Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
#250735
miodek89 pisze:Panowie, z tyłu jak samochodem bujam na boki to coś skrzypi delikatnie. Taki raczej gumowy odgłos.

Co to może być? Jakieś sugestie, co sprawdzić? Dziękuję

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Gumowy odgłos ... No jakiś element gumowy mi przychodzi na myśl :oczko: zobacz w miejscu osadzenia sprężyny, do diagnosty niech szarpie całą budą, też właź do kanału, patrz i nasłuch*j(autokorekta mnie czasem dobija). Chyba że masz kanał, to myk do niego, a ktoś niech buja.
U mnie czasami ręczny tak skrzypi (tarcze i klocki niedługo do wymiany)
Awatar użytkownika
By miodek89 -  19 kwie 2017, 15:10
 mazowieckie
#250755
Na piątek umówiłem się u mechanika, więc wtedy postaram się znaleźć miejsce "zgrzytania"

Tutaj filmik nagrałem mojego problemu:
https://youtu.be/gPd8q1g1i_o

Jest możliwe, że odbój tak skrzypi i np można go potraktować białym smarem w sprayu?
Czy to np wadliwy amorek?

Dodano po 4 godzinach 47 minutach 58 sekundach:
Wyczytałem na innym forum, że ktoś miał taki dźwięk przez odboje. Użył smaru białego w spray i pomogło. Jest to możliwe, że odbój taki dźwięk by wydawał?
#250784
miodek89 pisze:Na piątek umówiłem się u mechanika, więc wtedy postaram się znaleźć miejsce "zgrzytania"

Tutaj filmik nagrałem mojego problemu:
https://youtu.be/gPd8q1g1i_o

Jest możliwe, że odbój tak skrzypi i np można go potraktować białym smarem w sprayu?
Czy to np wadliwy amorek?

Dodano po 4 godzinach 47 minutach 58 sekundach:
Wyczytałem na innym forum, że ktoś miał taki dźwięk przez odboje. Użył smaru białego w spray i pomogło. Jest to możliwe, że odbój taki dźwięk by wydawał?
Masz tak z jednej strony czy z obu? Jak z obu to polecam sprawdzić gumy stabilizatora. Spróbuj też psiknąć jak czytałeś.
Awatar użytkownika
By miodek89 -  20 kwie 2017, 7:08
 mazowieckie
#250785
Niestety tylko z jednej strony :/ Lewy tył.

Dzisiaj już kupiłem biały smar w sprayu i psikne pod odboje i te miejsca, gdzie były w artykule. Mam nadzieję, że pomoże.

Jeśli nie to czeka wymiana amortyzatora pewnie?

Dodano po 9 godzinach 45 minutach 20 sekundach:
Witam ponownie :)

problem ROZWIĄZANY!

Pomógł biały smar w spray. Okazało się, że odbój wydawał taki dźwięk. Po użyciu smaru w sprayu wszystko jest ok :) Dzięki za pomoc.
#250826
Jak odbój? Ten odbój który jest na tłoczysku amortyzatora?
#250831
Mówimy o poliuretanowym bałwanku? Przecież auto nie stoi na odbojach. On ma ratować amortyzator przed uderzeniem tłoka amortyzatora o dno obudowy. Czyli zawieszenie pracujące normalnie dopiero pod wpływem dużego ugięcia sprężyn ma dobić do odbojnika. Na zwykłym zawieszeniu jest tam kilka centymetrów luzu.

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:
Z tego co pamiętam, to do sportowego zawieszenia są krótsze odbojniki ale z twardszego materiału.
Awatar użytkownika
By miodek89 -  21 kwie 2017, 9:41
 mazowieckie
#250832
Najważniejsze, że znalazłem przyczynę @Cimek :-) pojezdze, zobaczę. Jak coś to wymienię na nowe, lecz te obecne wymieniłem jakoś 3 miesiące temu.

@kupszczelisty, mowa o tym bałwanku :-) masz rację, ale u mnie tył jest obniżony ok - 80/-90 mm, więc nawet krótsze odbojniki na górze są włożone w górne mocowanie amorka.

Najważniejsze, że ma ta chwile jest cisza :-)
#250834
No to dlatego skrzypi bo auto stoi na tym bałwanku, jeżeli masz zamiar tam pryskać, to może lepszy się okaże silikon w sprayu, bo do niego nie klei się tak brud i jest bardziej płynny niż miały smar który jest półstały.
Awatar użytkownika
By arfyc -  06 maja 2017, 9:24
 wielkopolskie
#251496
Koledzy mam skromne pytanie jak widać na załączonym obrazu mój karawan stoi dość wysoko i nie ukrywam chciałbym go lekko obniżyć ...jestem z lekka w tym zielony wiec prosze o pomoc
czy i jakie zawieszenie odpowiednie powinno byc do kombiaka _ mozecie polecic jakąs dobrą firme
czy tylko sprężyny czy amory tez ?? - amory mam miesiac temu wymienione na nowe i przód i tył
czy po wymianie takiego zawieszenia komfort jazdy spadnie ??
Obrazek
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29