Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy zwi─ůzane z zawieszeniem /amortyzatory, spr─Ö┼╝yny, uk┼éad kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
przez djseba3 -  06 maja 2019, 17:27
 ┼Ťwi─Ötokrzyskie
kuba94 pisze: ÔćĹ
06 maja 2019, 17:03
┼╗eby nie zak┼éada─ç nowego tematu to si─Ö pod┼é─ůcz─Ö temat podobny. Przy przyhamowywaniu na luzie z 90 do 70 km/h wyst─Öpuj─ů dr┼╝enia na kierownicy. Po ni┼╝ej tej pr─Ödko┼Ťci przyhamowywaniu na luzie do 0 nie wyst─Öpuj─ů. Tarcze i klocki przejechane maja ok 4000 tys by┼é za┼éo┼╝ony na prz├│d oraz na ty┼é, nowy komplet textara. Z przodu jak i z tylu nie wida─ç ┼╝eby tarcze by┼éy krzywe. Na przyrz─ůdach w stacji diagnostycznej na rolkach hamulce Ok , tak stwierdzi┼é diagnosta ,, bo s┼éupki wykresu nie s─ů poszarpane. Ko┼éa prze┼éo┼╝one i po podmienianie nie ma poprawy zawias ca┼éy sztywny poduszki amortyzator├│w jak i spr─Ö┼╝yny nowe, amory trzymaj─ů warto┼Ťci, ┼éo┼╝yska z piastami te┼╝ Ok . Zastanawiam si─Ö czy nie przetoczy─ç tarcz na samochodzie. Mo┼╝e kto┼Ť mia┼é podobny przypadek albo pomys┼é co mo┼╝e by─ç za usterka.
Rozbrykaj auto do 150-170 km/h i mu┼Ťnij na hamulec aby tylko delikatnie zahamowa─ç. Je┼Ťli b─Öd─ů du┼╝e drgania dopiero przy hamowaniu to masz krzywe tarcze albo ┼║le siad┼éy na pia┼Ťcie.
Przetaczanie odradzam. moje by┼éy przetoczone (ale nie na samochodzie), na tokarce. Po przetoczeniu bi┼éo jak diabli, ty┼é jako┼Ť na r─Öcznym u┼éo┼╝y┼éem. Ale prz├│d zmieni┼éem na nowe tarcze ATE i mam spok├│j
Awatar u┼╝ytkownika
przez Dexter23pl -  06 maja 2019, 19:38
 ┼Ťl─ůskie
Mam identyko. zagłębiłem się w temat jak zmieniałem w tamtym roku tarcze i kocki.
z pomiarów wyszło że prawa piasta ma bicie 3 setki czyli po założeniu tarczy na jej brzegu wychodzi około 6 setek.
lewa tarcza 2 setki na obwodzie akurat t─ů piast─Ö wymienia┼éem z 3 lata temu na now─ů.
Mam w planie wymienić piastę lecz po roku jestem już na etapie jej ceny w IC - 212zł FAG, kiedy zakupię i wymienię to wielka nie wiadoma.
czy to pomo┼╝e te┼╝ nie wiem. Byc mo┼╝e problem jest z kt├│rym┼Ť przegubem lub sworzniem itp. cho─ç ogl─ůda┼éem wszystko i niby jest ok. Bez rozebrania zawieszenia nigdy pewno┼Ťci nie ma jak si─Ö sprawdza jak wszystko jest poskr─Öcane.
http://www.ate-hamulce.pl/services/baza ... o-wymiany/
przez kuba94 -  06 maja 2019, 21:17
 pomorskie
Dexter23pl pisze: ÔćĹ
06 maja 2019, 19:38
Mam identyko. zagłębiłem się w temat jak zmieniałem w tamtym roku tarcze i kocki.
z pomiarów wyszło że prawa piasta ma bicie 3 setki czyli po założeniu tarczy na jej brzegu wychodzi około 6 setek.
lewa tarcza 2 setki na obwodzie akurat t─ů piast─Ö wymienia┼éem z 3 lata temu na now─ů.
Mam w planie wymienić piastę lecz po roku jestem już na etapie jej ceny w IC - 212zł FAG, kiedy zakupię i wymienię to wielka nie wiadoma.
czy to pomo┼╝e te┼╝ nie wiem. Byc mo┼╝e problem jest z kt├│rym┼Ť przegubem lub sworzniem itp. cho─ç ogl─ůda┼éem wszystko i niby jest ok. Bez rozebrania zawieszenia nigdy pewno┼Ťci nie ma jak si─Ö sprawdza jak wszystko jest poskr─Öcane.
http://www.ate-hamulce.pl/services/baza ... o-wymiany/
Te┼╝ na my┼Ťl przysz┼éy mi piasty z ┼éo┼╝yskami, ale chyba na pocz─ůtek zaczn─Ö od wymiany tarcz. Z linku co podes┼éa┼ée┼Ť na pewno mechanicy nie robili takich procedur. Piasty z ┼éo┼╝yskami mam 2 u┼╝ywki z auta po przejechaniu 20 tys jeszcze fabryczne. To mog─Ö podmieni─ç i sprawdzi─ç czy co┼Ť lepiej. A faworytem do wymiany na pocz─ůtek tarcze
przez akon89 -  30 maja 2019, 3:23
 wielkopolskie
Uda┼éo mi si─Ö rozwi─ůza─ç problem :) Auto by┼éo u dwoch mechanik├│w i ka┼╝dy m├│wi┼é,┼╝e nic tutaj nie widzi z ich strony jest wszystko okey. Wczoraj przez przypadek zmieni┼éem ustawienie kierownicy-opu┼Ťci┼éem ja na d├│┼é i poci─ůg┼éem do siebie i wszystko wr├│ci┼éo do normy :yes:
Awatar u┼╝ytkownika
przez Cimek -  30 maja 2019, 22:20
 opolskie
Może w kolumnie kierowniczej wyrobiły się krzyżaki?
Awatar u┼╝ytkownika
przez Michalv20 -  15 lip 2019, 21:43
 mazowieckie
Odkopne temat.
A ja mam taki problem ze drgania pojawiaj─ů sie tylko przy pr─Ödko┼Ťci powy┼╝ej 140 km/h i tylko podczas napedzania auta po odpuszczeniu gazu wszystko ustaje.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Dexter23pl -  15 lip 2019, 21:54
 ┼Ťl─ůskie
Mo┼╝liwe ze przegub zewn─Ötrzny lub wewnwtrzny.
Co ciekawe u mnie było tak samo lecz w okolicy 120km/h.
Wymienilem przegub zewn─Ötrzny bo mial spory luz. Po wymianie bylo troch─Ö lepiej.
Później wpadłem w dziurę na ulicy i zalatwilem opone i felge.
Po prostowaniu dw├│ch felg bo na wywa┼╝arce bi┼éy okolo 1-2mm problem z biciem kierownicy ust─ůpi┼é.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Michalv20 -  15 lip 2019, 22:08
 mazowieckie
Przed wymian─ů skrzyni i sprzegla nie bylo tego problemu. Czy jest opcja ze mechanik cos ┼║le z┼éo┼╝y┼é i dlatego jest taki efekt.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Cimek -  16 lip 2019, 9:23
 opolskie
@Michalv20 Możliwe, że źle złożyli. Może też przegub wewnętrzny rozwalony, bo zapewne demontowany przy wymianie. Sama skrzynia też może dawać taki objaw, niby regenerowana.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Michalv20 -  16 lip 2019, 11:15
 mazowieckie
Skrzynia nie byla po regeneracji. Kupilem od znajomego ze szrotu z anglika najlepsza wybrana z wszystkich praktycznie nie miala wogole luzu na walku bo tylko to brane bylo pod uwage ze wzgledu na moja stara w ktorej dystans zalozony juz nie pomagal bo za bardzo obudowa byla wytarta. Wiec stawiam na przegob lub ze cos zle zlozone jest.
przez rafaello -  05 wrz 2019, 13:41
 mazowieckie
Tak, nawet ju┼╝ to kiedy┼Ť przerabia┼éem.
Tam po prostu w ko┼éach montuje si─Ö takie specjalne obci─ů┼╝enia, po to aby w┼éa┼Ťnie nie dochodzi┼éo do takich sytuacji, ale zawsze mo┼╝na trafi─ç na niedo┼Ťwiadczonego wulkanizatora, kt├│ry nie zrobi tego tak jak trzeba.
Na http://racerpolska.pl/opony-do-samochod ... n-na-zime/ proponuj─Ö jeszcze doczyta─ç.