Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By WACEK -  29 maja 2016, 12:34
 pomorskie
#229562
kamil92x pisze:Siema
Od kilku dni podczas skręcania kierownicą w prawo słychać jakieś stuknięcie w prawym kole. Dzieje się to przy dokręcaniu kierownicy na maxa, bez znaczenia czy stoję w miejscu czy się toczę. Wracając do pozycji kół na wprost i dalej do lewej jest wszystko ok, miał ktoś z was taki przypadek, ewentualnie gdzie szukać przyczyny tego zjawiska??
Stawiam na pękniętą sprężynę
Awatar użytkownika
By leszek158 -  29 maja 2016, 18:22
 lubelskie
#229595
WACEK pisze:
kamil92x pisze:Siema
Od kilku dni podczas skręcania kierownicą w prawo słychać jakieś stuknięcie w prawym kole. Dzieje się to przy dokręcaniu kierownicy na maxa, bez znaczenia czy stoję w miejscu czy się toczę. Wracając do pozycji kół na wprost i dalej do lewej jest wszystko ok, miał ktoś z was taki przypadek, ewentualnie gdzie szukać przyczyny tego zjawiska??
Stawiam na pękniętą sprężynę
O kurde, Wacek masz rację, zapomniałem o pękniętej sprężynie; sam miałem taki przypadek (strzelanie, stukanie) podjechałem do diagnosty, dałem mu 10 PLN, sprawdził z kanału i wyciągnął dolną końcówkę (ok. 5 cm) pękniętej sprężyny, która leżała w środku. Po wymianie, jak nowy.