Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By kupszczelisty -  30 maja 2017, 14:57
 wielkopolskie
#252527
Łącznik stabilizatora ma przegub kulowy, który jest nasmarowany i przykryty gumową osłoną. Jeżeni na 100% on skrzypi, to albo jest nieszczelny i dostała się wilgoć do środka, lub jest za słabo dokręcony, ale to raczej być słyszał stuki.
Awatar użytkownika
By miodek89 -  30 maja 2017, 15:13
 mazowieckie
#252528
Stukow nie ma, więc pewno ta osłona gumowa się zepsuła. Właśnie po myciu auta na myjni bezdotykowej to skrzypienie zanika.

Mam taki stetoskop warsztatowy i jak przyłoże końcówką do miejsca na zdjęciu ewidentnie słychać to skrzypienie.

Przed kupnem nowych łączników spróbować igła tam jakiś smar dać żeby zobaczyć czy skrzypienie ustanie?
By kupszczelisty -  30 maja 2017, 15:34
 wielkopolskie
#252530
Ja bym to najpierw umył i obejrzał tą gumę, spryskał to silikonem w sprayu czy wd40. Może sprawdzić czy nakrętka dociągnięta. Ciężko powiedzieć co się tam dzieje.
Awatar użytkownika
By arfyc -  31 maja 2017, 10:13
 wielkopolskie
#252566
Koledzy mam pytanie w sprawie zawieszenia a dokładniej wczoraj wymieniłem 4 szt sprężyn na -30 , wygląda super to juz plus ale mechanik uprzedzał mnie że będę jechał i odbijał sie jak pink ponk na drodze jesli nie zmienię do tego Amorów
faktycznie jadąc auto zachowuje sie dosc dziwnie dlatego moje pytanie na jakie powinienem wymienić przednie amory , jestem w tym zielony dlatego pytam was o rade, mechanik wspominał cos o krótkim uskoku i odbojni ku większym
jakiej marki oraz jaki jest dedykowany do karavanu ??
By kupszczelisty -  31 maja 2017, 13:17
 wielkopolskie
#252574
Miał rację bo amortyzator tłumi gdy sprężyna się rozpręża, a nie przy ściskaniu. Amortyzatory wyjdą więcej niż te sprężyny. Z dobrych firm do niższych sprężyn, to ja znam Koni i Bilstein, z tańszych MTS,
By Bartas -  31 maja 2017, 14:24
 kujawsko-pomorskie
#252584
arfyc pisze:Koledzy mam pytanie w sprawie zawieszenia a dokładniej wczoraj wymieniłem 4 szt sprężyn na -30 , wygląda super to juz plus ale mechanik uprzedzał mnie że będę jechał i odbijał sie jak pink ponk na drodze jesli nie zmienię do tego Amorów
faktycznie jadąc auto zachowuje sie dosc dziwnie dlatego moje pytanie na jakie powinienem wymienić przednie amory , jestem w tym zielony dlatego pytam was o rade, mechanik wspominał cos o krótkim uskoku i odbojni ku większym
jakiej marki oraz jaki jest dedykowany do karavanu ??
Gówno prawda, jezeli się odbijasz to masz wybite amory, grono osób jezdzi na seryjnych amorach i sprezynach eibach pro kit czy nawet sportline i nic sie nie dzieje.... sam mam prokit na seryjnym amorze i nie ma nic złego w prowadzeniu.... A jak sie juz upierasz przy amorach to kupuj bilstein b8 ale 500 pln / sztuka :V
Awatar użytkownika
By miodek89 -  30 cze 2017, 22:25
 mazowieckie
#253954
Panowie,

Dzisiaj w przednim nadkolu coś mi zaczęło pukac. Przy zamykaniu drzwi słuchać ten dźwięk.

Okazało się, że jest to plastik nadkola. Myślałem, że jest luźny. Ale wszystkie śruby dokręcone. Jest na to jakiś sposób? Dać jakieś podkładki albo coś w tym stylu?

To jest na łączeniu dwóch części nadkola.

ObrazekObrazek
#255267
miodek89 pisze:Panowie,

Dzisiaj w przednim nadkolu coś mi zaczęło pukac. Przy zamykaniu drzwi słuchać ten dźwięk.

Okazało się, że jest to plastik nadkola. Myślałem, że jest luźny. Ale wszystkie śruby dokręcone. Jest na to jakiś sposób? Dać jakieś podkładki albo coś w tym stylu?

To jest na łączeniu dwóch części nadkola.

ObrazekObrazek
Daj śrubę z większym gwintem, u mnie pomogło. Ewentualnie możesz wymienić te blaszki. One potrafią się odginać. Koszt 2-3zł niewarty zabawy w podginanie.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29