Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By brh92 -  28 gru 2014, 16:49
 wielkopolskie
#156679
Witam.
Dziwne stukanie zaczęło sie od tego jak wymieniłem czerwone spreżyny na oryginalne czarne, stukanie jest tylko na nierównościach, dodam ze kolega w Audi a3 2008 rok, ma bardzo podobne stuki.
Moje pytanie jest takie czy to normalne czy coś poprostu sie uszkodziło przy wymianie sprezyn?
Awatar użytkownika
By rafalllmk5 -  29 gru 2014, 23:09
 mazowieckie
#156968
Kolego daleko nie musisz szukac, ja z tym walczyłem caly rok, jezdzilem na szarpaki, po warsztatach wszędzie mi sprawdzali zawieszenie z tylu i twierdzili ze wszystko jest ok, ale jak napieprzalo tak napieprzalo, w końcu wzialem sprawę w swoje rece, najpierw wymieniłem mocowania amortyzatorów (te gorne) ale nic to nie dalo, dopiero po wymianie gum stabilizatora i lacznikow ciesze się cisza i spokojem :)
Awatar użytkownika
By Rumak -  03 sty 2015, 10:20
 pomorskie
#157973
Przeważnie pierwsze elementy które lecą w zawieszeniu to gumy na stabi oraz łączniki. Co do tych pierwszych warto wsadzić poliuretanowe. A łącznikiem renomowanej firmy i spokój na dłuższy czas. :)