Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By Wieslaw3 -  30 paź 2018, 22:23
 wielkopolskie
#269131
Kupiłem klocki TRW i zdziwił mnie ich kształt, taki zeszlifowany po bokach. Czy to normalne. Czy nie będą się dostawać przez to drobne kamyki między klocek a tarczę.
Obrazek
Obrazek
By soja -  31 paź 2018, 10:09
 zachodniopomorskie
#269137
Muszę wymienić tarcze z przodu i z tyłu w moim golfie v silnik 1,6. Co za tym idzie wymieniam też klocki. Wybór padł na Textar, . Mają dobre opinie. Czy w takim golfie też muszę dekodować VIN, aby ustalić odpowiednie parametry tarcz?
Awatar użytkownika
By tadex0 -  02 sty 2019, 18:46
 podkarpackie
#270669
Witam, Używaliście Jurid Whire albo Ate Ceramic w swoich golfikach? Od zakupu mam z przodu ABE klocki a tarcze chyba Taxtar wydawało mi się że fajnie bo klocki dość twarde i prawie nie pylą (tył po tym samym okresie jest 4x bardziej brudny) przejechałem na nich ok 40tyś i jest jeszcze ok 2/3 klocka. Rozważam zmianę bo jadąc po śniegu 60-80km/h na łuku drogi wystarczy lekko musnąć hamulec i tył blokuje i trzeba uważać natomiast przód łapie znacznie później nawet jadąc na wprost na śniegu jest to zauważalne. Z racji że tył mam miękki a przód wydaje się słabo hamować myślę o zmianie na coś lepszego i moje pytanie czy używaliście tych ceramików i jak opinie bo różnie na forach a Jurid fajnie cenowo wychodzi. Apropo przebiegu na klockach przód przejechał ok 40 a tył po 8tkm jest w gorszym stanie ale są to miękkie klocki jakieś tanie typu Rottinger.
By Rost -  03 sty 2019, 11:31
 małopolskie
#270691
Szukam sprawdzonego dostawcy, które oferuje tarcze, klocki Brembo. Łatwo jest trafić na podróbę, dlatego też szukam sprawdzonego dostawcy. Może ktoś ma wiedzę na ten temat
By Wieslaw3 -  20 lut 2019, 14:21
 wielkopolskie
#271929
Jak dotąd nie zawiodłem się na marce TRW i przeważnie części wybieram od nich. Przy okazji zmiany kół na letnie wymienię sobie tarczę i klocki z przodu.
- Tarcze TRW DF4294
- Klocki GDB1658
(dla nr PR: 1ZF)
Łącznie cena 319 zł + 8 zł przesyłka. Po wymianie podzielę się opinią.
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 43