Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy zwi─ůzane z zawieszeniem /amortyzatory, spr─Ö┼╝yny, uk┼éad kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
przez michalza -  25 sty 2019, 8:59
 pomorskie
Rozmiarówka bardzo by się przydała.
No i pytanie jaki masz bud┼╝et na ten cel, bo to te┼╝ jest istotne. Opony z wy┼╝szej p├│┼éki czyli Continentale czy Micheliny potrafi─ů kosztowa─ç ┼Ťrednio 2x wi─Öcej ni┼╝ jakie┼Ť bud┼╝etowe typu D─Öbica Passio 2 czy Barum bravuris 3.

Nie bez znaczenia jest te┼╝ mieszanka: twarda lub mi─Ökka. Mi─Ökka lekko szybciej si─Ö zu┼╝ywa, ale zapewnia znacznie lepsz─ů przyczepno┼Ť─ç. D─ů┼╝─Ö do tego, ┼╝e styl jazdy ma te┼╝ znaczenie.
Awatar u┼╝ytkownika
przez JIM -  25 sty 2019, 20:26
 ┼Ťl─ůskie
Je┼╝eli potrzebujesz opon w miar─Ö bud┼╝etowych to polecam hankook kinergy eco k425. Co prawda zrobi┼éem na nich tylko 3000 km i to w passacie B5 (rozmiar 205/55/r16), ale nie mog─Ö z┼éego s┼éowa o nich powiedzie─ç. Ciche, nie znika┼éy zbyt szybko, a p├│┼║niej u brata w s┼éu┼╝bowym focusie zrobi┼éy jeszcze 40 tkm i umar┼éy ┼Ťmierci─ů naturaln─ů.

Je┼╝eli masz wi─Ökszy bud┼╝et to szczerze polecam continental contisportcontact 5 (u┼╝ywa┼éem 205/50/r17). Zrobione w passacie 17 tys km, nowe mia┼éy ok. 8,3 mm mi─Öcha, po 3 latach eksploatacji wysz┼éo mi ┼Ťrednio 6,1 mm licz─ůc wszystkie 4 ko┼éa mierzone w 8 pkt. Prowadzenie auta wzorowe, rewelacyjnie trzyma┼éo si─Ö drogi i jestem przekonany, ┼╝e ta┼äsze opony nie wytrzyma┼éyby niekt├│rych manewr├│w :P

Wiem, ┼╝e pisz─Ö o zu┼╝yciu w passacie, ale opony sprawdzone i mog─Ö szczerze poleci─ç :)
przez przemq -  05 lip 2019, 13:02
 ┼Ťwi─Ötokrzyskie
Stoj─Ö w┼éa┼Ťnie przed dylematem kupna nowych opon do gulfa. Obecnie mam rozmiar 225/45/17 i chce zmiany na nieco w─Ö┼╝sze, najpr─Ödzej 205/50/17.
Jednak najwi─Ökszy dylemat to marka opon, oczywi┼Ťcie na drogie Pirelli czy inne Micheliny mnie nie sta─ç ( bud┼╝et 850z┼é), ale te┼╝ nie zamierzam januszowa─ç z chinolami.
Na oku mam Kormorany UHP, Dayton Touring 2, Rikken (to samo co kormorany) . Co jeszcze mogliby┼Ťcie poleci─ç?
przez rafaello -  05 lip 2019, 13:50
 mazowieckie
Wbrew pozorom wybór opon, to nie jest taka prosta sprawa, jakby się chciało aby było.
Osobi┼Ťcie jestem przeciwnikiem stosowania opon u┼╝ywanych - jak─ů mamy pewno┼Ť─ç sk─ůd takie opony pochodz─ů: jaki maj─ů przebieg, gdzie by┼éy u┼╝ytkowane, w jakich warunkach by┼éy przechowywane...
Zupe┼énie inaczej sytuacja wygl─ůda w przypadku opon nowych, z okre┼Ťlon─ů dat─ů produkcji, gwarancj─ů oraz pewno┼Ťci─ů, ┼╝e sprostaj─ů nawet na tych trudnych trasach.
Na http://fungusgs-spot.info/opony-i-felgi ... sci-opony/ wrzucam tekst w kt├│rym tematyka jako┼Ťci opon zosta┼éa troch─Ö szerzej opisana.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2019, 8:23 przez rafaello, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz.
przez Rost -  05 lip 2019, 14:30
 ma┼éopolskie
przemq pisze: ÔćĹ
05 lip 2019, 13:02
Stoj─Ö w┼éa┼Ťnie przed dylematem kupna nowych opon do gulfa. Obecnie mam rozmiar 225/45/17 i chce zmiany na nieco w─Ö┼╝sze, najpr─Ödzej 205/50/17.
Jednak najwi─Ökszy dylemat to marka opon, oczywi┼Ťcie na drogie Pirelli czy inne Micheliny mnie nie sta─ç ( bud┼╝et 850z┼é), ale te┼╝ nie zamierzam januszowa─ç z chinolami.
Na oku mam Kormorany UHP, Dayton Touring 2, Rikken (to samo co kormorany) . Co jeszcze mogliby┼Ťcie poleci─ç?

Rozwa┼╝ poni┼╝szy model:
https://www.opony.com/parametry-opony/l ... #241286115

Jestem na r├│┼╝nych forach, i wsz─Ödzie je chwal─ů, jest to marka Hankook'a tzw. sp├│┼éka c├│rka, opony s─ů produkowane w ich fabrykach, bodaj┼╝e na W─Ögrzech.
przez przemq -  05 lip 2019, 15:51
 ┼Ťwi─Ötokrzyskie
Rost pisze: ÔćĹ
05 lip 2019, 14:30
przemq pisze: ÔćĹ
05 lip 2019, 13:02

Rozwa┼╝ poni┼╝szy model:
https://www.opony.com/parametry-opony/l ... #241286115

Jestem na r├│┼╝nych forach, i wsz─Ödzie je chwal─ů, jest to marka Hankook'a tzw. sp├│┼éka c├│rka, opony s─ů produkowane w ich fabrykach, bodaj┼╝e na W─Ögrzech.
Drogawe :/
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos -  05 lip 2019, 17:45
 pomorskie
Rost pisze: ÔćĹ
05 lip 2019, 14:30
tzw. sp├│┼éka c├│rka, opony s─ů produkowane w ich fabrykach
niestety to ┼╝e dana firma zosta┼éa wykupiona przez inny du┼╝y markowy koncern nie oznacza, ┼╝e opony musz─ů by─ç dobrej jako┼Ťci, najlepszym przyk┼éadem jest np. Kormoran, kt├│ry wg mnie produkuje kiepskiej jako┼Ťci opony a nale┼╝─ů do Michelin
przez tomcio666 -  07 lip 2019, 13:18
 dolno┼Ťl─ůskie
Dexter23pl pisze:
orh pisze:
s99 pisze:Witam,
Przymierzam si─Ö do zakupu opon w rozmiarze 195/55/16. Bud┼╝et kiepski wi─Öc najprawdopodobniej zdecyduje si─Ö na opcj─Ö:
TYŁ - zeetex zt2000
PRZÓD - barum bravuris 3hm lub dayton d320 evo.
Mam pytanie odno┼Ťnie opon zeetex - czy ma kto┼Ť jakiekolwiek do┼Ťwiadczenia z t─ů mark─ů? Cena wysadza z but├│w (149z┼é/szt. w tym rozmiarze) ale boje si─Ö szybkiego z─ůbkowania ewentualnie kiepskiego uk┼éadania si─Ö opon na feldze.
Je┼║dzi┼é kto┼Ť na zeetex-ach? :D
Mia┼éem Barum Bravuris 2 opona klasy budzet, tania, przyzwoita na mokrym, G┼üO┼ÜNA !!! bo twarda, przy ostrej je┼║dzie wyrywaj─ů si─Ö pi─Öknie klocki na bokach opony Obrazek ....
JA na nich jeżdżę drugi rok i nic takiego nie zauważyłem...
w por├│wnaniu do starych letnich kormoran├│w co mia┼éem to te s─ů prawie bezg┼éo┼Ťne* hehe
nie z─ůbkuj─ů si─Ö , wg mnie ok temat i nie drogi.
Potwierdzam. Mam Zeetexy w moim Paserati B4. Ciche, trzymaj─ů si─Ö drogi dobrze i na suchym i na mokrym.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

przez Rost -  16 lip 2019, 13:05
 ma┼éopolskie
Miałem opony tej marki. Model Zeetex HP 102 4 szt. kupione jako nowe. Coż mogę powiedzieć... TRAGEDIA
O ile na suchej drodze jeszcze do zaakceptowania, o tyle na mokrej drodze dwa razy przy gwa┼étownym hamowaniu, musia┼éem zje┼╝d┼╝a─ç na pobocze ┼╝eby si─Ö nie w┼éadowa─ç w auto stoj─ůce przede mn─ů, ju┼╝ nie wspomn─Ö co dzia┼éo si─Ö przy du┼╝ych ulewach. Tak┼╝e nie polecam.
Mettenoos pisze: ÔćĹ
05 lip 2019, 17:45

niestety to ┼╝e dana firma zosta┼éa wykupiona przez inny du┼╝y markowy koncern nie oznacza, ┼╝e opony musz─ů by─ç dobrej jako┼Ťci, najlepszym przyk┼éadem jest np. Kormoran, kt├│ry wg mnie produkuje kiepskiej jako┼Ťci opony a nale┼╝─ů do Michelin

Mett poda┼ée┼Ť najbardziej skrajny przyk┼éad. Nie trzeba daleko szuka─ç - koncern Goodyear ma takie marki jak Fulda i Sava. Obie marki robi─ů ┼Ťwietne opony, i obie s─ů made in germany, Sava tak┼╝e.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos -  16 lip 2019, 21:35
 pomorskie
"Świetne" to mocne stwierdzenie, nie podpisałbym się pod nim :P
Je┼Ťli s─ů ┼Ťwietni to dlaczego nie produkuj─ů opon w rozmiarze 19, 20 itp... cali? :tooth:

W klasie bud┼╝etowej s─ů ok

Savy w klasie A i B mia┼éem, mog─ů by─ç, nie mia┼éem zastrze┼╝e┼ä, Fuldy mia┼éem i nie by┼éem zadowolony, g┼éo┼Ťne i si─Ö wyzabkowaly pomimo prawid┼éowych ustawie┼ä geometrii jak i stanu amortyzator├│w
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80