Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy zwi─ůzane z zawieszeniem /amortyzatory, spr─Ö┼╝yny, uk┼éad kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar u┼╝ytkownika
przez Agness -  17 lip 2019, 7:29
 kujawsko-pomorskie
Dlatego te┼╝ mamy klasy opon...Koncerny maj─ů swoje wyroby w r├│┼╝nych klasach i przede wszystkim rozpi─Öto┼Ťciach cenowych.
Nie mo┼╝na por├│wnywa─ç opon Michelin z Kormoranem cho─ç to ten sam koncern.
Jedni b─Öd─ů kupowa─ç dro┼╝sze ogumienie premium, a inni b─Öd─ů wybiera─ç tanie opony klasy ekonomicznej do jazdy " w ko┼éo komina" by uchroni─ç si─Ö przed wi─Ökszymi wydatkami.

z do┼Ťwiadczenia ....ludzie kupuj─ů opony albo premium albo ekonomiczne...sprzeda┼╝ w klasie ┼Ťredniej praktycznie w tym sezonie letnim nie istnia┼éa.
Awatar u┼╝ytkownika
przez A-R-T-U-R -  17 lip 2019, 10:52
 mazowieckie
Rost pisze: ÔćĹ
17 lip 2019, 10:09
Ale przyznaj Agnieszko, że Fulda Sport Control to dobra opona i zbiera dobre opinia. Teraz chyba weszła druga generacja.
mam je w rozmiarze 205/50/17 i mog─Ö poleci─ç. aczkolwiek znajomy mia┼é w rozmiarze chyba 15" czy 16" i szybko szlag je trafi┼é. zrobi┼éy si─Ö g┼éo┼Ťne ale to zapewne kwestia zu┼╝ycia bo sporo je┼║dzi┼é
Awatar u┼╝ytkownika
przez Agness -  17 lip 2019, 14:57
 kujawsko-pomorskie
Ale przyznaj Agnieszko, że Fulda Sport Control to dobra opona i zbiera dobre opinia. Teraz chyba weszła druga generacja.
Fulda generalnie jest bardzo dobr─ů opon─ů. Parametry korzystne, opona zdecydowanie lepsza ni┼╝ np Uniroyal, Firestone czy Falken . Reklamacji jest praktycznie tyle co nic ( por├│wnuj─ůc np w tym segmencie z Uniroyalem )

Sport Control 2 w rozmiarach od 17" ma poprawione parametry przede wszystkim w kwestii hamowania - klasa A i g┼éo┼Ťno┼Ťci - 67dB ( przyk┼éad dla 225/45R17) Mniejsze Ecocontrol maj─ů ju┼╝ ciut gorsze parametry ...ale nie zapominajmy! to nie klasa premium ;)

ja z czystym sercem polecam! ;)
Awatar u┼╝ytkownika
przez GrzeSek -  21 lip 2019, 9:37
 zachodniopomorskie
Agness pisze:
Fulda generalnie jest bardzo dobr─ů opon─ů. Parametry korzystne, opona zdecydowanie lepsza ni┼╝ np Uniroyal, Firestone czy Falken . Reklamacji jest praktycznie tyle co nic ( por├│wnuj─ůc np w tym segmencie z Uniroyalem )

Sport Control 2 w rozmiarach od 17" ma poprawione parametry przede wszystkim w kwestii hamowania - klasa A i g┼éo┼Ťno┼Ťci - 67dB ( przyk┼éad dla 225/45R17) Mniejsze Ecocontrol maj─ů ju┼╝ ciut gorsze parametry ...ale nie zapominajmy! to nie klasa premium ;)

ja z czystym sercem polecam! ;)
My┼Ťla┼éem o tych oponach jak wybiera┼éem do nowych felg, ale pad┼éo na PremiumContact 6 ze wzgl─Ödu na indeks pr─Ödko┼Ťci. Z indeksem Y na 300 km/h opony mog─ů by─ç mniej komfortowe a nasze golfiki do 300 nie dolec─ů. Co s─ůdzisz o wybieraniu za wysokiego indeksu pr─Ödko┼Ťci?

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Awatar u┼╝ytkownika
przez Agness -  30 lip 2019, 12:23
 kujawsko-pomorskie
@GrzeSek

Nie zaleca si─Ö montazu opon z ni┼╝szym indexem ni┼╝ dedykowany przy oponach letnich.
Nie ma za to wi─Ökszego problemu z monta┼╝em opon o wy┼╝szym indeksie.
Auto na oponach z wy┼╝szym indeksem pr─Ödko┼Ťci lepiej si─Ö prowadzi, stabilniej i dynamiczniej. Z drugiej strony opony z s─ů mniej komfortowe bo s─ů sztywniejsze i jest ciut wi─Öksze spalanie.

Drug─ů wa┼╝n─ů rzecz─ů jest to, by stosowa─ç r├│wne indexy pr─Ödko┼Ťci na osi. Przepisy zabraniaj─ů stosowania opon o r├│┼╝nych indeksach na tej samej osi.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos -  30 lip 2019, 14:29
 pomorskie
Drug─ů wa┼╝n─ů rzecz─ů jest to, by stosowa─ç r├│wne indexy pr─Ödko┼Ťci na osi. Przepisy zabraniaj─ů stosowania opon o r├│┼╝nych indeksach na tej samej osi.
@Agness to mocno teoretyczne stwierdzenie

6. Pojazd nie mo┼╝e by─ç wyposa┼╝ony, z zastrze┼╝eniem ust. 5:
1) w opony różnej konstrukcji, w tym o różnej rzeźbie bieżnika, na kołach jednej osi,
2) w przypadku pojazdu samochodowego o dwóch osiach z kołami pojedynczymi:
a) w opony diagonalne lub diagonalne z opasaniem na ko┼éach tylnej osi, je┼╝eli na ko┼éach przedniej osi znajduj─ů si─Ö opony radialne,
b) w opony diagonalne na ko┼éach tylnej osi, je┼╝eli na ko┼éach przedniej osi znajduj─ů si─Ö opony diagonalne z opasaniem,
3) w opony r├│┼╝nej konstrukcji, w tym o r├│┼╝nej rze┼║bie bie┼╝nika, na osiach wchodz─ůcych w sk┼éad osi wielokrotnej, z zastrze┼╝eniem ┼╝e na osi nie nap─Ödzanej opony mog─ů by─ç takie same, jak na osi kierowanej,
4) w opony, kt├│rych wska┼║niki pokazuj─ů graniczne zu┼╝ycie bie┼╝nika, a w odniesieniu do opon nie zaopatrzonych w takie wska┼║niki - o g┼é─Öboko┼Ťci rze┼║by bie┼╝nika mniejszej ni┼╝ 1,6 mm, z zastrze┼╝eniem ┬ž 23 ust. 4 pkt 3,
5) w opony o widocznych p─Ökni─Öciach ods┼éaniaj─ůcych lub naruszaj─ůcych ich osnow─Ö,
6) w opony z umieszczonymi trwale, wystaj─ůcymi na zewn─ůtrz elementami przeciw┼Ťlizgowymi
Awatar u┼╝ytkownika
przez Agness -  31 lip 2019, 13:41
 kujawsko-pomorskie
@Mettenoos
na moje, jak kto┼Ť chce to mo┼╝e za┼éo┼╝y─ç r├│┼╝ne indexy, r├│┼╝ne rozmiary, 3 zimowe 1 letni─ů ...prawo idioty ;) byle by w razie draki zabi┼é siebie a nie innych u┼╝ytkownik├│w dr├│g, chodnik├│w czy poboczy
przez rafaello -  01 sie 2019, 12:14
 mazowieckie
Wyb├│r opon, to zawsze - a przynajmniej z mojego punktu widzenia - jest dosy─ç trudna decyzja. Trudna decyzja z tego wzgl─Ödu, ┼╝e wyb├│r jest spory. Zawsze jest wi─Öc dylemat - bra─ç opony o twardej mieszance, a mo┼╝e o mi─Ökkiej , kt├│re lepiej si─Ö trzymaj─ů drogi, maj─ů wi─Öksz─ů przyczepno┼Ť─ç, ale przy tym szybciej si─Ö te┼╝ zu┼╝ywaj─ů i maj─ů troch─Ö wi─Ökszy wp┼éyw na zu┼╝ycie paliwa.
Na http://master-road.pl/nomenklatura-opon ... -na-jakie/ tekst na którym tematyka ta została trochę szerzej opisana.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2019, 7:57 przez rafaello, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz.
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80