Volkswagen Golf MK5

Zdjęcia, filmy, prezentacje
By bonzaj -  30 sty 2007, 13:14
 -------
#1573
W "auto swiecie" z 22 stycznia jest artykul o nastepujacej tresci;
Pan pisze ze od roku ma problem z silnikiem(brak info benz. diesel?).Po uruchomieniu nierownomiernie pracuje, w ASO stwierdzili brak kompresji silnika.Wymienili pierscienie tlokowe.Pan przejechal 113km.i ponownie nie mogl uruchomic silnika.Dopiero po wielkich wojnach wymieniono jednostke napedowa na nowa.Ja osobiscie jestem przerazony takim stanem rzeczy -zastanawiam sie jak takie klopoty moga dziac sie w nowym samochodzie, no i te serwisy.......szok.
By bonzaj -  30 sty 2007, 15:23
 -------
#1582
Nowe auta z koncernu VW coraz czesciej zapalaja sie !!!!!!!!!!!!!!
z powodu zamarzajacej odmy olejowej albo rozrywajacych sie dwumasowych kol zamachowych.
I te wszystkie niespodzianki za taka cene ........... :evil:
Awatar użytkownika
By fali22 -  31 sty 2007, 7:16
 -------
#1605
Ja bym tak niechcial :roll:
Awatar użytkownika
By Bruce -  31 sty 2007, 9:08
 mazowieckie
#1616
Slyszalem, ze sytuacje ktore opisujesz dotycza Diesli.
By Wcislak -  31 sty 2007, 16:51
 mazowieckie
#1626
Ja mam ten problem albo podobny. jest tak ze d³ugo mi sie odpala tak jak by sie d³awi³ i dopiero zapala a z tego co wiem TDi powinien odpalac od razu poza tym jes to 2005 prawie nowka wiec takich problemow nie powinno byc w ASO nie wiedz± co to jest powiedzieli mi ze jak sie co¶ konkretnie Rozleci to dopiero bed± wiedziec. Nie mia³em czasu zeby z nimi dyskutowaæ bo w zasadzie taka odpowiedz Jest Bzdur± tylko maj± Robic to co do nich nalezy. Po sesji mam zamiar jechac do ASO i Zniwelowaæ ten Problem i opisze na forum co sie rozlecia³o. Problem jest Powazny i dziwi mnie jak moze sie to dziaæ w nowych samochodach
Awatar użytkownika
By Bruce -  31 sty 2007, 17:40
 mazowieckie
#1628
Wcislak pisze:Ja mam ten problem albo podobny. jest tak ze d³ugo mi sie odpala tak jak by sie d³awi³ i dopiero zapala a z tego co wiem TDi powinien odpalac od razu poza tym jes to 2005 prawie nowka wiec takich problemow nie powinno byc w ASO nie wiedz± co to jest powiedzieli mi ze jak sie co¶ konkretnie Rozleci to dopiero bed± wiedziec. Nie mia³em czasu zeby z nimi dyskutowaæ bo w zasadzie taka odpowiedz Jest Bzdur± tylko maj± Robic to co do nich nalezy. Po sesji mam zamiar jechac do ASO i Zniwelowaæ ten Problem i opisze na forum co sie rozlecia³o. Problem jest Powazny i dziwi mnie jak moze sie to dziaæ w nowych samochodach
Prawda jest taka, ze TDi 2.0 to w miare nowy silink.
Wiec, maja problemy z diagnozowaniem, a wymiana wszystkiego po kolei nie ma sensu.
Wiec niestety czekaja az sie cos wysypie.
U mnie siedzi FSI i tez maja szkolenia powinni wiedziec wszystko etc.
Ale prawda jest taka, ze nawet fabryka nie wie co sie moze wysypac.
Testuja na nas, w trakcie eksploatacji klienta.
Najlepiej jednak kupowac sprawdzone juz technologie, silniki, ktore sa na rynku juz jakisz czas, wtedy ma sie mniej problemow.
Nie tlumacze serwisow ASO.
Podchodze zyciowo do tematu.
By Wcislak -  31 sty 2007, 18:07
 mazowieckie
#1633
ostatnio czyta³em w jakim¶ popularnym pi¶mie, ze by³ zjazd naj wiekszych producentow aut m.i VW dyskutowali na temat zalegaj±cych czê¶ci w magazynach. Stwierdzili ze robi± tak sprawne auta ze w ogóle sie nie psuj±, a cze¶ci zalegaj±. wiec zaczeli produkowaæ auta ze s³abszych komponentów i zt±d te problemy.Usiwadomi³o mnie to jeszcze bardziej gdy ML (diesel) 2006 mojej mamy by³ juz dwa razy w serwisie, problem dotyczy³ Spadku mocy co jest Bardzo dziwne w samochodach tej klasy.tak wiec problemy dotycz± ogó³u Produkowanych samochodów :?
Awatar użytkownika
By fredric -  31 sty 2007, 21:20
 mazowieckie
#1644
proble z 2.0tdi byl od poczatku jego produkcji wiec to nie zadna rewelacja. jak wczesniej napisano jest to now jednostka poraz pierwszy 16v tdi w vw gdzie ford i reszta koncernow juz wczesniej robila. problem z zapalaniem byl spowodowany wada kola dwumasowego(ta slynna akcja wymiany za free), tez problemem bylo nadmierne zurzycie oleju w tych silnikach. cala ta akcja dotyczy 2.0tdi moze nastepne beda lepsze :)
pocieszmy sie ze inni tez maja problemy hehe