Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By szuwar -  07 lis 2014, 17:11
 dolnośląskie
#149721
Witam, chciałbym naciągnąć linkę (linki) hamulca recznęgo. Czy trzeba to zrobić przy piaście koła czy demontować podłokietnik i tam naciągac...?
By emiter -  07 lis 2014, 18:58
 łódzkie
#149739
Jak zdemontujesz podłokietnik to wygląda dokładnie tak samo. W twoim przypadku pewnie zamiast miejsca na kubki, masz schowek z odsuwaną roletką :wink:
szuwar pisze:ja mam vw golf v kombi comfortline , mam podłokietnik wyglada to u mnie troche inaczej niz na fotece...
By szuwar -  07 lis 2014, 19:02
 dolnośląskie
#149743
emiter pisze:Jak zdemontujesz podłokietnik to wygląda dokładnie tak samo. W twoim przypadku pewnie zamiast miejsca na kubki, masz schowek z odsuwaną roletką :wink:
szuwar pisze:ja mam vw golf v kombi comfortline , mam podłokietnik wyglada to u mnie troche inaczej niz na fotece...
tak, mam schowek rosuwany. Spróbuje zatem jakoś zdemontować podłokietnik..:). Rozumiem ze przy piastach nie ma regulacji?
By emiter -  07 lis 2014, 19:26
 łódzkie
#149746
Na 100% nie ma :D Demontuj ten podłokietnik :P
szuwar pisze:
emiter pisze:Jak zdemontujesz podłokietnik to wygląda dokładnie tak samo. W twoim przypadku pewnie zamiast miejsca na kubki, masz schowek z odsuwaną roletką :wink:
szuwar pisze:ja mam vw golf v kombi comfortline , mam podłokietnik wyglada to u mnie troche inaczej niz na fotece...
tak, mam schowek rosuwany. Spróbuje zatem jakoś zdemontować podłokietnik..:). Rozumiem ze przy piastach nie ma regulacji?
Awatar użytkownika
By Domelek -  10 mar 2016, 20:59
 mazowieckie
#219398
Witam,
Mam pytanie w sprawie hamulca ręcznego,a mianowicie: gdy zwolnię dźwignię hamulca ręcznego to zauważyłem,że mechanizm do którego zaczepiona jest linka przy zacisku nie odbija do końca. Czy może to być spowodowane zbyt mocnym naciągnięciem linki? Bo gdy zdjąłem linkę z tego mechanizmu to sam mechanizm chodzi lekko.
Awatar użytkownika
By marnon -  21 lip 2016, 7:37
 śląskie
#234686
wczoraj miałem przegląd i wyszło mi że prawe koło w ogóle nie działa hamulec ręczny, nie hamuje obstawiam że linka jest zapieczona bo mało używam ręcznego - pytanie czy da się to rozruszać? bo już jeden mechanik mi mówił że trzeba cały zacisk wymienić :wacko:
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  21 lip 2016, 8:13
 warmińsko-mazurskie
#234687
Myślę że nie trzeba wymieniać :) tylko go rozebrać i przeczyścić :yes2: raczej trzeba demontować, rozebrać go i kupić w motoryzacyjnym zestaw naprawczy do zacisku hamulców, tam są wszystkie gumki i uszczelki które po rozebraniu całego zacisku trzeba wymienić, poczyścić wszystko, przesmarować i wtedy nie będzie żadnych problemów :ok: