Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By miodek89 -  06 maja 2017, 10:30
 mazowieckie
#251505
Jeszcze raz sprawdź link :) Poprawiłem go, bo tamten źle mi się skopiował ;)

http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-eib ... 09188.html

Dodano po 6 godzinach 59 minutach 45 sekundach:
A wracając do mojego tematu..

Skrzypi podczas kręcenia kierownicą. Od wczoraj pojawiło się to..
Filmik:
1. https://youtu.be/19MGozNpKd8
2. https://youtu.be/u5tBB0RvlOo

Zauważyłem, że po umyciu auta na myjni bezdotykowej skrzypienie przechodzi na jakiś czas, ale powraca..

Jakieś sugestie? Proszę o pomoc .
Awatar użytkownika
By Cimek -  12 maja 2017, 17:57
 opolskie
#251801
miodek89 pisze:Nikt nie podpowie? Znów zrobiło się ciepło. Dzisiaj jest koło 20 stopni i skrzypi... :/
Brzmi trochę jak poduszka mcpersona albo gumy wahacza. Podnieś jedną stronę, poruszaj kołem w każdy możliwy sposób, analogicznie druga strona (delikatnie też możesz spróbować skręcić kierownicą (na odciążonym kole), dobrze podklinuj, żeby nie spadł z lewarka).
Awatar użytkownika
By Cimek -  16 maja 2017, 18:00
 opolskie
#251997
mateb1234 pisze:kupiłem dedykowany gwint Ap do mojego GTi V problem polega na tym ze tył siedzi zdecydowanie za wysoko przód jest jak dla mnie w miare co mam zrobic w przypadku tyłu jakie sa rozwiązania zeby zejsc nizej ?
najtaniej to 2 płyty chodnikowe :tooth:

Tak na poważnie, co masz teraz założone na tyle? Też ten gwint, czy tylko na przodzie go masz? Możesz założyć krótsze sprężyny.
#252195
Cimek pisze:
miodek89 pisze:Nikt nie podpowie? Znów zrobiło się ciepło. Dzisiaj jest koło 20 stopni i skrzypi... :/
Brzmi trochę jak poduszka mcpersona albo gumy wahacza. Podnieś jedną stronę, poruszaj kołem w każdy możliwy sposób, analogicznie druga strona (delikatnie też możesz spróbować skręcić kierownicą (na odciążonym kole), dobrze podklinuj, żeby nie spadł z lewarka).
Dzięki za radę. A powiedz mi, można tam nasmarowac jakimś smarem, bo ogólnie luzu w zawieszeniu nie ma. Tylko gdy robi się gorąco to skrzypi.
#252223
miodek89 pisze:
Cimek pisze:
miodek89 pisze:Nikt nie podpowie? Znów zrobiło się ciepło. Dzisiaj jest koło 20 stopni i skrzypi... :/
Brzmi trochę jak poduszka mcpersona albo gumy wahacza. Podnieś jedną stronę, poruszaj kołem w każdy możliwy sposób, analogicznie druga strona (delikatnie też możesz spróbować skręcić kierownicą (na odciążonym kole), dobrze podklinuj, żeby nie spadł z lewarka).
Dzięki za radę. A powiedz mi, można tam nasmarowac jakimś smarem, bo ogólnie luzu w zawieszeniu nie ma. Tylko gdy robi się gorąco to skrzypi.
Na początek jakiś silikon, a jak zadziała, to konkretniejszą chemię :ok:
#252225
miodek89 pisze:Konkretniejsza tzn:-)
Teraz nazwy Ci nie podam. Znajomy taką jakby pastę daje na gumy w ciężarówkach. Aha, smar silikonowy, ale taki w tubie, a nie szpraju.

Już wiem. Oni dają tą pastę co oponę się smaruje przed nałożeniem na felgę.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2017, 7:08 przez Cimek, łącznie zmieniany 1 raz.
#252227
miodek89 pisze:A w tym tygodniu dowiedział byś się konkretnie jaka to nazwa u firma produktu?

A jeszcze. Na wahacz czy końcówkę drążków jak nadali twego? Przez strzykawke?
Na początku oczyść z piachu i innych syfów. WD czy coś podobnego wystarczy do zlania i wypłukania.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29