Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
#149145
Niedawno nabyłem alufelgi, od wewnętrzej strony jest mnóstwo pozostałości po klejeniu ciężarków, na swoich felgach usuwałem to zawsze na bieżąco acetonem i szło ładnie a tutaj za cholerę nic tego nie chce zmyć, macie jakiś extra sposób lub środek na usunięcie tego badziewia?
#149148
w lepszych serwisach powinni Ci zaproponować mechaniczne ściąganie pozostałości po kleju
służy do tego taka "gumka" nakładana na wkrętarkę, nie rysuje, nie odbarwia, trzeba tylko pamiętać,że szybko się ściera i jedna wystarcza raptem na komplet felg ale i tak warto
http://rg-narzedzia.com.pl/krazek-usuwa ... p-641.html" onclick="window.open(this.href);return false;
#149150
dexter23pl pisze: ale zdrapałem paznokciem, było to jak taśma piankowa.
chłopie, musiałbym mieć paznokcie orła :laugh: to jest zwykła taśma 3M którą są klejone ciężarki ale strasznie stwardniała a nie chcę żyletką skrobać bo uszkodzę powierzchnię

Obrazek
Obrazek
piet pisze:w lepszych serwisach powinni Ci zaproponować mechaniczne ściąganie pozostałości po kleju
służy do tego taka "gumka" nakładana na wkrętarkę, nie rysuje, nie odbarwia, trzeba tylko pamiętać,że szybko się ściera i jedna wystarcza raptem na komplet felg ale i tak warto
http://rg-narzedzia.com.pl/krazek-usuwa ... p-641.html" onclick="window.open(this.href);return false;
i to będzie to :ok:
#149155
Kup gumę w krążku zakładana na wiertarkę, czyści super tylko trzeba uważać przy lakierze, żeby nie przypalić. Ostatnio kupowałem to koszt tego coś w cenie 15 zł,robotę robi dobrze, usuwałem klej po uszczelce na drzwiach w aucie a resztę zmyłem benzyną ekstrakcyjną. A dobrze jest też jeszcze klej lekko podgrzać to już wtedy miodzio jak schodzi. A jest jeszcze w marketach budowlanych zmywacz do kleju typu super glue - też daje radę tyle
#149172
Gumowy krążęk,ewentualnie w Casto..Obi i tego podobnych marketach budowlanych jest do dostania "srodek do usuwania kleju"
Taki mały spray z 200ml.Koszt 20-25zł.
Tym usuniesz kazdy klej,znaczki z auta..stare pozostałosci po odważnikach bez zadnego zarysowania..czy szorowania
A jak chcesz isć po bandzie i całkowicie wylizać te felgi i z tych "czarnych kropek" bo podejrzewam że to smoła..To jakikolwiek "Tar&Glue Remover"....
Ostatnio zmieniony 03 lis 2014, 15:04 przez Buczek21, łącznie zmieniany 1 raz.