Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  03 maja 2007, 8:48
 -------
#4720
U mnie tez skrzypnie jak przejade przez lezacego policjanta.(zaczelo sie to jak mialem ponad 30 tys na tacho - teraz mam 51) Mam w przyszlym miesiacu TÜV i robie go w ASO. Powiem zeby zwrocili na ten problem uwage.
Awatar użytkownika
By Bruce -  03 maja 2007, 16:59
 mazowieckie
#4728
VW-2007/04-062901
Dear Customer,
Thank you for contacting us.
Please understand that we are unable to attend to all our customers from our
headquarters in Wolfsburg, but count on the competence of our world-wide
network.
Consequently, we have forwarded your correspondence to our importer, asking
them to look into this matter and get in touch with you directly. Please await
further contact from them.
Thank you for your understanding.
Yours sincerely,
Volkswagen AG
Customer Car
Nadali mi numer sprawy, wiec teraz czekam na KulczykTradex.
Ciekaw jestem co napisza o tym trzeszczeniu.
Awatar użytkownika
By Bruce -  09 maja 2007, 14:21
 mazowieckie
#4894
Szanowny Panie!

Otrzymali¶my za po¶rednictwem Volkswagen AG dwa Pana maile, na które, w imieniu adresata chcieliby¶my odpowiedzieæ. Je¶li chodzi o Pana samochód: VW Golf o numerze VIN **********, to nie podlega on ¿adnej akcji fabrycznej producenta (dt. to nie tylko sprzêg³a, ale jakichkolwiek innych usterek). Je¿eli podejrzewa Pan, ¿e w samochodzie dziej± siê niepokoj±ce rzeczy, prosimy o kontakt z najbli¿szym Partnerem Serwisowym Volkswagena (lista w za³±czeniu), gdzie bêd± mogli zdiagnozowaæ go specjali¶ci.
Spodziewalem sie profesjonalnej odpowiedzi, rzetelnej informacji.
Poinformowalem o tym polskiego importera, a dostalem zapewnienie, ze wszystko jest ok.
To jeszcze jestem w stanie zaakceptowac.
Moze sie zdarzyc, ze w jakims modelu wysypie sie cos ponadprogramowego.
Zakladam, ze Golfy to bezawaryjne auta.
Pytalem tez przy okazji o Passata.
Wiem, ze sprawa trafila do UOKiK, trzeszcza w Passatch plastiki deski rozdzielczej, slupkow, schowka, oczywiscie Kulczyk nic nie wspomnial o usterkach B6 w odpowiedzi na moje pytanie o te problemy.
Kulczyktradex stosuje metode spychacza, ale ponowilem pytania o Passata i prosbe o profesjonalna odpowiedz.
Zobaczymy co odpisza.
Nie pozostaje mi nic innego jak podjechac do znajomego w ASO, widze, ze Kulczyktradex, leci w kulki z nami. :evil: :evil: :evil:
Odno¶nie rzekomych problemów z trzeszcz±cymi elementami w kabinie VW Passata, to nie odnotowali¶my do tej pory skarg na ten temat. Równie¿ producent nie og³osi³ ¿adnej akcji fabrycznej maj±cej na celu likwidacjê takich problemów. Zachêcamy wiêc do zakupu tego samochodu.
W za³aczniku przesy³am informacje dotycz±ce skrzyni DSG.

Centrum Informacji Klienta Volkswagen
Ostatnio zmieniony 09 maja 2007, 22:50 przez Bruce, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  09 maja 2007, 14:42
 kujawsko-pomorskie
#4896
Faktycznie do profesjonalizmu to im daleko. :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
By miszi -  09 maja 2007, 15:03
 -------
#4897
Wszyscy narzekaj± na te plastiki wiêc albo nie nie wiedz± co siê dzieje albo tylko udaj± g³upich. W±tpiê ¿eby nikt nie zg³asza³ siê z tymi problemami bo skoro kto¶ kupuje samochód, który pretenduje do miana najlepszego w klasie i b±d¼ co b±d¼ jest dosyæ luksusowy to oczekuje ¿e bêdzie wykonany solidnie i bez tego typu usterek. Wydaje mi si, ¿e Kulczyk tradex stwarza takimi odpowiedziami pozory ¿e tylko do pytaj±cego trafi³ akurat ten jeden egzemplarz w którym co¶ siê psuje... :evil:
¯eby og³osili akcjê serwisow± to potrzeba serii naprawdê powa¿nych awarii zagra¿aj±cych ¿yciu u¿ytkowników i to najlepiej jeszcze awarii nag³o¶nionych przez media bo inaczej nie ma co liczyæ ¿e przyznaj± siê do b³êdu... Chore, ale prawdziwe :evil:
Awatar użytkownika
By Miko³aj 11 -  09 maja 2007, 20:44
 -------
#4903
Dodam swoj± opiniê -
Na podstawie kilkunastu pism dotycz±cych Golfa MK4 i obecnie posiadanego MK5 skierowanych do:
Volkswagen AG, Kundendienst
Kulczyk Tradex, Dzia³ Serwisu
Centrum Informacji Klienta VW
mogê stwierdziæ, ¿e tylko"Niemcy" powa¿nie traktuj± pisma, natomiast
C.I.K.VW i Kulczyk Tradex lekcewa¿± klientów. Nie otrzyma³em ani jednej merytorycznej /je¿eli wogóle otrzyma³em/ odpowiedzi - same ogólniki, mijanie siê z prawd±, brak logiki, ¿e trudno to wszystko komentowaæ !
Awatar użytkownika
By Bruce -  09 maja 2007, 22:48
 mazowieckie
#4907
Szanowny Panie!

Zg³aszany przez Pana problem wystêpuj±cy z deska rozdzielcz± przedstawiê
jeszcze raz do Importerowi.

Przesy³am Panu informacje zawarte w ksi±¿ce przegl±dów serwisowych
dotyczace Skrzyni DSG: w ramach przegl±du okresowego przeprowadza siê
sprawdzenie pozimou p³ynu ATF w przek³adni automatycznej, dodatkowo co 60
000 km wymienia siê olej i filtr oleju w przek³adni preselekcyjnej DSG.
Je¶li Pan sobie rzyczy moge przes³aæ listê wszystkich czynno¶ci serwisowych
dla VW Passata.


Centrum Informacji Klienta Volkswagen
Wreszcie jakies konkrety, taka odpowiedz powinienem miec od razu.
Teraz pewnie wezma na przeczekanie.
No zobaczymy co odpisza.
Mikolaj11, tez zauwazylem, ze tylko Wolksburg odpisuje merytorycznie :evil:
Jakis czas temu naszarpalem sie z Kulczyktradex'em, zeby dowiedziec sie o wymianie oleju w silniku etc... W serwisie mowili, zeby wymieniac.
Dowiedzialem, sie, ze ten od nowosci ma najlepsze parametry, wlasciwosci etc...
Nie wymienilem oleju.
Jednak te informacje uzyskalem, dopiero po dlugim czasie korespondencji, a to do KulczykTradex, a to do Wolksburga ...
Dopiero po jakims czasie zauwazylem, ze Niemcy skatowali KulczykTradex na tyle, ze sami poprosili o kontakt do mnie i oddzwonili.
Warto pisac najpierw do Wolksburga, pisanie bezposrednio do nich to strata czasu.
By lisik -  30 wrz 2007, 19:04
 -------
#6544
Czy zawieszenie w GTI jest takie samo jak w sportline? Chodzi mi o amortyzatory i sprezyny.

Czy ktos dowiadywa³ siê jaki jest koszt sprê¿yn gti lub sportline?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By krz_p -  30 wrz 2007, 20:01
 wielkopolskie
#6546
mia³em wcze¶niej sportline'a a teraz GTI i jest ró¿nica pod wzglêdem prowadzenia, na zakrêtach czuæ, ¿e mniej siê przechyla, ale nierówno¶ci wybiera podobnie i ogólnie pewniej siê prowadzi
amortyzatory s± na pewno inne, sprê¿yny pewnie te¿, trzeba by to w ETCE sprawdziæ, sprê¿yny ró¿ni± siê te¿ pomiêdzy poszczególnymi wersjami silnikowymi
je¶li dobrze pamiêtam to kiedy¶ gdzie¶ czyta³em, ¿e sprê¿yn od GTI nie da siê w³o¿yæ do normalnego Golfa ze wzglêdu na inny wymiar (¶rednicê).
By Szpandel -  26 mar 2008, 18:17
 -------
#8758
Witam!
Wystêpuj± dwa rodzaje zawieszeñ gwintowanych do golfa 1.4
Z niemieckiego jest to roznica w srednicy elementu oporowego czesci dolnej przedniego amortyzatora.
Wystêpuj± dwie ¶rednice- 49,6 jak i 55mm

Nie wiem jaka jest u mnie. nie wiem w ktorym miejscu mam zmierzyc suwmiark±.. ¶rednica amortyzatora pod sprê¿yn± wynosi oko³o 46,7mm

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a83 ... 6e9d1.html oto zdjecie naklejki jaka znajduje siê na amortyzatorze

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d68 ... 4ba8a.html w ktorym miejscu zmierzyc ¶rednice tego elementu?

Ludzie pisz±, ¿e w 1.4 wk³adano ró¿ne opcje- 55, jak i 49,6 i podobno trzeba to zmierzyc samodzielnie..

Ratujcie, bo ja ju¿ zwariowa³em ;o
By Szpandel -  28 mar 2008, 18:04
 -------
#8847
A wiêc pisze dla potomnych- sprawa siê rozwi±za³a.

W golfach V s± dwa rodzaje zawieszeñ- srednica elementu trzymajacego amortyzator na dole do 55mm i o srednicy do 49,6mm.

Trzeba jedynie lekko zlewarowac auto(jezeli jest na standardowej zawieszce) i suwmiark± zbadac srednice amortyzatora. Je¿eli wynosi ~47mm, to znaczy ze musimy podac wartosc mniejsz± przy zakupie zawieszenia gwintowanego.

pozdr.
PS. zawieszka juz w drodze ;)
Awatar użytkownika
By team-am -  28 mar 2008, 20:23
 łódzkie
#8853
Jakiej firmy i model zawita gwint :?:
By KriSSo -  06 gru 2008, 0:53
 zachodniopomorskie
#13418
Ello,

Chcia³em sobie kupiæ sportowe zawieszenie. Pech chce, ¿e dla tej samej wersji s± dwie ¶rednice dolnego mocowania amortyzatora czyli 50 i 55mm. Jak sprawdziæ, która wystêpuje u mnie? Model Trendline, rocznik 2008, 1.9 TDI BXE. Mo¿na oczywi¶cie zdj±æ ko³o i sobie zmierzyæ, ale mo¿e jest jaka¶ prawid³owo¶æ (typu : w silnikach takich, czy innych jest 55, w roczniku takim czy innym 50 itd) i móg³bym unikn±æ tego mierzenia.

Wiecie mo¿e?
Awatar użytkownika
By krz_p -  06 gru 2008, 8:20
 wielkopolskie
#13421
VIN i tel. do ASO lub w ETKA
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29