Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By adek -  20 lip 2016, 22:07
 łódzkie
#234668
piotrekp pisze:Osłonę kupiłem właśnie firmy Lobro (koszt 30zł~) i montaż własny.
Sory że po takim czasie odgrzebuję temat, ale wymiana samej osłony przyprawiła Cię o jakieś problemy? Moja też już zaczęła rzucać smarem i muszę się za to zabrać, nie wiem tylko jak to najlepiej zrobić żeby nie uszkodzić przegubu...
By kupszczelisty -  19 sie 2016, 20:24
 wielkopolskie
#237378
Pytanie. Chciałem odkręcić przegub i kupiłem nasadkę 12 kątną numer 27 (tak przeczytałem w kilku miejscach) i się okazuje że jest za luźna i nie łapie wcale śruby. Mam śruby 12 kątne. Jakie śruby montowało jeszcze VW. Golf Plus 2008r.
Awatar użytkownika
By coderiese -  19 cze 2019, 13:41
 śląskie
#275176
pozwolę sobie i ja odgrzebać temat.
Strzeliła mi osłona, w IC polecili spidany za ok 56zł. Jak się okazało - termoplast.
W ASO mogą ściągnąć oryginały za 130zł.. ale nie wiedzą z czego są zrobione :)

Jak myslicie, szukac na siłę gumowych czy brać te spidany ? Mam je od ręki , muszę je jak najszybciej wymienić bo za tydzień jadę na Hel - piach, syf, nie chcę zarżnąć tych przegubów.
dzięki
Awatar użytkownika
By Cimek -  19 cze 2019, 16:40
 opolskie
#275184
Ja 2 lata temu montowałem Kamoka-guma, szlag trafił po tygodniu. Od tego czasu mam Lobro, nic się nie dzieje-są z tego termoplastu czy jak to tam (twarda guma, jak oryginał)
By michalza -  27 cze 2019, 8:22
 pomorskie
#275370
Nie ma co przesadnie oszczędzać na przegubach z tego względu, że są to elementy odpowiedzialne za dosyć istotny element przełożenia napędu, bez którego nie byłoby możliwości poruszania się. W związku z tym, że jest wystawiony na stosunkowo duże przeciążenia, zwłaszcza przy skręcie kół, jest to prosta droga do uszkodzeń mechanicznych. Krótko mówiąc lepiej jest zakupić dobrej jakości przeguby.
Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://www.przeguby.pl/kategoria/27/przeguby-napedowe/
Witryna na której mozna znaleźć trochę więcej info z tego zakresu.