Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By Esperanz -  19 sie 2022, 21:19
 śląskie
#289335
Witam, posiadam od 6 lat Golfa V 1.9TDI BLS 2009r. około 3 lat temu podczas wymiany klocków z przodu zauważyłem że klocki po prawej stronie są wyraźnie bardziej zużyte niż te po lewej. Od razu wymieniony był płyn hamulcowy, sprawdzenie pracy tłoczka, ogólna praca zacisku i klocków bez zarzutu! Od tamtej pory pewnie przez to że staram się zwracać na to uwagę czuje jak po hamowaniu (nawet delikatnym np.dojazd do świateł) po zatrzymaniu samochodu który powoli się toczył czuć jak trzyma hamulec a po chwili odpuszcza . Jest to tak delikatne że pewnie wielu by olało sprawę:P wymieniona reparaturka zacisku , brak zmian. Wymieniony przewód elastyczny, brak zmian. Myślę co to może być dalej, pompa ABS? Hamulcowa? może coś przeoczyłem a ktoś przypomni :)
Z góry dzięki za odzew
By Esperanz -  02 wrz 2022, 9:31
 śląskie
#289428
A wracając do pytania pompę ABS w domowych warunkach idzie wyczyścić czy "zregenerować" czy potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt ew. Jakieś późniejsze adaptacje ??