Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Bruce -  08 maja 2010, 18:27
 mazowieckie
#24925
kupszczelisty pisze:Panowie, powiedzcie mi jak sprawa wygląda w Golfie Plus (2005r, 1,9 TDI BKC), obecnie mam styropian w którym jest lewarek klucze itp, czy do mnie wejdzie koło dojazdowe 15 cali? Takie kiło 15 cali na allegro kosztuje 220zł i w aukcji jest napisane że pasuje do VW - PASSAT, SHARAN,GOLF V, TOURAN. Kolejna sprawa jeżeli to koło pasuje, to gdzie umieszczę wtedy lewarek, klucze, ucho do holowania itp. pozdrawiam
Z tego co kojarze, w kole jest styropian w ktory kladzie sie lewarek etc...
W standardzie zdaje sie jest kolo dojazdowe, nie pelnowymiarowe, jaka masz wersje wyposazenia ?
Awatar użytkownika
By team-am -  08 maja 2010, 22:54
 łódzkie
#24929
Tez mialem zestaw naprawczy zamiast zapasu. Wyjmujesz obecny styropian, wkladasz kolo i dokupujesz styropiasn w kolo zapasowe gdzie umieszczasz lewarek itd. Ja u siebie akurat kupilem dojazd 18". Podloga itp pasuje tak jak masz teraz.
By kupszczelisty -  09 maja 2010, 10:57
 wielkopolskie
#24942
Wersje wyposażeniową mam Trendline+pakiet zimowy
By blue moon -  24 paź 2010, 11:32
 -------
#31280
Witam,
kupiłem ostatnio Golfa V i miałem w bagażniku styropian z zestawem naprawczym. Chciałem mieć chociaż dojazdówkę dlatego kupiłem taka na allegro 15''. No ale gdzie teraz dam lewarek, klucz itp??? Więc dokupiłem wkład do koła zapasowego no i wszystko pięknie tyle że się nie mieści w koło dojazdowe i wystaje ponad, wygląda to nieestetycznie no i niem mam płaskiej podłogi. Jest na to jakaś rada.

Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
By team-am -  24 paź 2010, 13:05
 łódzkie
#31283
blue moon pisze:Witam,
kupiłem ostatnio Golfa V i miałem w bagażniku styropian z zestawem naprawczym. Chciałem mieć chociaż dojazdówkę dlatego kupiłem taka na allegro 15''. No ale gdzie teraz dam lewarek, klucz itp??? Więc dokupiłem wkład do koła zapasowego no i wszystko pięknie tyle że się nie mieści w koło dojazdowe i wystaje ponad, wygląda to nieestetycznie no i niem mam płaskiej podłogi. Jest na to jakaś rada.

Z góry dzięki za pomoc
Pewnie kupiles wklad do kola dojazdowego o rozmiarze 18". Zmien kolo lub styropian i wszystko bedzie pasowac ;)
By kupszczelisty -  24 paź 2010, 20:46
 wielkopolskie
#31295
blue moon moze kupiles podrobke kola dojazdowego, ja niestety tak trafilem tyle ze 16 ja kupowalem, dokupilem styropianowy wklad i nie pasowal, udalo mi sie nozem lekko dociac ten styropian i nawet pasuje, ale nie da sie przykrecic kola dojazdowego ta plastikowa sruba, kupilem w ASO specjalnie pod kolo dojazdowe i tez nie pasuje dla tego ze podroba kola dojazdowego ma inne ET. Sory za brak polskich liter ale jestem za granica.
By piter_ldz -  09 maja 2011, 19:45
 łódzkie
#43993
odgrzeje temat bo musze sie zaopatrzyc w kolko :)
Podsumowujac powinno pasowac 125/70/r18 jako kolo zapasowe ? czy lepiej wziac 16" ?
Obecnie styropian z zestawem zamiast kola.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  09 maja 2011, 20:07
 małopolskie
#43997
ja miałem śmieszną sytuacje bo podjechałem do kumpla ok 3 dni po zakupie auta. Gadka szmatka on zobaczył ze mam zestaw naprawczy i zaczyna się nabijać no to ja do niego "spokojnie jak by co to mi przywieziesz swoje sprawne koło" :) i kurde po moich słowach słyszymu pssssyyyyyyyyyyyyyy ja się patrze a tu z tylnego koła wystaje gwóźdź :lol: alem się wtedy wkurzył :D
Awatar użytkownika
By team-am -  09 maja 2011, 20:28
 łódzkie
#44000
Kwestia indywidualnego podejscia. Tez u siebie zmieniałem zestaw naprawczy na koło dojazdowe. Kupiłem 18" i jest OK tyle ze u mnie 16" nie wejdzie na hamulce.
By piter_ldz -  09 maja 2011, 21:03
 łódzkie
#44008
Problem w tym, ze nie mam jak sprawdzic wiec jesli zamowie to bedzie to juz tylko w jedna strone ...

Obecnie na allegro srednia cena za 18" to 350-400zl (pomijam te co stan jakby dopiero co zostaly wyjete z obory) :)


edit:// uzupelnienie

dla zainteresowanych,

kolo zapasowe 18" 125/70/R18 (srednia cena z allegro 300-400zl)
styropian do kola 8P0012109E (ASO 53zl, na allegro koles chcial 100zl! :), z zestawem awaryjnym 8P0012109F (ASO 95zl)

osobiscie wybralem bez zestawu awaryjnego lekko odstaje od podlogi z ta opona, ale nie stwarza problemu styropian trzeba lekko dociac i wszystko pasuje :)