Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By lisik -  24 kwie 2007, 22:12
 -------
#4514
Mam pytanie czy w golfie mk5 s± jakies gumy stabilizatora? <--- nie znam sie totalnie na tych sprawach

Pytam dlatego, ¿e czasem przy przejezdzaniu przez progi zwalniaj±ce czy zjezdzaniu z wysokich kraweznikow cos zaskrzypi jak stary tapczan.
Zazwyczaj gdy jest sucho.

Slyszalem ze w mk4 byly jakies gumy ktore po nasmarowaniu juz nie skrzypialy.

Czy macie podobny objaw u siebie?

Nie jest to glosne skrzypienie ale jadac bez wlaczonego radia slyszalne.
Awatar użytkownika
By maluszek -  24 kwie 2007, 22:18
 mazowieckie
#4515
lisik pisze:Mam pytanie czy w golfie mk5 s± jakies gumy stabilizatora? <--- nie znam sie totalnie na tych sprawach
S±. Dr±¿ek stabilizatora jest przymocowany obejmami. I miêdzy tymi obejmami i dr±¿kiem s± gumy. Ale ¿eby skrzypia³y?...
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  24 kwie 2007, 23:36
 -------
#4516
powiem ci kolego ¿e u mnie jest co¶ podobnego tylko jak jadê wolno po nie wielkich do³kach ale to nie zawsze i te¿ sie nad tym zastanawia³em, ale nie mam pojêcia co to mo¿e by¶ ...l.
Awatar użytkownika
By maluszek -  25 kwie 2007, 0:06
 mazowieckie
#4518
teraz sobie przypominam, ¿e te¿ kiedy¶ zauwa¿y³em jakie¶ dziwne dzwiêki z przedniego zawiasu. rozmawia³em potem z jednym serwisantem i ogólnie dr±¿ek w mk5 jest dosyæ ha³a¶liwy (np. przy przeje¼dzie przez "le¿±cego policjanta").

mo¿e przesta³em na to zwracaæ uwagê bo po wirusie mam obsesjê ws³uchiwania siê w silnik i turbinê :-) .
Awatar użytkownika
By Bruce -  25 kwie 2007, 0:30
 mazowieckie
#4519
U mnie tez jest ten slyszalny odglos skrzypienia :evil:
Szczeglnie jak jade kreta droga tzw. slimakiem, po spiacych Policjantach, jak czasem jade dziurawa droga etc...
Tez jestem bardzo ciekaw co to do cholery jest :?
Awatar użytkownika
By fali22 -  25 kwie 2007, 6:23
 -------
#4521
Bruce pisze:U mnie tez jest ten slyszalny odglos skrzypienia :evil:
Szczeglnie jak jade kreta droga tzw. slimakiem, po spiacych Policjantach, jak czasem jade dziurawa droga etc...
Tez jestem bardzo ciekaw co to do cholery jest :?
U mnie te¿ takie co¶ by³o. Przy malowaniu zacików hamulca , gdy auto sta³o na podno¶niku zobaczy³em luz w lewym kole ( ³o¿ysko) Po wymianie ju¿ nic nie sprzypi. Sprawdzcie u siebie czy macie luzy. :!: :wink:
By way4 -  25 kwie 2007, 8:18
 -------
#4524
ja mzoe troche nie na temat ale mi szumialo z tylu i wymienilem juz jedno lozysko z piaska bo sa sprzedawane tylko razem :( koszt okolo 200zl ze znizkami jezeli mowi sie o markowym. Narazie wiecej usterek nie bylo z zawiasem fakt tez ze jezdze na 17`` felgach ma takze na nie duzy wplyw.
Awatar użytkownika
By krz_p -  25 kwie 2007, 8:56
 wielkopolskie
#4526
panowie co do tego skrzypienia to macie tuleje gumowo-metalowe do wymiany, przerabia³em ten temat, strasznie skrzypia³o przy wolnym przeje¿d¿aniu przez nierówno¶ci, progi zwalniaj±ce itp., ja mia³em to wymienione w ramach gwarancji, normalnie po ok. 180 PLN sztuka
na postoju (ale bez trzymania wci¶niêtego hamulca) przy krêceniu kierownic± od oporu do oporu te¿ wam skrzypi?
aha podobno pod koniec 2005r zmienili co¶ w tych tulejach i ju¿ nie skrzypi±, problem jest ogólnie znany w VW ale siedz± cicho, podobnie jak z odpadaj±cymi uszczelkami na drzwiach, przecieraj±c± siê tapicerk± na przednich fotelach w 3D w miejscach zagiêæ po z³o¿eniu fotela, lista podobnych usterek jest d³uga no i znana
By lisik -  25 kwie 2007, 12:08
 -------
#4528
krz_p pisze:panowie co do tego skrzypienia to macie tuleje gumowo-metalowe do wymiany, przerabia³em ten temat, strasznie skrzypia³o przy wolnym przeje¿d¿aniu przez nierówno¶ci, progi zwalniaj±ce itp., ja mia³em to wymienione w ramach gwarancji, normalnie po ok. 180 PLN sztuka
Dzieki :) A mozesz jesze powiedziec ile ich tam jest? I b±d¼ delikatny jezeli wiecej niz 2 :lol:
Awatar użytkownika
By Bruce -  25 kwie 2007, 12:55
 mazowieckie
#4530
krz_p pisze:panowie co do tego skrzypienia to macie tuleje gumowo-metalowe do wymiany, przerabia³em ten temat, strasznie skrzypia³o przy wolnym przeje¿d¿aniu przez nierówno¶ci, progi zwalniaj±ce itp., ja mia³em to wymienione w ramach gwarancji, normalnie po ok. 180 PLN sztuka
na postoju (ale bez trzymania wci¶niêtego hamulca) przy krêceniu kierownic± od oporu do oporu te¿ wam skrzypi?
aha podobno pod koniec 2005r zmienili co¶ w tych tulejach i ju¿ nie skrzypi±, problem jest ogólnie znany w VW ale siedz± cicho, podobnie jak z odpadaj±cymi uszczelkami na drzwiach, przecieraj±c± siê tapicerk± na przednich fotelach w 3D w miejscach zagiêæ po z³o¿eniu fotela, lista podobnych usterek jest d³uga no i znana
Dzieki za info, co jakis czas u mnie skrzypi.
Wreszcie wiem co skrzypi, ciekaw jestem czy ma to wplyw na zywotnosc tego elementu.
Poki mam auto na gwarancji podjade i wymecze ich, zeby naprawiali.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  25 kwie 2007, 12:56
 kujawsko-pomorskie
#4531
W/g moiej oceny sytuacji skrzypienie zawieszenia nie pochodzi od gum dr±¿ka stabilizatora lecz od os³on gumowych amortyzatorów.
Dr±¿ek stabilizatora wykonuje tak minimalny ruch ¿e skrzypienie nie wchodzi w rachubê. Takie zjawisko wystêpowa³o u mnie jeszcze w MK4 i mimo wymiany gum stabilizatora sytuacja siê nie zmieni³a ale za to po dotarciu do amortyzatorów okaza³o siê ¿e przyczyna le¿a³a tam. W mom przypadku WD-40 za³atwi³ na jaki¶ czas problem.
W swoim Mk5 jeszcze tego zjawiska nie mam mimo przebiegu 42000 km ale niebawem u¿yjWD-40 profilaktycznie.
Awatar użytkownika
By krz_p -  25 kwie 2007, 13:23
 wielkopolskie
#4534
Bruno bo to nie s± gumy stabilizatora tylko guma w takim metalowym ustrojstwie w któr± wchodzi koñcówka wachacza
niech kto¶ wrzuciæ fotkê od spodu przedniej czê¶ci golfa to poka¿ê o co mi chodzi
Awatar użytkownika
By Bruce -  25 kwie 2007, 13:51
 mazowieckie
#4537
Napisalem maila do fabryki Vw do Wolfsburga.
Niech odpisuja co jest nie tak w zawieszeniu i zapytalem przy okazji o sprzeglo.
Zobaczymy co napisza :wink:
Awatar użytkownika
By krz_p -  25 kwie 2007, 14:19
 wielkopolskie
#4544
zaznaczy³em kó³eczkiem czê¶æ o któr± chodzi
Obrazek
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  25 kwie 2007, 21:03
 kujawsko-pomorskie
#4555
OK. Wszystko mo¿liwe ¿e i w tym miejscu po jakim¶ czasie bêdzie skrzypieæ. Jednak tam gdzie ja oceniam te¿ le¿y ¿ród³o skrzeczenia które wystêpuje nie tylko w samochodach VW ale w wielu innych markach ale nie jest to regu³± jak to siê dzieje z wieloma innymi rzeczami bo s³yszê ¿e u niektórych kolegów trzeszcz± plastiki ale nie u wszystkich . Chyba ¿e to jeszcze przed nami :P :P
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29