Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By Jolanda -  02 paź 2014, 6:47
 opolskie
#144802
Od jakiegoś czasu świeci się kontrolka klocków. podjechałem do warsztatu tam po sprawdzeniu powiedziano mi że nie mam czujników na klockach i sprawdzono płyn hamulcowy ( dolał go trochę ). W grudniu zmieniałem klocki z przodu, mechanik powiedział żebym pojeździł i sprawdził czy problem kontrolki zniknął, niestety kontrolka dalej świeciła . Podjechałem za dwa dni i wymiana klocków z tyłu (faktycznie nic z nich nie zostało )ale i tutaj kontrolka dalej się świeci. Co trzeba zrobić by ją wygasić czy trzeba podpiąć pod kompa i wykasować błąd czy powinna sama zgasnąć po wymianie klocków , co jeszcze powinienem sprawdzić ? Trochę denerwuje mnie ta kontrolka :( . Dzięki za wszystkie sugestie
Awatar użytkownika
By soil -  02 paź 2014, 8:05
 śląskie
#144808
Po wymianie klocków kontrolka sama gaśnie. Jeżeli oczywiście wymieniłeś klocki na takie z czujnikiem. Jeżeli nie gaśnie, to przewód jest gdzieś pęknięty/przetarty. Kontrolkę można wyłączyć na stałe vcdsem.
By orh -  02 paź 2014, 21:48
 małopolskie
#144909
Dokładnie :) u mnie ten czujnik a dokładnie kabel jest mocno nacięty więc czasami jak prEjade po jakiś dziurach czy tralce wywala mnie na zegarach komunikat pt:" Check Brake Pads" ;). Urzadzenie proste i skuteczne, działa i tak jak koledzy wyżej pisali LEWE PRZÓD te klacki maja czujnik z kablem...
By Jolanda -  05 paź 2014, 10:37
 opolskie
#145206
Dzięki bardzo za odpowiedzi tym bardziej że trafne :) . Kabel przetarty stąd komunikat. Wiecie może jaki jest numer katalogowy tego kabelka , wtyczka też sie prawie rozleciała to kupiłbym cały nowy :(. Jeszcze raz dzięki.
By Rost -  04 lis 2015, 16:01
 małopolskie
#199093
wywalilo mi dzis kontrolke check brake pads na duzym FIS ie. Czy to oznacza ze musze zmienic klocki czy cos tam nie styka?
Awatar użytkownika
By lemonka -  04 lis 2015, 16:06
 warmińsko-mazurskie
#199095
Rost25 pisze:wywalilo mi dzis kontrolke check brake pads na duzym FIS ie. Czy to oznacza ze musze zmienic klocki czy cos tam nie styka?
Musisz zobaczyć stan klocków czy nie są bardzo cienkie da sie to zobaczyć bez zdejmowania koła. Jezeli są ok. to trzeba zajrzeć do tyczki czujnika odpiąć przeczyścić styki.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 lis 2015, 19:48
 pomorskie
#199115
lemonka pisze:. Jezeli są ok. to trzeba zajrzeć do tyczki czujnika odpiąć przeczyścić styki.
A co ty chcesz czyścić? Tam nie ma nic do czyszczenia. Po prostu w golfie dość szybko FIS krzyczy pomimo iż klocki jeszcze mogą dużo pojeździć.
Rost25 pisze:...
Po prostu odetnij kabelek od klocka i go zewrzyj przed kodtką to nie bedzie krzyczeć a spokojnie jeszcze pojezdzisz, 5-6 mm jeszcze jest, ja tak robiłem :)
By Rost -  04 lis 2015, 20:08
 małopolskie
#199124
Musze zobaczyc bo rypnalem w dziure wtedy co dokladke rozwalilem i moze poprostu od uderzenia cos sie rozłączyło.