Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  26 cze 2014, 10:19
 śląskie
#135907
może łącznik stabilizatora?
miałem podobny stuk w poprzednim aucie. Był podczas zjadu z małego krawęznika ale tylko wtedy gdy w tym czasie jeszcze kręciłem kierownicą.
Za nic bym nie doszedł od czego to jest bo wszystko było ok w zawieszeniu ale przypomniało mi się że ujawniło się to dokładnie kilka min po tym jak wymieniałem piersćień ABS na przednim przegubie.
Myślę że to stukał sworzeń w wachaczu bo za nic nie mogłem odzielić zwrotnicy od sworznia i potraktowałem go z kilku stron motkiem.
Przed tym zabiegiem nigdy nie stukało a zaraz po tym zaczeło.
By LeszekR -  26 cze 2014, 14:58
 wielkopolskie
#135919
dexter23pl pisze:może łącznik stabilizatora?
miałem podobny stuk w poprzednim aucie. Był podczas zjadu z małego krawęznika ale tylko wtedy gdy w tym czasie jeszcze kręciłem kierownicą.
Za nic bym nie doszedł od czego to jest bo wszystko było ok w zawieszeniu ale przypomniało mi się że ujawniło się to dokładnie kilka min po tym jak wymieniałem piersćień ABS na przednim przegubie.
Myślę że to stukał sworzeń w wachaczu bo za nic nie mogłem odzielić zwrotnicy od sworznia i potraktowałem go z kilku stron motkiem.
Przed tym zabiegiem nigdy nie stukało a zaraz po tym zaczeło.
Dokładnie mały krawężnik podczas przechylania się auta cofajac do tyłu również. Tyle tylko ze łaczniki mają moze 5 tyż przebiegu i na przegubach pracują miękko:/
By mosespl -  27 lip 2014, 10:23
 dolnośląskie
#138477
Podlacze sie do tematu bo wydaje mi sie podobby. U mnie sytuacja wyglada tak ze przy hamowaniu podczas redukcji z 2 na 1 slysze pojedynczy stuk pod pedalem hamulca ktory roznosi sie po podlodze auta. Sytuacja ma miejsce tylko jesli zbyt malo nacisne hamulec. Jak hamuje mocno to stuk nie wystepuje. Stuk ten ma charakter wlasnie takiego odprezania i przeskoczenia czegos. Moze to tez sruby? Bardzo mnie to denerwuje a mam to juz od bardzo bardzo dawna. Diagnosta powiedzial ze wszystko ok jest z zawieszeniem. Ale po wyjezdzie od niego jak mi wszystko poszarpal i popodginal to na jakis czas ustal problem(kilka dni) ale problem powrocil znowu... Panowie jakies sugestie?
By Przemo -  31 maja 2017, 15:07
 dolnośląskie
#252587
Podpinam się pod podobny temat, od kilkuset km w aucie mam taki objaw, że przy ruszaniu bądź hamowaniu słyszę coś na kształt puknięcia, ale nie jet to pukanie przegubu czy stabilizatora, bardziej przypomina to po prostu taki "pyk" jak się coś napręża i rozpręża, wywołać się tego nie da spejcalnie, bo jak już ruszę i zatrzymam to się nie powtórzy, dopiero za którymś razem, dźwięk niesie się tak jakby dochodził z progu po stronie kierowcy, wczoraj zawieszenie mechanik sprawdził nic nie widać złego. Zaczęła trzeszczeć również chyba tuleja tylna przedniego wahacza na poprzecznych nierównościach ale ponoć jest ok, nie wiem czy to może coś mieć wspólnego z tym pyknięciem przy ruszaniu/dohamowywaniu ?