Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
#262577
ja kupiłem na przód komplet amorki + sprężyny Kayaba, zobaczymy jak się będzie prowadził po wymianie :) z tym że u mnie leci komplet z piastami FAG, wahaczami Lemforder, nowe poduchy Lemforder, sworznie, drążki delphi itd. Amorki na tył też wleciały z KYB, mi pasują :) No i dobrze wiedzieć że jest się w tym 1% użyszkodników :cool:
#266310
Witam.

Mam możliwość odkupienia od znajomego nowego gwintu z Octavii 2fl (kombi) w dobrej cenie. Chciałbym go wsadzić do MK5 3D, tylko kwestia czy zawias podjedzie. Z ciekawości sprawdziłem na alledrogo gwinty do Octavii. Opisują, że podejdzie do Seata, Audi i Golfa V również. Średnicę lagi na tę chwilę pomijam gdyż zastanawiam się czy to w ogóle konstrukcyjnie jest możliwe.

Pozdrawiam.
By mefjuww -  09 mar 2019, 15:35
 dolnośląskie
#272414
Panowie mam takie pytanie. Od pewnego czasu w mk5 żony jest lekki luz na kierownicy. Żona mówi że ze 2 razy uderzyła w krawężnik przy ok. 20 km/h....

Problem w tym że żadnych stuków nie ma , auta nie ciągnie na żadną ze stron . Kierownica jest prosto.

Przebieg 234 tyś km , zawieszenie jeszcze od nowości .

Drążek kierowniczy ? Stworzeń ? Wahacz? A może magiel?

Ktoś miał podobny problem ?
By Tomyyy -  20 maja 2020, 19:19
 podlaskie
#281668
Gdy jadę sam to podczas ruszania / zmiany biegów i dodawania gazu lub słychać mi z przodu jeden, dwa stuki. Jak jadę z 4 osobami to tego nie ma, cisza. wymieniłem dwa przeguby zewnętrzne i jeden wewnętrzny - na 1 wewnetrznym był spory luz, jak zdjąłem i wyczyściłem to środkowa część mogła mogłem obracać i uderzać od kulki z jednej i drugiej strony. czy czeka mnie drugi do wymiany czy to coś innego ? na drugim jak łapię za ośke to luzu nie widac, nic się nie rusza.
Awatar użytkownika
By Pewex -  12 cze 2021, 12:19
 wielkopolskie
#286396
Cześć, mam pytanko, co jest jeszcze do sprawdzenia? Mam Zawieszenie przód tatechnix-40 a tył mts na regulacji. Na sprężynach ori nic nie puka. Dzieje się to podczas jazdy po bruku, granicie podjazd pod krawężnik niski wjazd na posesję,lewe koło czuć że puknie jak wjadę dość "szybko" 30km/h.
Wymieniłem
-magłownice
- amortyzatory
- lewy przegub zewnętrzny
- poduszki amortyzatorów
-amortyzatory
- łączniki stabilizatorów
-drążki kierownicze
- poduszki skrzyni, lizak
-Poduszki silnika 2x w sankach i prawa (lewa nie była, czyli strona kierowcy)
- pełne gumy w wahaczach z rs3

Myślałem o gumach na maglu ale wyglądają spoko. Ktoś coś podrzuci? Każda sugestia miło widziana :oczko:
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29