Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy zwi膮zane z zawieszeniem /amortyzatory, spr臋偶yny, uk艂ad kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
przez Stratoss -  13 maja 2019, 9:49
 艂贸dzkie
Witam mam 2 pytania.
Czy jest mo偶liwo艣膰 zamontowania 藕le g贸rnego mocowania? S膮 3 艣ruby ten sam rozstaw z tego co wiem plus wypustka, ona gdzie艣 wchodzi czy co艣? I te strza艂ki one jako艣 maja konkretnie i艣膰 na to jak膮艣 r贸偶nice ? Czy jako艣 inaczej si臋 powinno to przekr臋ci膰? Nie zauwa偶y艂em 偶eby przy monta偶u w samochodzie co艣 by艂o.
Z tego co doczyta艂em strza艂ki maja i艣膰 do wewn膮trz auta w stron臋 drugiej kolumny a wypustka ma by膰 z przodu. Czyli b臋d臋 musia艂 przekr臋ci膰. Mam nadziej臋 偶e dam rad臋 to zrobi膰 lewarujac auto i odkrecajac sam膮 g贸r臋 bez rozpinania czego kolwiek :(

Wymieni艂em Amory prz贸d i zamiast odkr臋ci膰 sworze艅 od zwrotnicy to odkrecilem 3 艣ruby na wahaczu, wg to w艂o偶enie amora w poprzednie miejsce bez m艂otka graniczy z cudem, uderza艂em w ten wpust 偶eby po minimetrze wchodzi艂 plus rozwieralem d艂ugo zesz艂o ale wszed艂. Zwrotnica w sensie mocowanie dolne troch臋 obite ale raczej nie mo偶liwe 偶eby si臋 skrzywila. Og贸lnie uda艂o mi si臋 to zrobi膰 bez wyci膮gania zwrotnicy, nie wiem jak ale da艂em rad臋 xd :/. Po wymianie lekko mnie 艣ci膮ga plus przy skrecaniu w prawo czuje ma艂y op贸r jakby ko艂a chcia艂y si臋 wyprostowa膰 . Ko艅c贸wka dr膮偶ka nie odkrecana tylko wybita ze zwrotnicy. Puszczajac kierownic臋 podczas skr臋tu wraca do prosta normalnie. Wydaje mi si臋 偶e zbierznosc plus pk przez odkrecenie niepotrzebne tych 艣rub przy wahaczu do zrobienia . Czy co艣 skompalem po drodze? Wiem 偶e k膮t贸w pk si臋 nie ustawia z przodu. Wcze艣niej wszystko by艂o idealnie. A teraz lipa.
Obrazek
Awatar u偶ytkownika
przez Cimek -  13 maja 2019, 14:20
 opolskie
@Stratoss Rozumiem 偶e bi艂e艣 po zwrotnicy? Tam gdzie wchodzi dr膮偶ek kierowniczy? Ja tak to widocznie wykrzywi艂e艣. Popraw poduch臋 i wtedy sprawd藕.
przez Stratoss -  13 maja 2019, 16:37
 艂贸dzkie
Poduchy poprawione, bilem tam gdzie wchodzi amortyzator, w ten wsad 偶eby w niego wchodzi艂 bo samo rozparcie nic nie dawa艂o. Tam gdzie dr膮偶ek jest uderzylem ze 2 razy i wyskoczy艂 i to nie mocno. Wiem 偶e pk si臋 nie ustawia czekam na zrobienie geometrii, zobacz臋 co wyjdzie, mo偶e zbie偶no艣膰 si臋 rozjechala.

Dodano po 3 godzinach 3 minutach 15 sekundach:
Wi臋c tak po wizycie na stacji okaza艂o si臋 偶e moje ca艂e zawieszenie jest oryginalne wi臋c zaczyna si臋 powoli wszystko sypa膰 :/ Przemi艂y pan odm贸wi艂 mi zrobienia geometrii poniewa偶 powiedzia艂 偶e mam uszkodzone dwa wahacze zawieszenia ko艂a oraz 2 tuleje z ty艂u , stwierdzi艂 偶e nie ma to sensu p贸ki ich nie wymieni臋.
P贸ki nie naprawie tego nic nie ruszam. Skoro wszystko jest ori wyrzuce te偶 ko艅c贸wki dr膮偶ka chocia偶 nic o nich nie m贸wi艂, ale znaj膮c 偶ycie wymieni臋 jedno rozsypie si臋 drugie. Zastanawiam si臋 jeszcze nad sworzniem w przednim wahaczu tutaj m贸wi艂 偶e jest wszystko dobrze , ale guma ewidentnie jest zm臋czona ale nie przerwana a koszta du偶e nie s膮 偶eby je wymieni膰. Chocia偶 bije si臋 z g艂ow膮 troch臋 偶e to jednak orygina艂 .