2 lata (57 tys.km) i zmieni┼éem skrzynie na 6-k─Ö (NFP). Oczywi┼Ťcie dwumas ze sprz─Ög┼éem te┼╝ wymieni┼éem.
Aktualnie mam wgrany mod na bazie 143PS (oko┼éo 170PS)i po zmianie skrzyni je┼║dzi si─Ö rewelacyjnie. Du┼╝o l┼╝ej pracuje peda┼é sprz─Ög┼éa, znikn─Ö┼éy drgania (by┼éy od pocz─ůtku) przy ruszaniu - poprostu inne auto. Wcze┼Ťniej na 5-ce, przy 2 tys. obr. mia┼éem oko┼éo 105km/h, a teraz na 5-ce oko┼éo 109km/h, a na 6-ce 126km/h. Silnika nie s┼éycha─ç i przy du┼╝ych pr─Ödko┼Ťciach jest bardziej ekonomicznie. Tak─ů skrzyni─Ö maj─ů mi─Ödzy innymi octavie 2.0 CR 110 PS z grudnia 2012r.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Gietek vw -  09 lut 2014, 12:10
 pomorskie
remik71 pisze:Poje┼║dzi┼éem tak─ů wersj─ů 2 lata (57 tys.km) i zmieni┼éem skrzynie na 6-k─Ö (NFP). Oczywi┼Ťcie dwumas ze sprz─Ög┼éem te┼╝ wymieni┼éem.
Aktualnie mam wgrany mod na bazie 143PS (oko┼éo 170PS)i po zmianie skrzyni je┼║dzi si─Ö rewelacyjnie. Du┼╝o l┼╝ej pracuje peda┼é sprz─Ög┼éa, znikn─Ö┼éy drgania (by┼éy od pocz─ůtku) przy ruszaniu - poprostu inne auto. Wcze┼Ťniej na 5-ce, przy 2 tys. obr. mia┼éem oko┼éo 105km/h, a teraz na 5-ce oko┼éo 109km/h, a na 6-ce 126km/h. Silnika nie s┼éycha─ç i przy du┼╝ych pr─Ödko┼Ťciach jest bardziej ekonomicznie. Tak─ů skrzyni─Ö maj─ů mi─Ödzy innymi octavie 2.0 CR 110 PS z grudnia 2012r.

Mo┼╝e napiszesz jaka jest r├│┼╝nica po ostatnich modyfikacjach, bo przyznam, ┼╝e troch─Ö mnie to ciekawi :)

Aktualizacja forum

Nast─ůpi┼éa bardzo du┼╝a aktualizacja forum. Zosta┼é zaktualizowany ca┼éy core wraz z wszystkimi modu┼éami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid┼éowo┼Ťci w dzia┼éaniu forum u┼╝ytkownicy proszeni s─ů w pierwszej kolejno┼Ťci o wyczyszczenie pami─Öci podr─Öcznej przegl─ůdarki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo┼╝e o zg┼éoszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy