Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Tyson -  16 kwie 2014, 21:37
 mazowieckie
#128292
Od 2 dni drażnią moje ucho dziwne odgłosy wydobywające się prawdopodobnie z lewego przedniego koła. Jest to dźwięk metaliczny, jakby blacha tarła o blachę. Na początku myślałem, że zaczepił mi się jakiś drut i ciągnę go za sobą, ale nic z tych rzeczy. Najbardziej jest to słyszalne podczas lekkiego skręcania w prawo, ale zdarzyło się także podczas przyspieszania na wprost.
Wczoraj byłem na stacji diagnostycznej, chłop 20 min szarpał, macał, słuchał. Nawet auto podnosił i rozpędzał każde koło oddzielnie. Wszystko sztywne, łożyska ok, także podczas jazdy cisza. Przegub wydaje inne odgłosy, bardziej pykanie, stukanie, a tu jest ewidentnie szuranie i to w dodatku nie jednostajne tylko z lekkimi przerwami, chociaż ciągłe też są.
Awatar użytkownika
By soil -  16 kwie 2014, 21:45
 śląskie
#128295
U mnie wewnętrzny przegub strzelał jakby ktoś drutem o metal walił - całkiem inny odgłos niż zewnętrzny.
By kapselo2 -  16 kwie 2014, 22:23
 kujawsko-pomorskie
#128302
zimą miałem przygodę przez zaspy, rozpędzony wybiło mnie i wpadłem w dziurę, po tym zaczeło mi coś stukać, sprawdzałem zawieszenie i też wszystko ok było, a okazało się, że wygieła mi się osłona tarczy hamulcowej na tyle, że tarła i stukało i pukało :shock:
Awatar użytkownika
By Tyson -  16 kwie 2014, 22:47
 mazowieckie
#128306
soil pisze:U mnie wewnętrzny przegub strzelał jakby ktoś drutem o metal walił - całkiem inny odgłos niż zewnętrzny.
można jakoś konkretnie zdiagnozować czy to na pewno jest przegub wewnętrzny? Nigdy jeszcze nie słyszałem objaw zużytego przegubu wewnętrznego.

W dziurę żadną nie wpadłem, więc wykluczyłbym zgięcie blachy
#128453
miałem taki przypadek z takim metalicznym odgłosem nie w moim samochodzie taki znajomy podjechał na przeglądzik bo coś mu darło i okazało się że miedzy tarczę i zwrotnice dostał się kamyk który wydawał dziwne jęki,zanim zaczniesz cokolwiek wymieniać przejrzyj zawieszenie jeszcze raz sam albo w jakimś innym warsztacie,pozdro
Awatar użytkownika
By Tyson -  18 kwie 2014, 20:29
 mazowieckie
#128528
trzeci5 pisze:miałem taki przypadek z takim metalicznym odgłosem nie w moim samochodzie taki znajomy podjechał na przeglądzik bo coś mu darło i okazało się że miedzy tarczę i zwrotnice dostał się kamyk który wydawał dziwne jęki,zanim zaczniesz cokolwiek wymieniać przejrzyj zawieszenie jeszcze raz sam albo w jakimś innym warsztacie,pozdro
ale czy te tarcie występowało non stop? Dziś zauważyłem, że odzywa się już podczas jazdy na wprost w momencie jak najadę na studzienkę. Jak byłem na stacji diagnostycznej, to samochód był podnoszony i każde kolo było rozpędzane za pomocą takiego urządzenia. Ja w tym momencie stałem w kanale. Wiadomo, że wtedy nie działały żadne obciążenia, bo koła były w powietrzu.
Jakby coś się dostało tak jak piszesz, to na pewno wtedy byłoby słychać. Ile średnio wytrzymuje taki przegub wewnętrzny?
Mam na na blacie 110tkm i wydaje mi się, że trochę za wcześnie.
Awatar użytkownika
By Tyson -  24 kwie 2014, 23:10
 mazowieckie
#129066
Wczoraj podjechałem do kolegi na wymianę przegubu. Wcześniej pojeździłem po nierównym podłożu i nic nie było słychać. Auto na podnośnik i sprawdzanie. Wszystko sztywne, brak dziwnym odgłosów. Auto w dół, przegub zwróciłem i cieszę się ciszą w aucie :) Kolega miał taki przypadek jak opisywał trzeci5, że kamyczek dostał się między tarczę, a osłonę termiczną i wydawał takie dźwięki jakby wszystko miało się rozlecieć, tak też było u mnie. Wtedy akurat podczas sprawdzania kamyczek wypadł zeszlifowany jak brylant! U mnie nic nie znaleźliśmy, ale kolega dopatrzył się, że brakuje mi jednego przyklejanego ciężarka do felgi, jest ewidentny ślad kleju, ale ciężarka brak. Dla pewności podjadę do spokojnie do wulkanizacji, żeby sprawdzili te koło, czy jest wyważone. Jeżeli nie, to mamy winowajcę całej sprawy. Felgi były wyważane ok. 1,5 miesiąca temu.
#156660
U mnie pojawił się podobny przypadek z tym, że w prawym kole. Co jakiś czas przy skręcie w lewo, czasem podczas jazdy na wprost pojawiał się dźwięk "mielenia metalu". Z opisu mojej drugiej połówki "coś się urwało i z metalicznym stukiem upadło" :)
Podejrzenia padły na przegub lub łożysko, przegub szybko wykluczony - przy takich dźwiękach, to by nie było już napędu. W związku z tym, że łożysko ma minimum 120.000 nakulane decyzja o wymianie i ... niespodzianka po zdemontowaniu - to kamień :)

Dodam, że przed zakupem łożyska ściągałem koło, niby luzu nie było, ale pojawiały się metaliczne chrobotania przy kręceniu kołem. Jak widać na zdjęciu przyczyna stała się oczywista dopiero po demontażu tarczy hamulcowej. :sleepy:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/617 ... a042d.html

Obrazek
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  02 lis 2017, 21:55
 zachodniopomorskie
#258406
Witam podepne się pod temat przy skręcaniu w lewo przy większej prędkości lekko drga coś jakby w prawym kole myślę że to któryś przegub bo opony nowe tarcze również. Tak było teraz już zaczyna lekko hałasowac przy ruszaniu na skręconych kołach tylko ten hałas dochodzi centralnie tak jakby z silnika . Co myślicie co to ?