Volkswagen Golf MK5

Zdjęcia, filmy, prezentacje
Awatar użytkownika
By Forest -  14 mar 2011, 10:16
 wielkopolskie
#39883
Witam. Na SB była rozmowa o wadliwym Golfie 2.0 TDI pokazanym w stacji TVN Turbo w programie Turbo Kamera. Na pewno nie każdy widział, ja na niego zapolowałem i nagrałem. Jakość obrazu i dźwięku może się wydawać słaba bo nagrywałem prosto z ekranu, ale nie jest najgorzej chyba ;)


http://www.youtube.com/watch?v=zC38GJmhiro" onclick="window.open(this.href);return false;


Swoją droga to co obstawiacie jako usterkę? Mnie się wydaje, że to dwumas, ale oprócz drgania to dwumasa jeszcze słychać, więc nie jestem pewny. Co obstawiacie?
By furbs -  14 mar 2011, 18:02
 -------
#39904
fredric pisze:2mas pasuje i ewentualnie jakiś feler z poduszką silnika bo ona dosyć mocno amortyzuje wibracje.
Aż nie chce mi się wierzyć, że gdyby to były tak 'błahe' przyczyny, to serwis nie wymieniłby tego dla świętego spokoju.
Ale to jest Polska, tu się różne dziwne rzeczy dzieją... :wink:
Awatar użytkownika
By fredric -  14 mar 2011, 18:45
 mazowieckie
#39907
U mnie na początku zapowietrzało się sprzęgło i w aso twierdzili że wszystko ok. Nawet po jeździe próbnej z mechanikiem z aso powiedział że nie widzi problemu. Po drugiej mojej wizycie i lekkiej spince z panem co przyjmuje auta na servis i mojej sugestii aby spróbowali odpowietrzyć, udało się i wszystko jest ok. Mocno niechętni są do napraw w zakresie gwarancji.
By furbs -  14 mar 2011, 19:01
 -------
#39910
fredric pisze:U mnie na początku zapowietrzało się sprzęgło i w aso twierdzili że wszystko ok. Nawet po jeździe próbnej z mechanikiem z aso powiedział że nie widzi problemu. Po drugiej mojej wizycie i lekkiej spince z panem co przyjmuje auta na servis i mojej sugestii aby spróbowali odpowietrzyć, udało się i wszystko jest ok. Mocno niechętni są do napraw w zakresie gwarancji.
Czyli jest tak jak ze wszystkim u nas. Jak masz kogoś znajomego w którymś serwisie, to przy okazji wymiany spalonej żarówki, wymienią Ci pół samochodu. Jak jesteś 'z ulicy' to bujaj się...
By krisv -  14 mar 2011, 19:09
 mazowieckie
#39912
Tak samo podejrzewam dwumas:P zwlaszcza z poczatkowej serii gdzie owe dwumasy byly wraz silnikiem nowoscia:P
Wystarczy ze kierowca duxx to i dwumas padnie raz dwa trzy i pozniej sie dziwi ze silnikiem rzuca:P

Co do prawdy porownanie jego golfa do dwoch ( rzekomo blizniaczych ) tez nie jest miarodajne, w koncu kazdy z pojazdow byl eksploatowany przez inne osoby i w innych warunkach. Ale skoro ma ( mial ) gwrancje powinien swego dochodzic. Dziwne ze kulczyk tak go olal, moze po tym reportażu sie cos zmieni.
Awatar użytkownika
By fredric -  14 mar 2011, 19:10
 mazowieckie
#39913
Co ciekawe mam kumpla co kupił craftera rocznego na gwarancji z tym że niemiecki salon. W aso był częstym bywalcem i strasznie się cieszyli że muszą coś robić. Okazało się że jak auto jest z niemieckiego salonu to mają extra płacone za naprawy gwarancyjne :mrgreen:
By krisv -  14 mar 2011, 19:18
 mazowieckie
#39914
Mysle ze zle to interpretujesz:P jest placone wedle niemieckiej roboczgodziny naprawy pojazdy czyli sporo wieksza niz w PL:P przynajmniej tak mi sie wydaje:P
Awatar użytkownika
By fredric -  14 mar 2011, 19:33
 mazowieckie
#39915
krisv pisze:Mysle ze zle to interpretujesz:P jest placone wedle niemieckiej roboczgodziny naprawy pojazdy czyli sporo wieksza niz w PL:P przynajmniej tak mi sie wydaje:P
O to właśnie mi chodziło płacone według niemieckiej stawki :mrgreen:
Awatar użytkownika
By malydaras -  14 mar 2011, 21:06
 mazowieckie
#39920
W tego typu nieuznawaniu gwarancji nie dopatrywał bym się winy ASO. Cała wina leży po stronie importera kulczyka, który nie chce uznawać i płacić za wykonane naprawy. Jak wiadomo ASO to firmy prywatne i nikt nie będzie robił napraw gwarancyjnych na swój koszt, dlatego serwisy bronią się rękami i nogami nawet kosztem swojej reputacji :?. Jeśli awaria jest ewidentna i koszt naprawy jest wysoki to najpierw musi być zatwierdzony przez kulczyka, dlatego takie sprawy się długo ciągną. Tak samo jest w skodzie (pytanie retoryczne: kto jest importerem skody? :mrgreen:).

W Niemczech jest trochę inaczej i dlatego oni chętnie naprawiają wszystko na gwarancji bo będą mieli to zrefundowane w 100%.
By krisv -  14 mar 2011, 21:13
 mazowieckie
#39921
malydaras pisze:W tego typu nieuznawaniu gwarancji nie dopatrywał bym się winy ASO. Cała wina leży po stronie importera kulczyka, który nie chce uznawać i płacić za wykonane naprawy. Jak wiadomo ASO to firmy prywatne i nikt nie będzie robił napraw gwarancyjnych na swój koszt, dlatego serwisy bronią się rękami i nogami nawet kosztem swojej reputacji :?. Jeśli awaria jest ewidentna i koszt naprawy jest wysoki to najpierw musi być zatwierdzony przez kulczyka, dlatego takie sprawy się długo ciągną. Tak samo jest w skodzie (pytanie retoryczne: kto jest importerem skody? :mrgreen:).

W Niemczech jest trochę inaczej i dlatego oni chętnie naprawiają wszystko na gwarancji bo będą mieli to zrefundowane w 100%.
Importerem skody jest Skoda polska , oficjalnie przedstawicielstwo z Czech.
By Czolo -  12 kwie 2011, 2:19
 -------
#41697
Jak dobrze kojarze to jest serwis Kulikowski gdynia porazka ten vw jest naprawde waly robia a koles jest naprawde dziwny wlasciciel. Nie polecam ja tam wogole aso to tylko czesci moge odwiedzac tak nie chce tam nic miec do czynienia. Moj tata kupil auto u nich to tylko gwarancyjne rzeczy olej jezdzi nic wiecej to co wymagaja a ze malo robi km to czesto tam nie musi byc minie gwarancja i wbite. Pozdro